Křidélko

Léčba

Aleron tablety (Aleron neo) jsou účinným antihistaminikem nejnovějšího vývoje.

Lék je předepsán pro systémovou léčbu všech forem alergií. Má protizánětlivé, anti-exsudativní a antipruritické účinky a současně zastavuje produkci histaminu u pacienta. Inovativní lék má speciální chemický vzorec, který ovlivňuje pouze příznaky alergií, aniž by potlačoval tělo jako celek. Léčivou látkou léčiva je levocetrizin, což je derivát hydroxinu.

Podrobný návod na antihistaminikum znamená, že lék používaný na alergie neovlivňuje nervová zakončení a není schopen způsobit inhibici nervových reakcí a ztrátu pozornosti. Recenze pacientů používajících tento nástroj naznačují, že Aleron nezpůsobuje ospalost, nemá nepříznivý vliv na vnitřní orgány, včetně jater a srdce.

Uvolněte formu a složení

Aleron se vyrábí v potahovaných tabletách (v blistrech po 10 kusech, v kartonovém balení po 1 nebo 3 blistrech).

Léčivou látkou léčiva je levocetirizin (R-enantiomer cetirizinu, aktivní derivát hydroxyzinu).

1 potahovaná tableta obsahuje: levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg, pomocné látky včetně monohydrátu laktosy.

farmaceutický účinek

Antialergikum, které patří do skupiny antihistaminik 3. generace. Účinná látka Aleronu, levocetirizinu, R-enantiomeru cetirizinu. Tato látka je aktivním derivátem hydroxyzinu. Tento lék poskytuje antipruritické, antialergické, anti-exsudativní a protizánětlivé účinky na organismus. Je také zaznamenán výrazný antihistaminický účinek. Levocetirizin blokuje periferní H1-histaminové receptory a neumožňuje uvolňování histaminu v důsledku stabilizace membrán žírných buněk. Je pozorována vysoká selektivita levocetirizinu ve vztahu k H1-histaminovým receptorům, výrazný blokující účinek ve vztahu k nim.

Lék nemá žádný účinek na serotoninové a M-cholinergní receptory. K dosažení klinických účinků postačuje poloviční množství levocetirizinu ve srovnání s cetirizinem vzhledem k tomu, že levocetirizin tvoří výraznější spojení s receptory. Pod vlivem léku se snižuje produkce chemokinů a prozánětlivých cytokinů, inhibuje se chemotaxe a adheze eosinofilů, exprese adhezních molekul je inhibována. Pod vlivem levocetirizinu klesá sekrece histaminu, prostaglandinu D2 a leukotrienu C4 závislá na IgE. Lék má také tlumivý účinek na faktor aktivace kožních trombocytů..

V důsledku toho mohou tablety Aleronu významně zmírnit závažnost různých alergických reakcí (včetně alergické rýmy). Lidé trpící sezónními alergiemi mohou tento lék použít jako prostředek k prevenci alergických projevů. Tento nástroj je účinný při projevech studené kopřivky s bronchiálním astmatem. Levocetirizin současně neinhibuje centrální nervový systém, toxicky neovlivňuje srdce.

Farmakokinetika

Po perorálním podání je levocetirizin dobře vstřebáván z gastrointestinálního traktu. Jíst téměř neovlivňuje stupeň absorpce léčiva, ale mírně snižuje jeho rychlost.

Levocetirizin se vyznačuje vysokou biologickou dostupností - až 100% a vazbou na plazmatické proteiny - až 90%. Maximální koncentrace v plazmě dosáhne 0,9–1 hodiny po užití Aleronu. Proniká do mateřského mléka.

Systém cytochromu P450 se nezúčastňuje metabolismu levocetirizinu. Nepatrná část léčiva je metabolizována v játrech O-dealkylací za vzniku inaktivního metabolitu..

Vylučování se provádí hlavně ledvinami (až do 86% podané dávky Aleronu) a pouze malá část se vylučuje střevy (přibližně 13%). Poločas je 7–10 hodin, léčivo je zcela vyloučeno z těla do 96 hodin. U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin (clearance kreatininu)

Křidélko

Aleron: návod k použití

Alerzin: Aleron Neo: Gletset: Zodak Majetek: Xizal: Cecer: Tsetrilev

L-Cet: Alerzin: Xizal: Tsetrilev

Allertec: Anallergin: Zodak: Rolinosis: Cetirizine Sandoz: Cetrin: Cetrinal

  • Diflucan (Antimykotikum. Je představitelem třídy triazolových antimykotik. Kryptokokóza, kandidóza pohlavních orgánů, kožní mykózy.)
  • Cardiomagnyl (nesteroidní protizánětlivé léčivo. Má ochranný účinek na žaludeční sliznici. Používá se k prevenci trombózy.)
  • Levomekol (Má antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Aktivními složkami jsou chloramfenikol a methyluracil);
  • Niacin (Lék používaný pro nedostatek vitaminu PP v těle. Má vazodilatační účinek, zlepšuje metabolismus uhlohydrátů);
  • Fenazepam (Má antikonvulzivní, hypnotický účinek. Používá se pro reaktivní psychózy, poruchy spánku, jako antikonvulzivum.)

Aleron tablety: aplikace

Aleron je inovativní přístup k léčbě alergií. Droga nezpůsobuje letargii, únavu, zpomalení reakcí, snížení pozornosti, nepůsobí jako prášky na spaní a nemá nepříznivý vliv na játra, srdce a další orgány. Účinná látka levocetirizin má antihistaminický, antipruritický, antialergický a protizánětlivý účinek. Aleron tak může být použit ke zmírnění průběhu alergických reakcí, k jeho použití jako profylaktika při sezónních událostech. Tablety se užívají také pro kopřivku, bronchiální astma, konjunktivitidu, rýmu, ekzém, dermatitidu, kousnutí hmyzem, potravinové alergie a alergie na léky.

Jak vzít křidélko

Pokyny uvádějí, že Aleron mohou užívat dospělí a děti starší 6 let. Lék je k dispozici ve formě tablet pro orální použití. Obvykle užívejte 1 tabletu jednou denně se spoustou vody. Tabletu můžete užívat jak na lačný žaludek, tak s jídlem. Průběh léčby závisí na závažnosti onemocnění, jeho průběhu. Při krátkodobém kontaktu s alergenem stačí 1 týden léčby, senná rýma - 3–6 týdnů au chronických onemocnění, jako je kopřivka, rinitida - až 1 rok. Po podání je léčivo dobře absorbováno v gastrointestinálním traktu, proniká do mateřského mléka a po 50–60 minutách je pozorována jeho nejvyšší koncentrace v krvi.

Aleron: originální návod k použití

Aleron je antialergický lék patřící do antihistaminové skupiny 3. generace.

Aleron obsahuje účinnou látku levocetirizin - R-enantiomer cetirizinu, který je aktivním derivátem hydroxyzinu.
Droga má:
- antialergický;
- antipruritický;
- protizánětlivé;
- antiexudativní účinek;
- výrazný antihistaminický účinek.

Mechanismus účinku léku je spojen s jeho schopností blokovat periferní H1-histaminové receptory a inhibovat uvolňování histaminu v důsledku stabilizace membrán mastocytů.
Levocetirizin je vysoce selektivní pro H1-histaminové receptory, vykazuje na ně výrazný blokovací účinek, lék neovlivňuje M-cholinergní a serotoninové receptory ani adrenergní receptory (které mají strukturu blízkou H1-histaminovým receptorům).

Je třeba poznamenat, že k dosažení léčebného účinku levocetirizinu je nutné použít polovinu dávky než cetirizinu, což je způsobeno skutečností, že levocetirizin je schopen vytvořit stabilnější spojení s receptory.
Při užívání léku je také třeba poznamenat:
- snížené uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů;
- inhibice adheze chemotaxe a eosinofilů, exprese adhezních molekul.

