Fexadin - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (tablety 120 mg a 180 mg) léky pro léčbu alergické rýmy a kopřivky u dospělých, dětí a těhotenství. Složení

Léčba

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Fexadin. Poskytuje zpětnou vazbu od návštěvníků webu - spotřebitelů tohoto léku, jakož i názory lékařských specialistů na používání fexadinu v jejich praxi. Velkou žádostí je aktivní přidání vašich recenzí o daném léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, případně nebyly oznámeny výrobcem v anotaci. Analogy fexadinu v přítomnosti existujících strukturních analogů. Použití k léčbě alergické rýmy a kopřivky u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení léku.

Fexadin je blokátor receptoru histaminu H1. Fexofenadin (účinná látka léčiva Fexadin) je farmakologicky aktivní metabolit terfenadinu. Žádný sedativní účinek.

Antihistaminický účinek se projevuje po 1 hodině, dosahuje maxima po 6 hodinách a trvá 24 hodin. Po 28 dnech nebyla pozorována žádná závislost.

Bylo zjištěno, že při perorálním podání v rozmezí dávek od 10 mg do 130 mg je účinnost fexofenadinu závislá na dávce.

Složení

Fexofenadin + pomocné látky.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu (GIT). Vazba na plazmatické proteiny - 60-70%. Vylučuje se do mateřského mléka. 5% dávky prochází částečným extrahepatickým metabolismem. Vylučuje se hlavně žlučí (80%), 10% se vylučuje ledvinami beze změny.

Indikace

  • eliminace symptomů spojených se sezónní alergickou rýmou;
  • symptomatická léčba chronické kopřivky.

Uvolněte formuláře

120 mg a 180 mg tablety.

Návod k použití a dávkování

U dospělých a dětí starších 12 let je denní dávka 120–180 mg (1krát denně). Doporučená dávka pro sezónní alergickou rýmu je 120 mg jednou denně, pro chronickou idiopatickou kopřivku a jiné alergie 180 mg jednou denně.

Vedlejší účinek

  • bolest hlavy, závratě;
  • ospalost;
  • únava, letargie;
  • únava;
  • nevolnost.

Kontraindikace

  • těhotenství;
  • kojení (kojení);
  • děti do 6 let;
  • přecitlivělost na fexofenadin.

Těhotenství a kojení

Fexadin je kontraindikován v těhotenství a kojení.

Fexofenadin přechází do mateřského mléka. V případě potřeby by o ukončení kojení mělo být rozhodnuto o použití fexadinu během kojení.

Použití u dětí

Užívání této drogy u dětí do 6 let se nedoporučuje, protože účinnost a bezpečnost používání fexofenadinu u dětí do 6 let nebyla studována.

Použití u starších pacientů

Používejte opatrně u starších pacientů.

speciální instrukce

Používejte opatrně u pacientů s renální nebo jaterní nedostatečností..

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

Na základě farmakodynamického profilu a známých vedlejších účinků lze předpokládat, že vliv fexadinu na schopnost řídit vozidla a činnosti, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti, je nepravděpodobný. Při provádění objektivních studií bylo prokázáno, že fexofenadin významně neovlivňuje funkce nervového systému. Doporučujeme však, abyste si před pokračováním v řízení vozidla nebo jinými potenciálně nebezpečnými činnostmi zkontrolovali svou individuální reakci..

Léková interakce

Fexadin není biotransformován v játrech, a proto neinteraguje s jinými léky podléhajícími jaternímu metabolismu..

Ukázalo se, že při současném použití fexadinu s erytromycinem nebo ketokonazolem se koncentrace fexofenadinu v plazmě zvýší 2-3krát, což je zjevně spojeno se zvýšením absorpce z gastrointestinálního traktu (GIT) a se snížením buď vylučování žluči nebo gastrointestinálního traktu. vylučování. Na elektrokardiogramu nebyly pozorovány žádné změny v intervalu QT..

Při užívání antacidů obsahujících hliník nebo hořčík 15 minut před užitím fexofenadinu bylo pozorováno snížení jeho biologické dostupnosti, pravděpodobně v důsledku vazby v zažívacím traktu. Doporučený časový interval mezi užíváním fexadinu a antacid s obsahem hydroxidu hlinitého nebo hořčíku je 2 hodiny.

Neinteraguje s omeprazolem, s léčivy metabolizovanými v játrech.

Analogy léku Fexadin

Strukturální analogy účinné látky:

  • Allegra;
  • Allerfex;
  • Bexist Sanovel;
  • Hyfast;
  • Dinox;
  • Telfadin;
  • Telfast;
  • Fexofast;
  • Fexofenadin.

Analogy léčiva Fexadin ve farmakologické skupině (H1-antihistaminika):

  • Aviamarin;
  • Alerza;
  • Alerpriv;
  • Allerway;
  • Alergen;
  • Allertec;
  • Allerfex;
  • Astemizol;
  • Betadrin;
  • Blogger 3;
  • Zbroj;
  • Velispal;
  • Gismanal;
  • Histafen;
  • Histimet;
  • Hyfast;
  • Glenspiride;
  • Gletset;
  • Desal;
  • Desloratadin;
  • Diazolin;
  • Difenhydramin;
  • Dimista
  • Dinox
  • Doxylamin;
  • Donormil;
  • Dramina;
  • Zincet;
  • Zirtek;
  • Zodak
  • Kestine
  • Claritin;
  • Clarifer;
  • Klemastin;
  • Xizal;
  • Levocetirizin;
  • Letizen;
  • Lomilan;
  • Loratavel;
  • Loratadin;
  • Lordestine;
  • Mebhydrolin;
  • Mibiron;
  • Nixar;
  • Okumet;
  • Parlazin;
  • Peritol;
  • Pipolfen;
  • Reactin;
  • Roslip;
  • Rupafin;
  • Solonex;
  • Stemiz;
  • Suprastinex;
  • Suprastin;
  • Tavegil;
  • Tamagon;
  • Telfadin;
  • Tirlor;
  • Trexil;
  • Pharmaspal
  • Fexofast;
  • Fenistil;
  • Fenkarol;
  • Fenspirid;
  • Chloropyramin;
  • Cetirizin;
  • Cetirinax;
  • Tsetrin;
  • Ebastin;
  • Ezlor;
  • Erius
  • Erolin;
  • Eslontin.

