Křidélko

Výživa

Macleods Pharmaceuticals Ltd (Indie)

Gedeon Richter Polsko (Polsko)

Aesica Pharmaceuticals (Itálie)

Zentiva (Česká republika)

Technolog PJSC (Ukraine, Uman)

Erius tabulka p / v zajetí. 5 mg slupka blistru č. 10

Schering-Plough Labo (Belgie)

Bylo to v létě. Alergie na ambrózii. Zkoušel jsem různé drogy, dokud jsem si Eriuse nekoupil. Pomohl mi jen. Nakonec můžete klidně dýchat. Žádné slzy, proudy se zastavily z nosu. Nyní každý den začíná eriem. Je dobře, že je zima, ale už vím, že v létě budu spasen. Líbí se mi také výrobce. Cena je v souladu s kvalitou. Říká se, že je to neškodné pro děti i dospělé.

Aleron - Pokyny, přetížení, analoga k droze

Aleron - antigenistamny lіkarsky zasib pro systémovou stázi.

Zavosuvannya Aileron

Aleron se užívá pro symptomatickou alergickou rinitidu (včetně počtu alergických alergických rinitid) a plodin.

Aleron: sklad je ve formě drogy vipusku

Aleron vipuskaєatsya ve formě kulatých tablet bílé barvy. Zápach je dvojitě vypouklý, uvnitř skořepiny, hladký z obou stran. 10 tablet pro blistr; 1 nebo 3 blistry na karton.

Cyy Dyyucha - levocetirizin. 1 tableta pomstil levocetirizin dihydrochlorid 5 mg.

Doplňkové recoviny - kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulosa, drobivý nátrium (typ A), bezvodý oxid křemičitý, stearát hořečnatý;

Shell - OpadryWhite 1185 F 18378 (hydrolýza polyvinylalkoholu, dioxan titanu (E 171), polyethylen glykol 3350, mastek).

Aleron: vezmi si drogu

Lék by měl být předepisován dětem a dětem 6 dní denně v další dávce 5 mg jednou denně. Vezměte pilulku bez selhání. Tabletu je třeba vypít, zapít malým množstvím vody.

Chválíme osvětlené vіku s normální funkcí nirok korigovat dávku léku není nutné. Říkáme, že potřebujeme přerušenou funkci. Dávka dávky by měla být prováděna s prezentací kreativy u stolu..

Pacienti, výměna Yakі na dialýze, kontraindikace léků.

U dětí s narušenou funkcí dávky léku je nutné nedělitelně vyčíslit z moči lék pacienta a hlavního těla.

Chválíme Vinyatkovo za to, že není nutná korekce režimu vstupu kamny. Chválíme kvůli sporáku a nedostatku jídla, musíte znovu upravit režim opětovného vstupu na vyvedený stůl více než jednou.

Trivialita kongesce: v době kontaktu s alergiemi na pacienta lze vyhradit trpělivost na periodickou alergickou rýmu (trivialita symptomů rekonvalescence, aby se stala 4 dibs za prodloužení a více než 4 tajnivs). V případě chronického přetížení (chronická alergická rýma, chronické oříznutí) se trivialita končetiny stane až osudem (díky dostupnosti klinicky narostlých štěpů).

Děti. Droga neobsahuje pilulky pro děti starší 6 let, forma oskilki tsya lіkarska neumožňuje pacientovi provést nezbytnou úpravu dávkovacího režimu. Taneční kategorie se doporučují pro levocetirizin u pacientů s formální formou a pro děti v pediatrii.

Aleron: prototyp, částečné efekty

Prototyp

  • citlivost byla zvýšena na levocetirizin, na poslední lepší pyperazin a také na poslední složku léčiva;
  • závažná forma chronické nirkovo nedostatečnosti (clearance kreatinu dobře), ale ztráta glukózy / galaktózy.