Levocetirizin také pomáhá snižovat sekreci histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2 závislou na IgE, navíc lék inhibuje faktor aktivující kožní trombocyty.
Díky těmto změnám v těle pomáhá levocetirizin zmírňovat průběh různých alergických reakcí (včetně alergické rýmy) a při sezónních alergiích může být použit jako preventivní opatření k zabránění vzniku alergických reakcí.
Rovněž byla zaznamenána účinnost léku při záchvatech chladné kopřivky a astmatu..

Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací levocetirizin neinhibuje centrální nervový systém a nemá toxický účinek na srdce..

Po perorálním podání je léčivo dobře absorbováno v gastrointestinálním traktu, zatímco stravování prakticky neovlivňuje stupeň absorpce levocetirizinu, ale mírně snižuje jeho rychlost..
Orální biologická dostupnost levocetirizinu dosahuje 100%.
Maximální koncentrace v krevní plazmě je pozorována 0,9-1 hodiny po podání, pro levocetirizin je charakteristický vysoký stupeň spojení s plazmatickými proteiny (až 90%).

Lék přechází do mateřského mléka..
Nepatrná část levocetirizinu je metabolizována v játrech O-dealkylací za vzniku inaktivního metabolitu..
Systém cytochromu P450 se nezúčastňuje procesu metabolismu levocetirizinu..

Poločas léku je 7-10 hodin, levocetirizin je z těla vylučován do 96 hodin.

Vylučování léku se provádí hlavně ledvinami (až 86% přijaté dávky). Při hemodialýze se vylučuje asi 10% léčiva.
U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 40 ml / min je vylučování léčiva sníženo (zatímco dochází ke zvýšení plazmatických koncentrací).

Lék se používá k léčbě a prevenci akutních a chronických alergických onemocnění, včetně:
- alergická rýma a zánět spojivek (včetně celoročního a sezónního);
- senná rýma;
- kopřivka (včetně drogy se používá k léčbě pacientů trpících chronickou idiopatickou kopřivkou);
- angioedém (Quinckeho edém);
- alergické dermatózy, které jsou doprovázeny svěděním, pálením a vyrážkami v různých částech kůže a sliznic.

Droga se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let..
Lék se užívá perorálně s dostatečným množstvím vody..
Dávky léčiva a doba trvání léčby stanoví ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta.

Obvykle se 1 tableta léku předepisuje 1krát denně. Pro dospělé je maximální dávka léčiva 10 mg (2 tablety) denně.

Doba trvání léčby závisí na povaze onemocnění, obvykle při krátkodobém kontaktu s alergenem, léčivo se doporučuje užívat do 7 dnů, s sennou rýmou od 3 do 6 týdnů. V případě potřeby lze léčbu prodloužit až na 6 měsíců.

Pacienti trpící selháním ledvin vyžadují úpravu dávky. Proto s clearance kreatininu menší než 50 ml / min se doporučuje předepsat 1 tabletu léku jednou za 48 hodin, s clearance kreatininu méně než 30 ml / min - 1 tabletu léku jednou za 72 hodin. Pacientům se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 10 ml / min se nedoporučuje předepisovat přípravek Aleron.
Při předepisování léku pacientům se zhoršenou funkcí jater není nutná úprava dávky.

Ze strany centrálního nervového systému:
- bolest hlavy;
- ospalost;
- únava;
- slabost;
- křeče
- agresivita;
- úzkost.

Z kardiovaskulárního systému: palpitace.
Na straně orgánu zraku: poškození zraku.
Z hepatobiliárního systému: hepatitida.
Z imunitního systému: přecitlivělost, včetně anafylaxe, angioedém.
Z dýchacího systému: dušnost.
Trávicí systém: sucho v ústech, nevolnost.
Na straně kůže a podkožní tkáně: svědění, kožní vyrážka, kopřivka.
Ostatní: přírůstek na váze; bolest břicha; myalgie; jaterní testy se mohou lišit.

- zvýšená individuální citlivost na složky léčiva a deriváty piperazinu;
- závažné selhání ledvin (clearance kreatininu menší než 10 ml / min);
- nesnášenlivost galaktózy, zhoršená absorpce glukózy a galaktózy;
- dětský věk do 6 let (pro tuto lékovou formu);
- lék je předepsán s opatrností během těhotenství a kojení.

Předepisuje se opatrně pacientům s chronickým selháním ledvin (je nutné upravit dávkování); starší pacienti (možná pokles glomerulární filtrace).

Během užívání léku by se mělo zdržet pití alkoholu.
Jíst nemá vliv na stupeň absorpce léčiva, ale snižuje jeho absorpci.

Během terapie je třeba se zdržet řízení vozidla nebo práce s jinými mechanismy.

Souběžné podávání s pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erytromycinem, azithromycinem, glipizidem a diazepamem nevede ke klinicky významným nežádoucím interakcím..

Současné použití s ​​theofylinem (400 mg / den) snižuje celkovou clearance levocetirizinu o 16% (kinetika theofylinu se nemění).
Při použití v terapeutických dávkách neexistuje důkaz o zvýšení závažnosti účinku sedativních léků. Během léčby je však vhodné upustit od používání sedativ.

O bezpečnosti léku během těhotenství nejsou k dispozici žádné údaje.
Lék může být předepsán ošetřujícím lékařem, pokud je očekávaný přínos pro matku vyšší než potenciální rizika pro plod.

Levocetirizin se vylučuje do mateřského mléka, a proto je-li nutné lék předepsat během kojení, je nutné rozhodnout o dočasném ukončení kojení..

Příznaky: mohou se projevovat příznaky intoxikace ve formě ospalosti; u dětí může být předávkování doprovázeno úzkostí a zvýšenou podrážděností.

Léčba: pokud se objeví příznaky předávkování (zejména u dětí), je třeba léčbu zastavit; opláchněte žaludek, vezměte aktivní uhlí; symptomatická léčba. Neexistuje žádné specifické antidotum, hemodialýza je neúčinná.

Potahované tablety, 10 kusů v blistru, 1 nebo 3 blistry v krabičce.

Droga se doporučuje skladovat na suchém místě mimo přímé sluneční světlo při teplotě nejvýše 25 ° C..
Skladovatelnost - 2 roky..
Podmínky lékárenské dovolené - volně prodejné.

1 potahovaná tableta obsahuje:
Levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg.
Pomocné látky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý.

Recenze Aileron:

Když jsem začal brát aleron pro alergické projevy (mám sezónní, vytéká mi z nosu, neustále kýchá, voda z očí), jedna tableta denně, alergie začala odcházet, ale pak jsem si začal uvědomovat, že piju hodně vody, neustále mě vysychá v ústech poušť cukru navíc začala v noci špatně spát. Nevím, jestli je to kvůli práškům nebo něčemu jinému, ale když jsem je přestal brát, všechno se za týden vrátilo do původního stavu. Proto už je nebudu brát, z těchto pilulek mám vedlejší účinky

Dala jsem dětskému aleronu alergickou rýmu, tablety nejsou drahé a v kombinaci s jinými léky nám pomohly. Doktor to předepsal. Syn má 7 let. Ale opravdu mi to nevyhovovalo, některé se zdály slabé, Suprastin, diazolin a mnoho dalších mi také pomohlo. Absolutně stejné, velmi mírně odstranit příznaky. Erius mi pomáhá nejlépe, ale je velmi drahý.

Ale Aleron mě nezapadal. Začal jsem to brát tak, jak mi předepsal můj lékař. Mám sezónní alergii na kvetení, které je vždy doprovázeno těžkou rýmou, svědění nejen v nose, ale také na těle, kýchání a trhání. Po zahájení alergických příznaků se Aleron okamžitě odstranil, jen mi začala bolet hlava a zranění se objevilo. Doktor mi musel předepsat jiný lék.

Aileron (5 mg)

Návod k použití

  • ruština
  • қазақша

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněné jméno

5 mg potahované tablety

Složení

Jedna tableta obsahuje

účinná látka - levocetirizin dihydrochlorid 5 mg,

pomocné látky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý,

složení obalu: opadray® bílý Y -1-7000 (hypromelóza, oxid titaničitý E171, makrogol 400).

Potahované tablety bílé nebo téměř bílé barvy, oválné, bikonvexní s vyrytým „L9CZ“ na jedné straně a „5“ na druhé straně.

Farmakoterapeutická skupina

Antihistaminika systémového působení. Deriváty piperazinu

PBX kód R06AE09

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Farmakokinetika je lineární, závislá na dávce a časově nezávislá, s nízkým stupněm individuálních fluktuací.

Levocetirizin se po perorálním podání rychle a dobře vstřebává. Maximální plazmatické koncentrace (Cmax) jsou dosaženy 0,9 hodiny (TCmax) po užití léku. Rovnovážných koncentrací je dosaženo po 2 dnech. Cmax je 270 ng / ml a 308 ng / ml po jedné a opakovaných dávkách 5 mg jednou denně. Stupeň absorpce nezávisí na dávce a nemění se při příjmu potravy, ale Cmax je nižší a dosahuje se později.

Komunikace s bílkovinami krevní plazmy - 90%. Distribuce je omezená a distribuční objem je 0,4 l / kg. Biologická dostupnost dosahuje 100%.

Méně než 14% podané dávky je metabolizováno v játrech oxidací aromatázy, N- a O-dealkylací a konjugací s taurinem. Dealkylace je převážně katalyzována CYP 3A4 a isoformy CYP se podílejí na oxidaci aromatázy. Levocetirizin neovlivňuje aktivitu izoenzymů CYP IA2, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1 a 3A4 při koncentracích mnohem vyšších než maximální koncentrace při perorálním podání 5 mg.

Vzhledem k zanedbatelnému metabolismu a nedostatku metabolické suprese je interakce levocetirizinu s jinými látkami nepravděpodobná.

Poločas (T1 / 2) je 7,9 ± 1,9 hodin. Průměrná celková clearance je 0,63 ml / min / kg. Levocetirizin a jeho metabolit jsou vylučovány hlavně ledvinami (85,4% podané dávky), glomerulární filtrací a aktivní tubulární sekrecí. Vylučování střevy je 12,9%. Proniká do mateřského mléka.

Celková clearance levocetirizinu koreluje s clearance kreatininu. Proto se doporučuje pacientům s renální nedostatečností snížit dávku léku v závislosti na clearance kreatininu. Při anurii je clearance léčiva snížena asi o 80%. Méně

Aleron - pokyny, indikace, složení, způsob aplikace

Popis

Antialergická léčiva, která blokují H1-histaminové receptory, jsou nezbytná pro alergickou rýmu, zánět spojivek, kopřivku, kožní projevy alergií. Protože je užívání těchto léků systematické povahy, jsou hlavními požadavky na ně bezpečnost, absence sedativního účinku a minimální počet vedlejších účinků..
Aleron je první vysoce selektivní blokátor H1-histaminového receptoru na Ukrajině, jehož účinnou látkou je levotočivý izomer cetirizinu - levocetirizin dihydrochlorid.

Molekula cetirizinu byla izolována a syntetizována v roce 1978, v roce 2001 byla separována racemická směs izomerů cetirizinu a účinná látka s vlastními farmakologickými vlastnostmi byla nazývána levocetirizin.

Aleron má protizánětlivé a antialergické účinky. Pomáhá snižovat produkci zánětlivých mediátorů, snižuje migraci eosinofilů, inhibuje vaskulární permeabilitu a ovlivňuje alergickou reakci závislou na histaminu.

Jíst nemá vliv na sílu účinku léku, ale zpomaluje rychlost jeho vývoje. Aleron - lék s vysokou biologickou dostupností a výraznou dobou trvání účinku.

Lék se vyrábí ve formě tablet s dávkou 5 mg v jedné tabletě. Takové množství účinné látky je dostatečné pro nástup farmakoterapeutického účinku a překážku sedace. Aleron se používá u dospělých a dětí starších 6 let jednou denně, jedna tableta po 5 mg.

Výhody léku Aleron:

  • nedostatek sedace v terapeutických dávkách;
  • prakticky nemá anticholinergní a antiserotoninové účinky;
  • nemá žádný účinek na adrenergní 5-HT receptory;
  • vysoká biologická dostupnost a nedostatek kumulace v těle;
  • účinnost a trvání akce;
  • vysoký bezpečnostní profil a dobrá přenositelnost;
  • selektivita;
  • nedostatek tachyfylaxe - rychlý pokles účinku při opakovaných dávkách.

Všechny farmakoterapeutické účinky léčiva Aleron jsou potvrzeny klinickými studiemi, které charakterizují léčivo jako vysoce účinné a dostatečně studované pro důvěrné použití v lékařské praxi..

Při používání postupujte podle doporučení svého lékaře.

Analogy drogy v Rusku

Existují desítky drog, které fungují stejně jako Aleron. Analogy v Rusku neprodukují, alespoň, úplné.

Náhrada cetirizinu, vývoj ruské produkce obsahuje stejnou účinnou látku jako Aleron, ale má menší účinek. Důvod je ten, že v cetirizinu jsou levotočivé a pravotočivé stereoizomery (racemická směs) a biologicky aktivní mají pouze levotočivé molekuly. Lidé s pravou rukou nemají žádný vliv na tělo. Levocetirizin se navíc silněji váže na receptory H1, to znamená, že každá molekula léčiva vydrží déle.

Složení

Účinná látka:1 tableta
levocetirizin dihydrochlorid5 mg
Pomocné látky: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl glykolátu škrobu (typ A), koloidní bezvodý oxid křemičitý, stearát hořečnatý;

obal: Opadry White 1185 F 18378 (alkoholem hydrolyzovaný polyvinylchlorid, oxid titaničitý (E 171), polyethylenglykol 3350, mastek).

Farmakologické vlastnosti

Levocetirizin je aktivní stabilní R-enantiomer cetirizinu, který patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu. Farmakologický účinek je způsoben blokací H1 histaminových receptorů. Afinita k H1 histaminovým receptorům u levocetirizinu je dvakrát vyšší než u cetirizinu. Ovlivňuje histaminem závislé stadium vývoje alergické reakce, snižuje migraci eosinofilů, vaskulární permeabilitu a omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Zabraňuje vývoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antiexudativní, antialergický, protizánětlivý účinek, prakticky nemá anticholinergní a antiserotoninový účinek.

Farmakokinetické parametry levocetirizinu mají lineární závislost a téměř se neliší od parametrů cetirizinu.

Při perorálním podání se léčivo rychle vstřebává, příjem potravy neovlivňuje stupeň absorpce, ale snižuje jeho rychlost.

Neexistují žádné informace o distribuci léčiva v lidských tkáních ani o průniku levocetirizinu hematoencefalickou bariérou. Distribuční objem - 0,4 l / kg. Vazba na plazmatické proteiny - 90%.

Asi 14% levocetirizinu je v těle metabolizováno. Vzhledem k nízkému stupni metabolismu, neexistenci zvýšených inhibičních účinků, není interakce levocetirizinu s jinými látkami (a naopak) nepravděpodobná.

K vylučování léčiva dochází hlavně v důsledku glomerulární filtrace a aktivní tubulární sekrece. Poločas (T1 / 2) je 7,9 ± 1,9 hodin a celková clearance je 0,63 ml / min / kg. Nehromadí se, je zcela vylučován za 96 hodin. 85,4% dávky se vylučuje nezměněné močí, asi 12,9% stolicí.

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin (clearance kreatininu. Viz také: Herpevir: složení, indikace, dávkování, vedlejší účinky).

Interakce s jinými léky a jiné typy interakce

Studie s interakcí levocetirizinu nebyly provedeny. Studie s cetirizinem (kombinace racemátu) ukázaly, že současné užívání s antipyrinem, pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erytromycinem, azithromycinem, glipizidem nebo diazepamem nemá klinicky významné nežádoucí interakce. Společné použití s ​​theofylinem (400 mg / den) snižuje celkovou clearance levocetirizinu o 16% (kinetika theofylinu se nemění). Ve studii opakovaného použití ritonaviru (600 mg 2krát denně) a cetirizinu (10 mg denně) se stupeň expozice cetirizinu zvýšil přibližně o 40%, zatímco distribuce ritonaviru se mírně (-11%) změnila při současném použití cetirizinu.