Představuje zastosuvannya

Pro ochranu pacientů s chronickým nedostatkem nirkovoy (nutná korekce režimu přijetí) a pacienta lithium viku (může snížit glomerulární filtr). Za hodinu stáze drogy by měl být utrimuvatisya vid živý alkohol.

V případě projevů u pacientů se zpěvními faktory je důležité vyvolat ucpání krku (např. Poranění míchy, hyperplázie čelního laloku), musíte znovu získat úctu k předepsanému léku, můžete vzít doleva.

Zastosuvannya v období vaginosti po roce prsu. Levocetirizin je kontraindikací pro stázi v období vaginózy. Levocetirizin proniká do mateřského mléka, a pokud je to nutné, přípravku se podává stáza, prsa by měla být bolestivá..

Zdraví absorbovat rychlost reakce při vyléčení motorovou dopravou nebo jiným mechanismem. Posuňte utrimuvatisya vid Keruvannya motorovou dopravu nebo roboty s nejnovějšími mechanismy pro hodinové drogy.

Zvláštní efekty

  • Ze strany nervového systému: ospalost, bolest hlavy, slabost, slabost, astenie, sudomie, parestézie, zácpa, necitlivost, třes, dysgeusie.
  • Ze strany psychiky: narušení spánku, bdělost, halucinace, deprese, agrese, nespavost, sebevražedné myšlenky.
  • Ze strany srdce: síla tlukotu srdce, tachykardie.
  • Ze strany orgánu na zoru: znehodnocená, nečistá zora.
  • Ze strany sluchových orgánů k tělům oživení: vertigo.
  • Na straně sporáku a těch šlechticů: hepatitida.
  • Ze strany Niroce a sekulárního systému: dysurie, sekční ztmavnutí.
  • Ze strany imunitního systému: hyperchutilita, kromě anafylaxe.
  • Ze strany dichalického systému byly orgány hrudního telete uprostřed: zadishka.
  • Ze strany trávníku: průjem, slzy, zácpa, sucho v ústech, nevolnost, bolest žaludku.
  • Na boku listu a látky: anneurotická bradavka, visipanny, včetně lékařských léků, v zahraničí, oříznuté.
  • Ze strany systému kistkovo-m'yazovo: mіalgіya.
  • Výsledky jsou následující: efektivní sériová výroba, funkční zkušební standardy pro zkušební kamna.
  • Z boku, klučení a obchin rechovin: chuť k jídlu.
  • Zagalny zničení mlýna u vchodu: úvod.

Indikace k použití, návod k použití tablet Aleron, lékové analogy, recenze pacientů

Často se stává, že jeden ošetřujeme a druhý ochromujeme. Který lék zvolit pro léčbu alergií, aby se snížilo riziko vedlejších účinků?

Aleron nemá toxický účinek na kardiovaskulární systém. Toto je jeden z moderních antihistaminik třetí generace. Jsou předepisovány, když se objeví kýchání, rýma, svědění, kopřivka, ze kterých mohou tablety Aleron pomoci dříve, než dojde k závažnějším porušením.

Aleron - co je tento lék, jaké jsou indikace pro použití?

Aleron je lék, který snižuje zánětlivou odpověď. Používá se pro systémovou léčbu nebo prevenci:

  • sezónní (intermitentní) nebo permanentní (perzistentní) rinitida a konjunktivitida;
  • idiopatická studená kopřivka;
  • různé typy dermatitidy;
  • pruritická dermatóza, bronchiální astma;
  • ekzém
  • alergické reakce na prach, jídlo, jiné přírodní alergeny.

Účinná látka v přípravku je nebo není hormonální?

Jedna tableta obsahuje 5 mg účinné látky - levocetirizinu ve formě kyselé soli kyseliny chlorovodíkové (dihydrochlorid). Tato forma má vyšší biologickou dostupnost, což znamená, že k dosažení terapeutického účinku je zapotřebí nižší dávka.

  • Stearan hořečnatý.
  • Monohydrát laktózy.
  • Kukuřičný škrob.