Nejsou k dispozici žádné údaje o zvýšení účinku sedativ při použití v terapeutických dávkách. Během užívání léku byste se však měli vyhnout používání sedativ.

Jíst nemá vliv na stupeň absorpce léčiva, ale snižuje rychlost absorpce.

Funkce aplikace

Používejte opatrně u pacientů s chronickým selháním ledvin (je nutná úprava dávkovacího režimu) au starších pacientů (je možné snížení glomerulární filtrace). Během užívání léku by se mělo zdržet pití alkoholu.

Pokud mají pacienti určité faktory, které vyvolávají retenci moči (například poranění míchy, hyperplázie prostaty), je třeba věnovat pozornost při předepisování léku, protože levocetirizin může zvýšit riziko retence moči.

Kontraindikace

Je nemožné použít k léčbě křidélek při takových nemocech a stavech:

  • vysoká úroveň citlivosti na složky léčiva a na deriváty piperazinu;
  • závažné selhání ledvin;
  • nesnášenlivost galaktózy, zhoršená absorpce galaktózy a glukózy;
  • věk do 6 let.

Podle pokynů nelze Aleron užívat současně se sedativy.

Důležité! Četné recenze pacientů naznačují, že Aleron a Aleron neo v dávce 5 mg. špatně tolerováno během těhotenství a kojení. Proto by pro tyto kategorie pacientů mělo být předepsáno opatrně..

Bezpečnostní testování léčiva během těhotenství nebylo provedeno, proto musí být léčivý přípravek předepsán lékařem, přičemž je třeba brát v úvahu riziko expozice plodu..

Dávkování a podávání

Lék je předepisován pro dospělé a děti starší 6 let dovnitř v dávce 5 mg jednou denně. Užívejte pilulku bez ohledu na jídlo. Tableta musí být spolknuta celá s trochou vody.

Starší pacienti s normální funkcí ledvin nevyžadují úpravu dávky. U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin by měl být výpočet dávky proveden s ohledem na clearance kreatininu v souladu s tabulkou.

Aby bylo možné tuto tabulku použít, musí být dávka použita k vyhodnocení clearance kreatininu (CLCr) u pacienta v ml / min. Hodnota CLCr (ml / min) by měla být stanovena sérovým kreatininem (mg / dl) pomocí následujícího vzorce:

CLCr = [140 - věk (roky)] × tělesná hmotnost (kg) (× 0,85 pro ženy) / 72 × sérový kreatinin (mg / dl)
Úprava dávky u pacientů se zhoršenou funkcí ledvin

Funkce ledvinKlírens kreatininu, ml / minDávka a počet dávek
Normální funkce ledvin≥ 805 mg jednou denně
Mírné poškození50-795 mg jednou denně
Mírné poruchy30-495 mg jednou za 2 dny
Těžké poruchyViz také: Vamelan - přírodní prostředek k léčbě stavů podobných neuróze

U pacientů s jaterní nedostatečností není nutná úprava dávkovacího režimu. Pacienti se selháním jater a ledvin musí upravit dávkovací režim podle výše uvedené tabulky.

Trvání použití: pacientům s periodickou alergickou rýmou (trvání symptomů onemocnění je 4 dny v týdnu a déle než 4 týdny) během kontaktu s alergeny, může být pacientovi nabídnuta kontinuální terapie. U chronických onemocnění (chronická alergická rýma, chronická kopřivka) je trvání léčby až 1 rok (údaje jsou dostupné z klinických studií s použitím racemátu)..

Indikace

Aleron se používá, pokud:

  • celoroční a sezónní alergická konjunktivitida,
  • sezónní nebo přetrvávající alergická rýma,
  • ekzém.

Mezi další indikace k použití patří:

  • chronická idiopatická kopřivka,
  • svědicí pokožka,
  • alergická dermatitida,
  • kontaktní dermatitida,
  • atopická dermatitida
  • Alergické dermatózy, doprovázené pálením, svěděním, vyrážkou na kůži a sliznicemi.

Alergická onemocnění by měla být léčena speciálním alergologem. Kromě toho je velmi důležité stanovit zdroj nemoci a pokusit se minimalizovat kontakt s alergenem. Stanovení citlivosti se provádí zvláštními testy.

Podle odborníků je dotyčný lék účinný při bronchiálním astmatu a studené kopřivce. Navíc jeho aktivní složka nemá toxický účinek na srdce a také neinhibuje centrální nervový systém.

Předávkovat

Příznaky: Příznaky předávkování mohou zahrnovat ospalost u dospělých a počáteční vzrušení a zvýšenou podrážděnost s následnou ospalost u dětí.

Léčba. Pro levocetirizin neexistuje specifické antidotum. V případě příznaků předávkování se doporučuje symptomatická a podpůrná léčba. Měli byste zvážit potřebu výplachu žaludku krátce po užití léku. Hemodialýza pro odstranění levocetirizinu z těla není účinná.

Recenze pacientů s alergickou léčbou Aleronem Neem.

Existuje mnoho pozitivních recenzí o použití Aileronu u lidí trpících sennou rýmou, alergií na zvířecí srst, potravin, léků předepsaných lékařem atd..

Kvalita, účinnost, bezpečnost tablet Aleronovy recenze pacientů v 80% případů hodnotí pozitivně. Lidé říkají, že 15-20 minut po užití jedné tablety, otoku a zarudnutí sliznice, snížení slz, je snazší dýchat.

Mnozí zaznamenali nedostatek ospalosti a dalších vedlejších účinků..

Aleron je často hodnocen jako sanitka pro alergie.

Výhodou této drogy je, že spotřebitelé zvažují dostupnost. Prodává se ve všech lékárnách a není příliš drahý..

Účinek léku je individuální. Existuje přehled matky, která léčila vasomotorickou rinitidu současně se sebou a se svými dvěma dětmi ve věku 4 a 6 let a pozorovala tři zcela odlišné reakce na Aleron!

Ve vzácných recenzích je organismus na Aleron zvyklý a zmiňuje se postupné snižování jeho účinnosti. Zřídka při dlouhodobé léčbě pacienti hlásí nežádoucí účinky, které po přerušení léčby rychle vymizí.

Křidélko

Návod k použití:

Aleron je antialergický lék, který patří do skupiny antihistaminik třetí generace. Má antialergické, protizánětlivé, antipruritické, antiexudativní a výrazné antihistaminické účinky..

Uvolněte formu a složení

Lék je k dispozici ve formě tablet, potahovaných membrán, v blistrech po 10 kusech, 1 nebo 3 blistrech v krabici z lepenky. Jedna tableta obsahuje 5 mg levocetirizin dihydrochloridu.

Indikace pro použití Aileron

Podle pokynů pro Ailerona by se lék měl používat pro:

  • Alergická konjunktivitida a rýma (sezónní i celoroční);
  • Senná rýma;
  • Angioedém;
  • Kopřivka;
  • Alergické dermatózy doprovázené pálením, svěděním a vyrážkami na kůži a sliznicích.

Kontraindikace

Droga Aleron je kontraindikována v:

  • Nesnášenlivost galaktózy, zhoršená absorpce galaktózy a glukózy;
  • Těžké selhání ledvin;
  • Přecitlivělost na složky tohoto léčiva a deriváty piperazinu.

Lék je předepsán ženám během těhotenství a kojení. Není určeno pro děti do 6 let..

Způsob aplikace a dávkování Aileronu

Lék se užívá orálně, omývá se vodou. Dávku a dobu trvání léčby určuje ošetřující lékař individuálně. Nejčastěji předepisuje 1 tableta 1krát denně. Maximální dávka léčiva pro dospělého je 10 mg, tj. 2 tablety denně.

Trvání léčby tímto lékem je určeno povahou onemocnění. Při krátkodobém kontaktu s alergenem stačí vzít Aleron po dobu 7 dnů, s sennou rýmou - 3-6 týdnů. V případě potřeby může lékař prodloužit průběh léčby až na šest měsíců.