Žádná z těchto látek nejsou hormony..

Levocetirizin je kompetitivní antagonista histaminu, který se váže na receptory typu H a blokuje je. Proto použití Aleronu systematicky inhibuje rozvoj alergické reakce a v důsledku toho snižuje vlhkost (exsudaci) zarudnutí (hyperémii) kůže a sliznic, bolest, otoky a další projevy zánětu..

Formulář pro uvolnění produktu

Aleron je k dispozici ve formě oválných tablet pro perorální podání (perorální). Jsou potaženy a zabaleny do blistrů po 10 kusech. V lepenkových obalech jeden (10 tablet) nebo tři (30 tablet) blistry.

Jak brát lék pro dospělé - pokyny

Jak brát aleron tablety? Návod k použití doporučuje denní dávku 5 mg. Vypijte tabletu s vodou; je lepší užít večer, bez ohledu na příjem potravy. Žvýkací tablety by neměly být.

Lék se vstřebává rychle, účinek se projeví po 15–20 minutách. Maximální denní dávka pro dospělého je 10 mg.

Specialista určuje délku léčby Aleronem, přičemž bere v úvahu všechny vlastnosti těla, závažnost antialergických reakcí, předchozí a současný celkový stav každého pacienta. Nejčastěji je nutné pokračovat v léčbě nejméně týden a ne více než jeden a půl měsíce. Lékař může doporučit delší užívání léku, pokud existuje vážná potřeba.

Nejvyšší obsah léčiva v těle je pozorován jednu hodinu po podání, pak během 7-9 hodin se plazmatická koncentrace snižuje o 50%. Zobrazí se v plném rozsahu do čtyř dnů.

Abstraktní pro děti

Aleron nelze brát kojencům do dvou let.

V případě potřeby může lékař předepsat lék pro léčbu dětí ve věku od dvou do šesti let. Denní dávka pro děti je 2,5 mg (půl tablety).

Starší děti mohou užívat tento protizánětlivý lék 5 mg denně, pokud je hmotnost dítěte větší než 30 kg.

Vlastnosti použití během těhotenství, kojení

Během těhotenství a kojení by měla být farmakologická léčba pokud možno omezena..

Do klinických studií s Aleronem se zapojilo 700 dospělých. Vztah mezi užíváním léků a poškozujícím účinkem na plod nebyl identifikován. Ve skupině dobrovolníků nebyly žádné děti. Bylo prokázáno, že účinná látka přechází do mateřského mléka, a proto během období krmení není přípravek Aleron předepsán.

Klinické studie bezpečnosti Aileronu pro těhotné ženy nebyly provedeny.

Jmenování v této době je přípustné, pokud se předpokládá, že pro matku bude poskytováno mnohem více výhod než možné poškození zdraví dítěte..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Aleron je kontraindikován v:

  • přecitlivělost nebo osobní nesnášenlivost na některé složky léku a jejich předchůdce a deriváty;
  • nesnášenlivost na piperazin, galaktózu, glukózu, jejich deriváty;
  • snížená aktivita laktázy;
  • děti do 2 let;
  • laktace (laktace).

Levocetirizin se vylučuje ledvinami, proto tento přípravek používejte opatrně:

  • se sníženou funkcí ledvin;
  • Pro staré lidi.

Nepoužívejte Aileron při provádění prací vyžadujících rychlou reakci, například při řízení automobilu.

Specialista by měl předepsat dávku pacientům se selháním ledvin na základě laboratorní studie clearance kreatininu. Pokud je tento ukazatel menší než 10 ml / min (těžká forma), je léčivo kontraindikováno.

Snížená funkce jater nevyžaduje změnu dávky.

Aleron má vysokou selektivitu (selektivitu) akce, proto téměř nikdy nezpůsobuje vedlejší účinky.