Pacienti, kteří trpí selháním ledvin, potřebují úpravu dávky. Například s clearance kreatininu nižší než 50 ml / min je předepsána 1 tableta léčiva jednou za 48 hodin. Pokud je přípravek Aleron předepisován pacientům s poškozenou funkcí jater, není nutná úprava dávky.

Nežádoucí účinky Aileron

Lék je pacienty dobře snášen, ale v některých ojedinělých případech byly zaznamenány následující vedlejší účinky:

  • Z trávicí soustavy: sucho v ústech, zvýšená chuť k jídlu, nevolnost, zvracení, změny v jaterních funkčních testech, bolest v epigastrické oblasti;
  • Ze strany centrálního nervového systému: ospalost, nespavost, bolesti hlavy, zvýšená únava, závratě;
  • Ostatní: krvácení z nosu, poškození zraku, tachykardie.

U pacientů s přecitlivělostí na levocetirizin s použitím Aleronu byla zaznamenána dušnost, svědění, kopřivka, vyrážka, Quinckeho edém, anafylaxe.

speciální instrukce

Studie o užívání léku během těhotenství nebyla, takže ošetřující lékař ji může předepsat pouze v případě, že přínos pro matku je vyšší než možné riziko pro plod. Levocetirizin může být vylučován do mateřského mléka, takže pokud je to předepsáno během kojení, kojení by mělo být dočasně zastaveno..

Nebyly identifikovány žádné lékové interakce s jinými léky. Je však třeba poznamenat, že při opakovaném použití může theofylin snížit clearance levocetirizinu.

Současné podávání Aleronu se sedativy se nedoporučuje..

Analogy z Aileronu

Nejběžnějším analogem Aleronu je Xizal.

Podmínky skladování

Podle pokynů pro Aleron by mělo být léčivo skladováno mimo světlo, na suchém místě při teplotě ne vyšší než 25 ° C. Doba použitelnosti léčiva je 2 roky.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Žádné alergie!

lékařské reference

Výuka křidélek pro děti

Složení tablet obsahuje jako účinnou látku dihydrochlorid levocetirizinu, jakož i další složky: monohydrát laktózy, stearát hořečnatý, kukuřičný škrob, sodnou sůl glykolátu škrobu (typ A), mikrokrystalickou celulózu, koloidní oxid křemičitý.

Aileron je dostupný ve formě tablet, které jsou potaženy skořepinou. V blistru - 10 tablet, v krabici - 1 nebo 3 blistry.

Antialergikum, které patří do skupiny antihistaminik 3. generace. Účinná látka Aleronu, levocetirizinu, R-enantiomeru cetirizinu. Tato látka je aktivním derivátem hydroxyzinu. Tento lék poskytuje antipruritické, antialergické, anti-exsudativní a protizánětlivé účinky na organismus. Je také zaznamenán výrazný antihistaminický účinek. Levocetirizin blokuje periferní H1-histaminové receptory a neumožňuje uvolňování histaminu v důsledku stabilizace membrán žírných buněk. Je pozorována vysoká selektivita levocetirizinu ve vztahu k H1-histaminovým receptorům, výrazný blokující účinek ve vztahu k nim.

Lék nemá žádný účinek na serotoninové a M-cholinergní receptory.

K dosažení klinických účinků postačuje poloviční množství levocetirizinu ve srovnání s cetirizinem vzhledem k tomu, že levocetirizin tvoří výraznější spojení s receptory. Pod vlivem léku se snižuje produkce chemokinů a prozánětlivých cytokinů, inhibuje se chemotaxe a adheze eosinofilů, exprese adhezních molekul je inhibována. Pod vlivem levocetirizinu klesá sekrece histaminu, prostaglandinu D2 a leukotrienu C4 závislá na IgE. Lék má také tlumivý účinek na faktor aktivace kožních trombocytů..

V důsledku toho mohou tablety Aleronu významně zmírnit závažnost různých alergických reakcí (včetně alergické rýmy). Lidé, kteří trpí sezónními alergiemi, mohou tento přípravek použít jako způsob, jak předcházet alergickým příznakům..

Tento nástroj je účinný při projevech studené kopřivky s bronchiálním astmatem. Levocetirizin současně neinhibuje centrální nervový systém, toxicky neovlivňuje srdce.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po požití se léčivo rychle vstřebává do zažívacího traktu, příjem potravy nemá prakticky žádný vliv na jeho absorpci, pouze do určité míry snižuje rychlost absorpce. Hladina biologické dostupnosti levocetirizinu je 100%. Nejvyšší koncentrace účinné látky v krvi je pozorována po 0,9-1 hodinách, váže se na krevní proteiny o 90%. Malá část látky je metabolizována v játrech, což vede k tvorbě inaktivního metabolitu. Eliminační poločas z těla je 7-10 hodin. Po dobu 96 hodin je zcela vylučován z těla. Vylučuje se hlavně ledvinami, malá část (přibližně 13%) se vylučuje z lidského těla střevy.

Indikace pro použití

Je předepsán pro léčbu a prevenci alergických onemocnění, která mají akutní a chronický průběh. Lék je indikován pro taková onemocnění:

  • zánět spojivek, alergická rinitida;
  • kopřivka;
  • senná rýma;
  • angioedém;
  • alergické dermatózy, u kterých se projevují pálení, svědění, vyrážky na kůži a sliznicích.

Je nemožné použít k léčbě křidélek při takových nemocech a stavech:

  • vysoká úroveň citlivosti na složky léčiva a na deriváty piperazinu;
  • závažné selhání ledvin;
  • nesnášenlivost galaktózy, zhoršená absorpce galaktózy a glukózy;
  • věk do 6 let.

Během léčby lékem jsou pravděpodobné následující vedlejší účinky:

  • Kardiovaskulární systém: pocit silného srdečního rytmu.
  • CNS: těžká únava, ospalost, bolesti hlavy, slabost, agresivita, křeče, úzkost.
  • Jaterní systém: hepatitida.
  • Vize: poškození zraku.
  • Imunitní systém: anafylaxe, otoky;
  • Dýchací systém: dušnost.
  • Gastrointestinální trakt: nevolnost, sucho v ústech.
  • Kůže: kopřivka, vyrážka, svědění kůže.
  • Další projevy: bolest břicha, přibírání na váze, myalgie.

Pokyny pro Aileron (způsob a dávkování)

Tento nástroj je předepsán pro dospělé pacienty i pro děti, které již mají 6 let. Tablety se užívají perorálně, zapíjejí se velkým množstvím tekutiny. Dávku a dobu trvání léčby stanoví lékař v závislosti na diagnóze. Zpravidla se předepisuje 1 tableta 5 mg jednou denně. Největší dávka pro dospělého je 10 g léčiva denně.

Pokyny k použití Aileronu stanoví, že při krátkém kontaktu s alergenem trvá léčba 7 dní, pokud osoba trpí sennou rýmou, může léčba trvat 3–6 týdnů. Pokud je to potřeba, může terapie trvat až 6 měsíců. Droga Aleron Neo se užívá podobně.

U lidí, kteří trpí selháním ledvin, je třeba dávku upravit. V případě zhoršené funkce jater se praktikuje obvyklé dávkování.

Při užívání vysokých dávek léku byla zaznamenána těžká ospalost nebo stav nadměrného nadýmání, který byl následně nahrazen ospalostí. V případě předávkování je nutné vypláchnout žaludek pacienta, dát mu enterosorbent a pokračovat v symptomatické léčbě.

Nebyly zaznamenány žádné interakce, pokud byly současně použity levocetirizin a léčiva, jejichž metabolismus byl spojen s cytochromovým systémem P450. Ale při opakovaném použití teofylin do jisté míry snižuje clearance levocetirizinu. Neužívejte Aleron a sedativa současně. Levocetirizin nezvyšuje účinek ethanolu..

Aleron je k dispozici na přepážce.

Křidélka musí být skladována na suchém a tmavém místě, přičemž teplota by neměla přesáhnout 25 stupňů Celsia.

Lék můžete skladovat 2 roky.

Opatrně předepsán lidem trpícím selháním ledvin, starším pacientům. Během léčby Aileronem nepijte alkohol.

Nedoporučuje se interagovat s nebezpečnými mechanismy a řídit transport během léčby tímto lékem.

Shoda analogových kódů ATX úrovně 4:

Existuje celá řada nástrojů, které jsou analogy drogy Aleron. Jedná se o přípravky Aleron Neo, Alerzin, Gletset, Cezero, Ksizal, Tsetrilev atd..

Tyto léky mají podobný účinek, ale mohou být použity pro konkrétní onemocnění pouze se svolením specialisty..

Neexistují přesné údaje o účinnosti a bezpečnosti používání přípravku Aileron u dětí mladších šesti let. Proto je lék předepsán pouze dětem po 6 letech.

Během těhotenství a kojení

Nejsou k dispozici dostatečné údaje o užívání léku během těhotenství a kojení. Aleron je předepsán těhotným ženám pečlivě, pouze pokud je potenciální účinnost vyšší než potenciální riziko. Levocetirizin přechází do mateřského mléka, proto by během kojení mělo být kojení ukončeno.

Recenze o Aleron

Zpětná vazba na Aleron je vzácná. Avšak ti, kdo tyto tablety použili k léčbě, si uvědomují, že lék účinně zmírňuje alergické symptomy a zmírňuje stav lidí, kteří trpí takovými projevy..

Cena Aleronu, kde se dá koupit

Cena tablet Aleron je od 220 rublů, v Rusku si ji můžete koupit na objednávku v online lékárnách. Na Ukrajině se droga nachází v jakékoli lékárně. Cena Aleronu v Charkově a dalších městech je od 25 UAH. pro 10 tablet.

Lékárna24

Aleron tablety 5 mg č. 30Emkior Pharmaceuticals / Actavis (Indie)

Karta Aleron Neo. 5 mg č. 7Actavis Group (Island)

Aleron tablety 5 mg č. 10Emkior Pharmaceuticals / Actavis (Indie)

Daleron S juniorský balíček 5g č. 10KKKA (Slovinsko)

Pani Pharmacy

Balení Daleron S 5g č. 10KKKA

Karta Aleron Neo. 5 mg č. 28Emkior Pharmaceuticals / Actavis

Karta Aleron Neo. 5 mg č. 28Emkior Pharmaceuticals / Actavis

Karta Aleron Neo. 5 mg č. 28Emkior Pharmaceuticals / Actavis

POZNÁMKA! Informace o léčivých přípravcích v místě jsou generalizací referencí, shromážděné z veřejných zdrojů a nemohou sloužit jako základ pro rozhodování o používání léčivých přípravků v průběhu léčby. Před použitím léku Aleron se vždy poraďte se svým lékařem.

Adresář léčivých přípravků, návod k použití, recenze léčivých přípravků, léčivé přípravky, hodnocení léčivých přípravků, recenze uživatelů a lékařů, zvláštní pokyny, nežádoucí účinky, předávkování, použití, indikace

Hledání drog

Analogy ALERON

L-CET LORATADIN CETRIN EDEM TRIMISTIN KLARITIN LORDEZ FENISTIL ZIRTEK DESAL SYRUP DIPROSPAN TSETRILEV NAZARIL RINITAL TRANEXAM Všechny analogy

Blogy

Fenistil kapky pro děti

Koupit ALERON v lékárně:

Ceny za Aleron

Lék Aleron je antialergický lék patřící do skupiny antihistaminik 3. generace. Aleron obsahuje účinnou látku levocetirizin - R-enantiomer cetirizinu, který je aktivním derivátem hydroxyzinu. Aleron má antialergické, antipruritické, protizánětlivé a anti-exsudativní účinky. Kromě toho má lék výrazný antihistaminický účinek. Mechanismus účinku léku je spojen s jeho schopností blokovat periferní H1-histaminové receptory a inhibovat uvolňování histaminu v důsledku stabilizace membrán žírných buněk. Levocetirizin má vysokou selektivitu pro H1-histaminové receptory, má na ně výrazný blokující účinek, lék neovlivňuje M-cholinergní a serotoninové receptory ani adrenergní receptory (které mají strukturu blízkou H1-histaminovým receptorům). Je třeba poznamenat, že k dosažení léčebného účinku levocetirizinu je nutné použít polovinu dávky než cetirizinu, což je způsobeno skutečností, že levocetirizin je schopen vytvořit stabilnější spojení s receptory. Při použití léčiva dochází také ke snížení uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů, inhibici adheze chemotaxe a eosinofilů a exprese adhezních molekul. Levocetirizin také pomáhá snižovat sekreci histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2 v závislosti na IgE, navíc lék inhibuje faktor aktivující kožní trombocyty. Díky těmto změnám v těle pomáhá levocetirizin zmírňovat průběh různých alergických reakcí (včetně alergické rýmy) a při sezónních alergiích může být použit jako preventivní opatření k prevenci rozvoje alergických reakcí. Byla zaznamenána také účinnost léku při atakech studené kopřivky a bronchiálních astmatů. Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací nemá levocetirizin žádný inhibiční účinek na centrální nervový systém. Levocetirizin nemá toxický účinek na srdce..

Po perorálním podání se Aleron dobře vstřebává v gastrointestinálním traktu, zatímco stravování prakticky neovlivňuje stupeň absorpce levocetirizinu, ale mírně snižuje jeho rychlost. Orální biologická dostupnost levocetirizinu dosahuje 100%. Maximální koncentrace v krevní plazmě je pozorována 0,9-1 hodiny po podání, pro levocetirizin je charakteristický vysoký stupeň spojení s plazmatickými proteiny (až 90%). Lék přechází do mateřského mléka. Nepatrná část levocetirizinu je metabolizována v játrech O-dealkylací za vzniku inaktivního metabolitu. Systém cytochromu P450 se nezúčastňuje procesu metabolismu levocetirizinu. Poločas léku je 7-10 hodin, levocetirizin je z těla zcela vyloučen do 96 hodin. Vylučování léku se provádí hlavně ledvinami (až 86% přijaté dávky). Při hemodialýze se vylučuje asi 10% léčiva. U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 40 ml / min je vylučování léčiva sníženo (zatímco dochází ke zvýšení plazmatických koncentrací).

Indikace k použití: Lék Aleron se používá k léčbě a prevenci akutních a chronických alergických onemocnění, včetně:

- alergická rýma a zánět spojivek (včetně celoročního a sezónního);
- senná rýma;
- kopřivka (včetně drogy se používá k léčbě pacientů trpících chronickou idiopatickou kopřivkou);
- angioneurotický edém (Quinckeho edém);
- alergické dermatózy, které jsou doprovázeny svěděním, pálením a vyrážkami v různých částech kůže a sliznic.

Způsob aplikace: Lék se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let. Lék se užívá perorálně s dostatečným množstvím vody. Dávky léčiva a doba trvání léčby stanoví ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta.

Obvykle je předepsána 1 tableta léku 1krát denně.
Pro dospělé je maximální dávka léčiva 10 mg (2 tablety) denně.

Doba trvání léčby závisí na povaze onemocnění, obvykle při krátkodobém kontaktu s alergenem, léčivo se doporučuje užívat do 7 dnů, s sennou rýmou od 3 do 6 týdnů. V případě potřeby lze léčbu prodloužit až na 6 měsíců.

Pacienti trpící selháním ledvin vyžadují úpravu dávky. Proto s clearance kreatininu menší než 50 ml / min se doporučuje předepsat 1 tabletu léku jednou za 48 hodin, s clearance kreatininu méně než 30 ml / min - 1 tabletu léku jednou za 72 hodin. Pacientům se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 10 ml / min se nedoporučuje předepisovat přípravek Aleron.
Při předepisování léku pacientům se zhoršenou funkcí jater není nutná úprava dávky.

Vedlejší účinky: Lék je obvykle dobře snášen pacienty, v ojedinělých případech však byly tyto účinky pozorovány u levocetirizinu:

- z centrálního nervového systému: závratě, bolesti hlavy, únava, nespavost, ospalost;
- z trávicího systému: nevolnost, zvracení, sucho v ústech, zvýšená chuť k jídlu, bolest v epigastrické oblasti, změny v jaterních funkčních testech;
- ostatní: tachykardie, poškození zraku, krvácení z nosu.