Ošetřující lékař musí pacientovi vysvětlit, jaká látka je Aleron, jak brát lék a upozornit na možné nežádoucí účinky:

  • bolest žaludku, sucho v ústech, nevolnost, zvracení, průjem (průjem);
  • ospalost, úzkost, parestézie, křeče, bolesti hlavy, únava (astenie);
  • faryngitida, kašel, dušnost;
  • palpitace, krvácení z nosu, závratě;
  • myalgie;
  • zvýšení tělesné hmotnosti, zvýšená chuť k jídlu;
  • porušení močení (dysurie);

Občas dochází ke zvýšení jaterních enzymů v krvi. Možná vývoj angioedému.

Analogy drogy v Rusku

Existují desítky drog, které fungují stejně jako Aleron. Analogy v Rusku neprodukují, alespoň, úplné.

Náhrada cetirizinu, vývoj ruské produkce obsahuje stejnou účinnou látku jako Aleron, ale má menší účinek. Důvod je ten, že v cetirizinu jsou levotočivé a pravotočivé stereoizomery (racemická směs) a biologicky aktivní mají pouze levotočivé molekuly. Lidé s pravou rukou nemají žádný vliv na tělo. Levocetirizin se navíc silněji váže na receptory H1, to znamená, že každá molekula léčiva vydrží déle.

Kompatibilita s alkoholem, drogami

Při současném užívání Aleronu je možná únava a ospalost:

  • alkohol, kodein, morfin, další drogy;
  • diazepam a další benzodiazepiny;
  • amitriptylin;
  • sedativní antihistaminika.

Výrobce nehlásí žádné údaje o kompatibilitě s jinými léky..

Co dělat v případě předávkování?

Levocetirizin se v těle nehromadí (nekumuluje se). Pokud dospělý překročí maximální denní dávku, je možná ospalost. U dětí došlo k ostrým změnám od vzrušení k ospalosti. V takových případech musíte okamžitě přestat užívat lék, vypláchnout žaludek, dát aktivní uhlí, aby se zabránilo další absorpci látky v gastrointestinálním traktu. Vyžaduje se prohlídka a konzultace s lékařem.

Neexistuje žádný specifický antagonista (antidotum), pouze symptomatická a podpůrná léčba. Hemodialýza nemá žádný účinek.

Recenze pacientů s alergickou léčbou Aleronem Neem.

Existuje mnoho pozitivních recenzí o použití Aileronu u lidí trpících sennou rýmou, alergií na zvířecí srst, potravin, léků předepsaných lékařem atd..

Kvalita, účinnost, bezpečnost tablet Aleronovy recenze pacientů v 80% případů hodnotí pozitivně. Lidé říkají, že 15-20 minut po užití jedné tablety, otoku a zarudnutí sliznice, snížení slz, je snazší dýchat.

Mnozí zaznamenali nedostatek ospalosti a dalších vedlejších účinků..

Aleron je často hodnocen jako sanitka pro alergie.

Výhodou této drogy je, že spotřebitelé zvažují dostupnost. Prodává se ve všech lékárnách a není příliš drahý..

Účinek léku je individuální. Existuje přehled matky, která léčila vasomotorickou rinitidu současně se sebou a se svými dvěma dětmi ve věku 4 a 6 let a pozorovala tři zcela odlišné reakce na Aleron!

Ve vzácných recenzích je organismus na Aleron zvyklý a zmiňuje se postupné snižování jeho účinnosti. Zřídka při dlouhodobé léčbě pacienti hlásí nežádoucí účinky, které po přerušení léčby rychle vymizí.

Závěr

Aleron může být doporučen lidem trpícím různými formami alergií jako droga:

  • moderní;
  • efektivní;
  • široké použití;
  • k dispozici;
  • při správném používání neškodný;
  • vysoce specifické, zřídka způsobující vedlejší účinky.

Pečlivé a pečlivé používání Aileronu pod dohledem lékaře výrazně zlepšuje současný stav pacientů s různými alergickými onemocněními.

Křidélko

Aleron: návod k použití a recenze

Latinské jméno: Aleron

ATX kód: R06AE09

Účinná látka: levocetirizin-hydrochlorid (levocetirizin-hydrochlorid)

Výrobce: Emcure Pharmaceuticals (Indie)

Aktualizace popisu a fotografie: 26/26/2019

Aleron je antihistaminikum třetí generace, které se používá k léčbě akutních a chronických alergií..

Uvolněte formu a složení

Aleron se vyrábí v potahovaných tabletách (v blistrech po 10 kusech, v kartonovém balení po 1 nebo 3 blistrech).

Léčivou látkou léčiva je levocetirizin (R-enantiomer cetirizinu, aktivní derivát hydroxyzinu).

1 potahovaná tableta obsahuje: levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg, pomocné látky včetně monohydrátu laktosy.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Aleron je antialergický lék ze skupiny antihistaminik třetí generace. Jeho účinnou látkou je levocetirizin hydrochlorid - R-enantiomer cetirizinu, který je aktivním derivátem hydroxyzinu. Má výraznou antihistaminickou aktivitu. Má antialergický, protizánětlivý, antiexudativní a antipruritický účinek.

Mechanismus účinku levocetirizinu je způsoben jeho schopností blokovat periferní H1-histaminové receptory a inhibují uvolňování histaminu stabilizací membrán mastocytů.

Lék má vysokou selektivitu pro N1-histaminové receptory. Levocetirizin má ve svém vztahu výrazný blokovací účinek, zatímco neovlivňuje serotoninové, M-cholinergní a adrenergní receptory.

Ve srovnání s cetirizinem vyžaduje levocetirizin polovinu, aby se dosáhlo terapeutického účinku, vzhledem k jeho schopnosti vytvořit stabilnější spojení s receptory.

Aleron také pomáhá snižovat uvolňování protizánětlivých cytokinů a chemokinů, snižuje chemotaxi a adhezi eosinofilů, expresi adhezních molekul. Snižuje sekreci histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2 v závislosti na IgE. Inhibuje faktor aktivace kožních trombocytů.

Díky tomuto účinku na lidské tělo levocetirizin usnadňuje průběh různých alergických onemocnění (včetně alergické rýmy). Při sezónních alergiích lze Aleron použít jako preventivní opatření k prevenci rozvoje alergických jevů. Byla také zaznamenána účinnost levocetirizinu při atakech studené kopřivky a bronchiálních astmatů..

Levocetirizin nemá toxický účinek na srdce. Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací nemá depresivní účinek na centrální nervový systém.

Farmakokinetika

Po perorálním podání je levocetirizin dobře vstřebáván z gastrointestinálního traktu. Jíst téměř neovlivňuje stupeň absorpce léčiva, ale mírně snižuje jeho rychlost.

Levocetirizin se vyznačuje vysokou biologickou dostupností - až 100% a vazbou na plazmatické proteiny - až 90%. Maximální koncentrace v plazmě dosáhne 0,9–1 hodiny po užití Aleronu. Proniká do mateřského mléka.

Systém cytochromu P450 se nepodílí na metabolismu levocetirizinu. Nepatrná část léčiva je metabolizována v játrech O-dealkylací za vzniku inaktivního metabolitu..

Vylučování se provádí hlavně ledvinami (až do 86% podané dávky Aleronu) a pouze malá část se vylučuje střevy (přibližně 13%). Poločas je 7–10 hodin, léčivo je zcela vyloučeno z těla do 96 hodin. U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin (clearance kreatininu)

Aleron - pokyny, indikace, složení, způsob aplikace

Popis

Antialergická léčiva, která blokují H1-histaminové receptory, jsou nezbytná pro alergickou rýmu, zánět spojivek, kopřivku, kožní projevy alergií. Protože je užívání těchto léků systematické povahy, jsou hlavními požadavky na ně bezpečnost, absence sedativního účinku a minimální počet vedlejších účinků..
Aleron je první vysoce selektivní blokátor H1-histaminového receptoru na Ukrajině, jehož účinnou látkou je levotočivý izomer cetirizinu - levocetirizin dihydrochlorid.