U pacientů s přecitlivělostí na levocetirizin prokázalo užívání léku vývoj svědění kůže, vyrážky, kopřivky, anafylaxe, Quinckeho edému a dušnosti..

Kontraindikace: - Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva a deriváty piperazinu;

- závažné selhání ledvin (clearance kreatininu menší než 10 ml / min);
- nesnášenlivost vůči galaktóze, zhoršená absorpce glukózy a galaktózy;
- věk dětí do 6 let (pro tuto lékovou formu);
- lék je předepsán s opatrností během těhotenství a kojení.

Těhotenství: Nejsou k dispozici žádné údaje o bezpečnosti léku během těhotenství. Lék může být předepsán ošetřujícím lékařem, pokud je očekávaný přínos pro matku vyšší než potenciální rizika pro plod.

Levocetirizin se vylučuje do mateřského mléka, a proto je-li nutné lék předepsat během kojení, je nutné rozhodnout o dočasném ukončení kojení..

Interakce s jinými léčivými přípravky: Při současném podávání levocetirizinu a léčiv, jejichž metabolismus je spojen se systémem cytochromu P450 (ketokonazol, erytromycin, azithromycin, diazepam), nebyla zjištěna žádná interakce, nicméně theofylin s opakovaným použitím může mírně snížit clearance levocetirizinu..

Současné podávání léku Aleron se sedativy se nedoporučuje..
Při současném použití levocetirizinu nezvyšuje účinek ethanolu.

Předávkování: Při užívání nadměrných dávek léku u pacientů byl zaznamenán vývoj ospalosti nebo předávkování, který je nahrazen ospalostí.

Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování jsou indikovány výplachy žaludku, podávání enterosorbentu a symptomatická terapie.
Hemodialýza a peritoneální dialýza jsou neúčinné.

Forma uvolnění: potahované tablety, 10 kusů v blistru, 1 nebo 3 blistry v krabici.

Podmínky skladování: Lék se doporučuje skladovat na suchém místě mimo přímé sluneční světlo při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost - 2 roky..

Synonyma: Xizal Složení: 1 potahovaná tableta obsahuje:

Levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg;
Pomocné látky, včetně monohydrátu laktózy.

Alergie Alergická rýma Rýma Dermatitida Rýma proti nosu Antihistaminika Léky

host 13. srpna 2017

Oleg 21. srpna 2017

Efektivní lék. Pomáhá se sezónními alergiemi.

Host 2. dubna 2016

vyhovuje mi, jeden den a žádný problém

Host 28. srpna 2015

výborná příprava, pil ráno a zapomněl na ambrózii.

Julia 9. srpna 2015

Host 2. března 2015

Skvělý lék na alergie. Velmi rád!

Viviana 5. července 2014

Přijímám jako analog klarithinu - spokojený!

Host 27. června 2012

Všechny recenze o ALERON

Aby eliminovali projevy různých typů alergických reakcí, alergici často předepisují lék Aleron.

Tento léčivý přípravek patří k antihistaminikům třetí generace, a proto má zanedbatelnou skupinu nežádoucích účinků a kontraindikací.

Účinná látka

Hlavní terapeutickou složkou léčiva Aleron je levocetirizin, což je R-enantiomer cetirizinu.

Levocetirizin je blokátor histaminových receptorů, a proto má antialergickou aktivitu.

Formulář vydání.

Aleron je dostupný ve formě potahovaných tablet. Každá tableta obsahuje 5 mg hlavní účinné látky. Balení může obsahovat 10 nebo 30 tablet.

Alergisté doporučují ALLERGONICS jako účinný lék na alergie. Produkt obsahuje přírodní složky, živé rostlinné buňky, obnovuje metabolické procesy v těle. Lék prošel klinickými testy po dobu 8 let. VŠECHNY PODROBNOSTI ZDE.

farmaceutický účinek

  • Antialergické;
  • Protizánětlivé;
  • Antiexudativní;
  • Antipruritic;
  • Výrazný antihistaminický účinek na tělo.

Mechanismus antialergického účinku Aleronu je spojen se schopností levocetirizinu blokovat periferní receptory H1-histamin.

Lék také stabilizuje membrány žírných buněk, a tím inhibuje uvolňování histaminu..

Levocetirizin, který působí na receptory H1-histaminu, neovlivňuje současně serotonin,

M-cholinergní receptory a adrenergní receptory.

Aby se dosáhlo požadovaného terapeutického účinku při léčbě alergií, vyžaduje levocetirizin téměř polovinu oproti běžně používanému cetirizinu.

Důvodem je skutečnost, že levocetirizin vytváří stabilnější spojení s histaminovými receptory..

Po aplikaci Aileronu jsou také pozorovány následující účinky:

  • Uvolňování prozánětlivých chemokinů a cytokinů je sníženo;
  • Eosinofilní aktivita je potlačena;
  • Sekrece histaminu a leukotrienu závisí na IgE;
  • Kožní faktor aktivující destičky je inhibován.

Tyto změny po požití Aleronu vedou k snadnějšímu toku různých typů alergických reakcí, včetně rychlého odstranění příznaků alergické rýmy.

Při sezónních alergiích může být Aleron použit jako profylaktický přípravek. V tomto případě lék brání rozvoji intolerance.

Existuje dobrá účinnost léku při zmírňování záchvatů bronchiálního astmatu a alergií nachlazení.

Aleron jako antihistaminikum třetí generace je zbaven depresivního účinku na centrální nervový systém a kardiotoxický účinek.

Při perorálním použití jsou složky léčiva dobře vstřebávány trávicím traktem, požití jídla neovlivňuje absorpci levocetirizinu, může však mírně prodloužit dobu úplné absorpce léčiva.

Při perorálním podání dosahuje biologická dostupnost Aileronu 100%. V plazmě je maximální koncentrace stanovena jednu hodinu po podání.

Složky léku přecházejí do mateřského mléka. Malé procento levocetirizinu je přeměněno v játrech na neaktivní metabolit.

Poločas léku se pohybuje od 7 do 10 hodin, levocetirizin zcela opouští tělo za 4 dny.

K výběru složek Aileronu dochází hlavně přes ledviny.

Indikace pro použití

Aleron je předepisován jako terapeutické a profylaktické činidlo pro akutní a chronické alergie.

Lék je předepsán pro:

  • Alergická rýma a zánět spojivek. Aleron je vhodný k léčbě sezónních i celoročních alergií;
  • Senná rýma (kýchání);
  • Urtikárie. Aileron byl také úspěšně používán k léčbě pacientů s chronickou idiopatickou kopřivkou;
  • Quinckeho edém;
  • Alergické dermatózy se silným svěděním, kožní vyrážky, pálení. Aleron lze použít k odstranění alergických příznaků z kůže a sliznic.

Způsob aplikace

Aileron je předepisován pro dospělé pacienty, při léčbě dětí se používá od šesti let.

Aleron se užívá perorálně, tj. Ústy, musí být přípravek omyt dostatečným množstvím čisté vody.

Trvání celé léčby a dávkování určuje lékař pro každého pacienta s alergickými reakcemi individuálně.

Obvyklá dávka je jedna tableta, užívá se jednou denně. U těžkých alergií u dospělých pacientů lze dávku zvýšit na dvě tablety..

Po krátkém kontaktu s alergenem celková doba léčby dosáhne 7 dnů.

U pacientů se sezónní horečkou je lék předepisován k léčbě po dobu 3-6 týdnů. V případě potřeby se trvání léčby upraví na 6 měsíců.

U pacientů se závažným selháním ledvin musí být dávka léčiva upravena.

Aleron v takových případech může být použit v dávce jedné tablety za dva až tři dny, ale takovou léčbu musí vybrat lékař.

V případě zhoršené funkce jater není nutná úprava dávky.

Vedlejší efekty

Aleron je obvykle velmi dobře snášen pacienty. V některých případech však může dojít k porušení práce vnitřních orgánů.