Molekula cetirizinu byla izolována a syntetizována v roce 1978, v roce 2001 byla separována racemická směs izomerů cetirizinu a účinná látka s vlastními farmakologickými vlastnostmi byla nazývána levocetirizin.

Aleron má protizánětlivé a antialergické účinky. Pomáhá snižovat produkci zánětlivých mediátorů, snižuje migraci eosinofilů, inhibuje vaskulární permeabilitu a ovlivňuje alergickou reakci závislou na histaminu.

Jíst nemá vliv na sílu účinku léku, ale zpomaluje rychlost jeho vývoje. Aleron - lék s vysokou biologickou dostupností a výraznou dobou trvání účinku.

Lék se vyrábí ve formě tablet s dávkou 5 mg v jedné tabletě. Takové množství účinné látky je dostatečné pro nástup farmakoterapeutického účinku a překážku sedace. Aleron se používá u dospělých a dětí starších 6 let jednou denně, jedna tableta po 5 mg.

Výhody léku Aleron:

  • nedostatek sedace v terapeutických dávkách;
  • prakticky nemá anticholinergní a antiserotoninové účinky;
  • nemá žádný účinek na adrenergní 5-HT receptory;
  • vysoká biologická dostupnost a nedostatek kumulace v těle;
  • účinnost a trvání akce;
  • vysoký bezpečnostní profil a dobrá přenositelnost;
  • selektivita;
  • nedostatek tachyfylaxe - rychlý pokles účinku při opakovaných dávkách.

Všechny farmakoterapeutické účinky léčiva Aleron jsou potvrzeny klinickými studiemi, které charakterizují léčivo jako vysoce účinné a dostatečně studované pro důvěrné použití v lékařské praxi..

Při používání postupujte podle doporučení svého lékaře.

Analogy drogy v Rusku

Existují desítky drog, které fungují stejně jako Aleron. Analogy v Rusku neprodukují, alespoň, úplné.

Náhrada cetirizinu, vývoj ruské produkce obsahuje stejnou účinnou látku jako Aleron, ale má menší účinek. Důvod je ten, že v cetirizinu jsou levotočivé a pravotočivé stereoizomery (racemická směs) a biologicky aktivní mají pouze levotočivé molekuly. Lidé s pravou rukou nemají žádný vliv na tělo. Levocetirizin se navíc silněji váže na receptory H1, to znamená, že každá molekula léčiva vydrží déle.

Složení

Účinná látka:1 tableta
levocetirizin dihydrochlorid5 mg
Pomocné látky: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl glykolátu škrobu (typ A), koloidní bezvodý oxid křemičitý, stearát hořečnatý;

obal: Opadry White 1185 F 18378 (alkoholem hydrolyzovaný polyvinylchlorid, oxid titaničitý (E 171), polyethylenglykol 3350, mastek).

Farmakologické vlastnosti

Levocetirizin je aktivní stabilní R-enantiomer cetirizinu, který patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu. Farmakologický účinek je způsoben blokací H1 histaminových receptorů. Afinita k H1 histaminovým receptorům u levocetirizinu je dvakrát vyšší než u cetirizinu. Ovlivňuje histaminem závislé stadium vývoje alergické reakce, snižuje migraci eosinofilů, vaskulární permeabilitu a omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Zabraňuje vývoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antiexudativní, antialergický, protizánětlivý účinek, prakticky nemá anticholinergní a antiserotoninový účinek.

Farmakokinetické parametry levocetirizinu mají lineární závislost a téměř se neliší od parametrů cetirizinu.

Při perorálním podání se léčivo rychle vstřebává, příjem potravy neovlivňuje stupeň absorpce, ale snižuje jeho rychlost.

Neexistují žádné informace o distribuci léčiva v lidských tkáních ani o průniku levocetirizinu hematoencefalickou bariérou. Distribuční objem - 0,4 l / kg. Vazba na plazmatické proteiny - 90%.

Asi 14% levocetirizinu je v těle metabolizováno. Vzhledem k nízkému stupni metabolismu, neexistenci zvýšených inhibičních účinků, není interakce levocetirizinu s jinými látkami (a naopak) nepravděpodobná.

K vylučování léčiva dochází hlavně v důsledku glomerulární filtrace a aktivní tubulární sekrece. Poločas (T1 / 2) je 7,9 ± 1,9 hodin a celková clearance je 0,63 ml / min / kg. Nehromadí se, je zcela vylučován za 96 hodin. 85,4% dávky se vylučuje nezměněné močí, asi 12,9% stolicí.

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin (clearance kreatininu. Viz také: Herpevir: složení, indikace, dávkování, vedlejší účinky).

Interakce s jinými léky a jiné typy interakce

Studie s interakcí levocetirizinu nebyly provedeny. Studie s cetirizinem (kombinace racemátu) ukázaly, že současné užívání s antipyrinem, pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erytromycinem, azithromycinem, glipizidem nebo diazepamem nemá klinicky významné nežádoucí interakce. Společné použití s ​​theofylinem (400 mg / den) snižuje celkovou clearance levocetirizinu o 16% (kinetika theofylinu se nemění). Ve studii opakovaného použití ritonaviru (600 mg 2krát denně) a cetirizinu (10 mg denně) se stupeň expozice cetirizinu zvýšil přibližně o 40%, zatímco distribuce ritonaviru se mírně (-11%) změnila při současném použití cetirizinu.

Nejsou k dispozici žádné údaje o zvýšení účinku sedativ při použití v terapeutických dávkách. Během užívání léku byste se však měli vyhnout používání sedativ.

Jíst nemá vliv na stupeň absorpce léčiva, ale snižuje rychlost absorpce.

Funkce aplikace

Používejte opatrně u pacientů s chronickým selháním ledvin (je nutná úprava dávkovacího režimu) au starších pacientů (je možné snížení glomerulární filtrace). Během užívání léku by se mělo zdržet pití alkoholu.

Pokud mají pacienti určité faktory, které vyvolávají retenci moči (například poranění míchy, hyperplázie prostaty), je třeba věnovat pozornost při předepisování léku, protože levocetirizin může zvýšit riziko retence moči.

Kontraindikace

Je nemožné použít k léčbě křidélek při takových nemocech a stavech:

  • vysoká úroveň citlivosti na složky léčiva a na deriváty piperazinu;
  • závažné selhání ledvin;
  • nesnášenlivost galaktózy, zhoršená absorpce galaktózy a glukózy;
  • věk do 6 let.

Podle pokynů nelze Aleron užívat současně se sedativy.

Důležité! Četné recenze pacientů naznačují, že Aleron a Aleron neo v dávce 5 mg. špatně tolerováno během těhotenství a kojení. Proto by pro tyto kategorie pacientů mělo být předepsáno opatrně..

Bezpečnostní testování léčiva během těhotenství nebylo provedeno, proto musí být léčivý přípravek předepsán lékařem, přičemž je třeba brát v úvahu riziko expozice plodu..

Dávkování a podávání

Lék je předepisován pro dospělé a děti starší 6 let dovnitř v dávce 5 mg jednou denně. Užívejte pilulku bez ohledu na jídlo. Tableta musí být spolknuta celá s trochou vody.

Starší pacienti s normální funkcí ledvin nevyžadují úpravu dávky. U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin by měl být výpočet dávky proveden s ohledem na clearance kreatininu v souladu s tabulkou.