Vedlejší účinky se obvykle vyskytují:

  • Pocit bušení srdce
  • Únava, slabost, ospalost, bolesti hlavy, úzkost, agresivita a křeče;
  • Hepatitida.
  • Zrakové postižení;
  • Anafylaktické reakce, otoky, kožní vyrážky, svědění.
  • Sucho v ústech, nevolnost, bolest v různých částech břicha, při dlouhodobém používání přibývání na váze.

Kontraindikace

Aleron není předepsán:

  • Pokud je detekována individuální nesnášenlivost jedné ze složek léčiva;
  • Pacienti se závažným selháním ledvin;
  • Pacienti s intolerancí galaktózy, malabsorpcí galaktózy a glukózy;
  • Děti do 6 let.

Úprava dávky je nutná u starších pacientů a s chronickým selháním ledvin.

Během léčby je nutné vyloučit užívání alkoholu a musíte se vyhnout řízení a práci, která vyžaduje nejvyšší koncentraci.

Těhotenství

S opatrností se Aleron používá k léčbě těhotných žen a během kojení..

Bezpečnostní testování léčiva během těhotenství nebylo provedeno, proto musí být léčivý přípravek předepsán lékařem, přičemž je třeba brát v úvahu riziko expozice plodu..

Levocetrizin se vylučuje do mateřského mléka, takže musíte dočasně odmítnout krmení dítěte po dobu užívání Aileronu..

Předávkovat.

Předávkování Aleronem se projevuje známkami intoxikace. U dospělých pacientů se to projevuje silnou ospalostí, u dětí se nejprve objevuje vzrušení a podrážděnost, které jsou pak nahrazeny letargií.

Pokud jsou detekovány nadměrné dávky léku, je léčba předepsána výplachem žaludku.

Po promytí je nutné brát enterosorbent v dávce závislé na věku, zbytek léčby závisí na vyvíjejících se symptomech. Neexistuje žádné specifické antidotum.

Podmínky skladování.

Lék by měl být skladován mimo sluneční světlo, na suchém místě, teplota během skladování by neměla být vyšší než 25 stupňů.

Složení.

Jedna tableta Aleronu obsahuje 5 mg levocetiririzinu, protože se při výrobě léčiva používají pomocné látky: monohydrát laktózy, stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza.

Výrobce.

Empior Pharmaceuticals Ltd., Indie.

Rozdíl mezi drogami Aleron a Aleron Neo

Lék Aleron Neo je považován za analog Aleronu, obsahuje také hlavní účinnou látku v množství 5 mg.

Pokyny k danému léčivu však naznačují jeho použití pouze při léčbě alergické rýmy a idiopatické kopřivky.

Simple Aleron lze také použít k léčbě alergických dermatóz, Quinckeho edému.

Recenze tablet Aleron

"Aleron narazil na léčbu drogou docela náhodou." Jsem alergický a na návštěvě jsem reagoval na kabát kočky. Svědění v nose, kýchání, slzání - to mě prakticky přinutilo opustit hosty, ale před odchodem mi můj přítel dal Aleronovu pilulku. Asi po 40 minutách se můj stav úplně normalizoval, jako by nic nebylo. Rozhodl jsem se koupit balíček pilulek, protože není známo, kde by mě útok znovu zasáhl. “.

"Moje dcera má neustále rýmu na začátku jara, mnoho rostlin je pro ni alergenem.".

Byly vyzkoušeny všechny druhy alergických léků a nakonec jsme zůstali v Aleronu.

Pokud ji začnete pít předem, můžete přežít kvetoucí sezónu rostlin s prakticky žádnými výraznými příznaky alergií. “.

"Po třech dnech používání antibiotik z mého těla se objevil chladný, růžový a poměrně velký puchýř." Doktor řekl, že to byla kopřivka, zrušil antibiotikum a předepsal Aleronovi.

Kůže a vyrážky se snížily barvu a velikost jen pár hodin po užití pilulky. Po dvou dnech léčby je moje pokožka úplně očištěna. ““.

Analogy

Mezi nejslavnější analogy Aileronu patří:

Ale musíte si uvědomit, že předtím, než začnete užívat analoga drogy Aleron, musíte se poradit s alergologem se svým lékařem.

Aleron je antihistaminikum třetí generace, které se používá k léčbě akutních a chronických alergií..

Uvolněte formu a složení

Aleron se vyrábí v potahovaných tabletách, balených v blistrech po 10 kusech. Kartonové balení obsahuje 1 nebo 3 blistry.

Léčivou látkou léčiva je levocetirizin (R-enantiomer cetirizinu, aktivní derivát hydroxyzinu).

1 potahovaná tableta obsahuje: levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg, pomocné látky včetně monohydrátu laktosy.

Indikace pro použití

Lék má antiexudativní, protizánětlivý účinek, eliminuje svědění, inhibuje působení histaminu, který je produkován tělem v reakci na vnější podněty, způsobující alergické reakce.

Podle pokynů je Aleron předepsán pro léčbu a prevenci nemocí způsobených různými alergeny (jídlo, kousnutí hmyzem, prach, zvířecí chlupy, pyl atd.):

  • Rýma a zánět spojivek, sezónní i celoroční;
  • Urtikárie, včetně chronické idiopatické;
  • Angioneurotický (Quinckeho) edém;
  • Ekzém různých etiologií;
  • Senná rýma;
  • Alergické dermatózy, doprovázené pálením, svěděním, vyrážkou na kůži a sliznicemi.

Lék se používá při komplexní léčbě bronchiálního astmatu infekčně alergické povahy a je také zaveden do léčebného režimu pomocí léků se zvýšeným rizikem alergizace: antibiotika, sérum, vakcíny.

Použití Aleronu je kontraindikováno v případě přecitlivělosti na složky léčiva, deriváty piperazinu, galaktosu.

Také lék není předepsán pro závažné selhání ledvin.

Neexistují žádné údaje o bezpečnosti těhotných žen užívajících tento lék. Není předepisován kojícím matkám, dětem mladším 6 let.

Podle pokynů nelze Aleron užívat současně se sedativy.

Dávkování a podávání

Aileron se používá k léčbě dospělých a dětí od 6 let.

Užívejte 1 tabletu jednou denně, perorálně. Denní dávka pro dospělé není více než 2 tablety (nebo 10 mg).

Tabletu spolkněte bez žvýkání a vypijte velké množství vody, bez ohledu na jídlo.

Délka léčby a dávkování předepisuje ošetřující lékař v závislosti na povaze onemocnění.

Trvání léčby různých nemocí se může lišit od jednoho týdne do šesti měsíců.

U pacientů se selháním ledvin je nutná úprava dávky.

Použití Aileronu má u pacientů zřídka vedlejší účinky. V některých případech však byly zaznamenány následující reakce těla na levocetirizin:

  • Centrální nervový systém - závratě, bolesti hlavy, únava, nespavost nebo ospalost, zhoršené vidění;
  • Zažívací trakt - epigastrická bolest, sucho v ústech, nevolnost, zvracení, zvýšená chuť k jídlu, změny v biochemii vzorků jater;
  • Kardiovaskulární systém - tachykardie, krvácení z nosu.

Při předávkování Aleronem se může objevit ospalost nebo nadměrné nadýmání (někdy se navzájem nahrazují), v tomto případě je nutné žaludek vypláchnout, enterosorbovat. Peritoneální a hemodialýza jsou v této situaci neúčinné..

Aleronová synonyma se stejnou účinnou látkou - Xizal, Alerzin, Suprastinex, Elcet, Zenaro, Glets, Cesero, Levocetirizine-Teva.

Analogová léčiva patřící do jedné farmaceutické skupiny - Alerza, Allertek, Zirtek, Zodak, Letizen, Parlazin, Cetirizin, Cetirinax, Cetrin, Cetirizin-Teva, Zetrinal, Zincet, Cetirizin-OBL.

Podmínky skladování

Aleron by měl být skladován na suchém místě chráněném před přímým slunečním světlem. Skladovací teplota ne vyšší než 25 ° C.