Aby bylo možné tuto tabulku použít, musí být dávka použita k vyhodnocení clearance kreatininu (CLCr) u pacienta v ml / min. Hodnota CLCr (ml / min) by měla být stanovena sérovým kreatininem (mg / dl) pomocí následujícího vzorce:

CLCr = [140 - věk (roky)] × tělesná hmotnost (kg) (× 0,85 pro ženy) / 72 × sérový kreatinin (mg / dl)
Úprava dávky u pacientů se zhoršenou funkcí ledvin

Funkce ledvinKlírens kreatininu, ml / minDávka a počet dávek
Normální funkce ledvin≥ 805 mg jednou denně
Mírné poškození50-795 mg jednou denně
Mírné poruchy30-495 mg jednou za 2 dny
Těžké poruchyViz také: Vamelan - přírodní prostředek k léčbě stavů podobných neuróze

U pacientů s jaterní nedostatečností není nutná úprava dávkovacího režimu. Pacienti se selháním jater a ledvin musí upravit dávkovací režim podle výše uvedené tabulky.

Trvání použití: pacientům s periodickou alergickou rýmou (trvání symptomů onemocnění je 4 dny v týdnu a déle než 4 týdny) během kontaktu s alergeny, může být pacientovi nabídnuta kontinuální terapie. U chronických onemocnění (chronická alergická rýma, chronická kopřivka) je trvání léčby až 1 rok (údaje jsou dostupné z klinických studií s použitím racemátu)..

Indikace

Aleron se používá, pokud:

  • celoroční a sezónní alergická konjunktivitida,
  • sezónní nebo přetrvávající alergická rýma,
  • ekzém.

Mezi další indikace k použití patří:

  • chronická idiopatická kopřivka,
  • svědicí pokožka,
  • alergická dermatitida,
  • kontaktní dermatitida,
  • atopická dermatitida
  • Alergické dermatózy, doprovázené pálením, svěděním, vyrážkou na kůži a sliznicemi.

Alergická onemocnění by měla být léčena speciálním alergologem. Kromě toho je velmi důležité stanovit zdroj nemoci a pokusit se minimalizovat kontakt s alergenem. Stanovení citlivosti se provádí zvláštními testy.

Podle odborníků je dotyčný lék účinný při bronchiálním astmatu a studené kopřivce. Navíc jeho aktivní složka nemá toxický účinek na srdce a také neinhibuje centrální nervový systém.

Předávkovat

Příznaky: Příznaky předávkování mohou zahrnovat ospalost u dospělých a počáteční vzrušení a zvýšenou podrážděnost s následnou ospalost u dětí.

Léčba. Pro levocetirizin neexistuje specifické antidotum. V případě příznaků předávkování se doporučuje symptomatická a podpůrná léčba. Měli byste zvážit potřebu výplachu žaludku krátce po užití léku. Hemodialýza pro odstranění levocetirizinu z těla není účinná.

Recenze pacientů s alergickou léčbou Aleronem Neem.

Existuje mnoho pozitivních recenzí o použití Aileronu u lidí trpících sennou rýmou, alergií na zvířecí srst, potravin, léků předepsaných lékařem atd..

Kvalita, účinnost, bezpečnost tablet Aleronovy recenze pacientů v 80% případů hodnotí pozitivně. Lidé říkají, že 15-20 minut po užití jedné tablety, otoku a zarudnutí sliznice, snížení slz, je snazší dýchat.

Mnozí zaznamenali nedostatek ospalosti a dalších vedlejších účinků..

Aleron je často hodnocen jako sanitka pro alergie.

Výhodou této drogy je, že spotřebitelé zvažují dostupnost. Prodává se ve všech lékárnách a není příliš drahý..

Účinek léku je individuální. Existuje přehled matky, která léčila vasomotorickou rinitidu současně se sebou a se svými dvěma dětmi ve věku 4 a 6 let a pozorovala tři zcela odlišné reakce na Aleron!

Ve vzácných recenzích je organismus na Aleron zvyklý a zmiňuje se postupné snižování jeho účinnosti. Zřídka při dlouhodobé léčbě pacienti hlásí nežádoucí účinky, které po přerušení léčby rychle vymizí.