Zpětná vazba od alergika

Používám lék Fexadin, hlavně k léčbě pacientů s alergickou rýmou. Častěji se jedná o sezónní rýmu spojenou s kvetením některých bylin a stromů. Účinek léku trvá jeden den, a proto je výhodné. Stačí užít jednu tabletu denně. Fexadin zmírňuje nosní kongesci a obnovuje nosní dýchání. Kýchání se zastaví, výtok z nosních cest se snižuje. Lék je dobře snášen. Z vedlejších účinků se u mírného závratí a nevolnosti vyskytlo jen několik pacientů. Ale po přerušení léku tyto příznaky zmizely.

Fexadin

Složení

1 tableta obsahuje 120 nebo 180 mg účinné látky fexofenadin-hydrochlorid.

Formulář vydání

K dispozici ve formě tablet.

farmaceutický účinek

Antihistaminická alergická kúra.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčivou látkou je fexofenadin. Mechanismus účinku je zaměřen na blokování H1-histaminových receptorů. Hlavní látkou je aktivní metabolit terfenadinu. Lék stabilizuje membránu žírných buněk, snižuje množství uvolňovaného histaminu, biologicky aktivní složky.

Antialergický účinek se vyvíjí jednu hodinu po přijetí léku Fexadinu v těle. Maximální antialergický účinek je zaznamenán po 6 hodinách, doba trvání antialergického účinku je asi jeden den.

Při užívání fexofenadinu se nevyskytují nežádoucí účinky známé antihistaminikům: zácpa, poruchy vizuálního analyzátoru, sucho v ústech, kardiotoxický efekt (změna QT intervalu na kardiogramu). Dlouhodobé používání není doprovázeno přibýváním na váze..

Starší lidé, pacienti s patologií ledvin a jater, úprava dávky léku Fexadin není nutná.

Droga nezesiluje účinky alkoholických nápojů a léků, které tlumí nervový systém.

Při dávkování 10–130 mg byl zaznamenán účinek závislý na dávce.

Indikace pro použití

Fexadin 180 mg se doporučuje pro chronickou idiopatickou kopřivku.

Pro léčbu senné rýmy, sezónní alergické rýmy je předepsán Fexadin 120 mg.

Kontraindikace

Droga se nepoužívá až do věku šesti let. Kontraindikováno při kojení, během těhotenství, nesnášenlivosti fexofenadinu.

Vedlejší efekty

Užívání drogy Fexadin může způsobit únavu, dyspeptické poruchy, dysmenoreu, závratě, zvýšenou ospalost, bolesti hlavy, bolest na hrudi, fotocitlivost, anafylaktické reakce, zvrácení analyzátoru chuti, tachykardii.

Příjem zvýšených dávek způsobuje zvýšení závažnosti těchto vedlejších účinků, vytváří se závislost na léčivu.

Návod k použití fexadinu (způsob a dávkování)

Podle pokynů pro použití Fexadinu jsou tablety předepisovány dětem od 12 let a dospělým.

V případě sezónní alergické rýmy užijte 1 tabletu 120 mg.

U chronické idiopatické kopřivky je indikováno užívání 1 tablety 180 mg jednou denně.

Předávkovat

V případě předávkování, závratě, ospalosti, sucho v ústech.

Používá se symptomová terapie. Hemodialýza neprokázala žádný účinek.

Interakce

Společné podávání léčiva Fexadin s ketokonazolem nebo erytromycinem je doprovázeno zvýšením koncentrace fexofenadinu 2-3krát. Tento účinek je vysvětlen zvýšením absorpce v zažívacím traktu, snížením vylučování žluči nebo významným poklesem gastrointestinální sekrece..

Antacida obsahující Al3 + nebo Mg2 + snižují biologickou dostupnost fexofenadinu. Doporučený časový interval mezi dávkami je alespoň dvě hodiny. Nebyla hlášena žádná klinicky významná interakce fexofenadinu s omeprazolem.

Fexadin nereaguje s léky metabolizovanými v játrech.

Podmínky prodeje

V lékárnách vydaných bez předpisu.

Podmínky skladování

Na suchém místě nepřístupném dětem při teplotě nejvýše 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

Ne více než tři roky.

speciální instrukce

Neexistují žádné spolehlivé informace o bezpečnosti používání antialergického léčiva Fexadin u dětí mladších 6 let..

Užívání drogy neovlivňuje koncentraci pozornosti, výkon složité práce, řízení mechanismů, řízení vozidel.

Fexofenadin - recenze, cena, analogy, forma vydání

Léky na bázi fexofenadin-hydrochloridu jsou účinné v boji proti alergiím u dospělých a dětí. Tento lék má minimum kontraindikací a je ideální pro dlouhodobou terapii vyžadovanou například při léčbě kopřivky..

Popis léku

Účinná látka fexofenadin hydrochlorid v objemu na tabletu 120 mg.

Účinné látky fexofenadinu nepronikají do meningů, a proto nezpůsobují nežádoucí účinky charakteristické pro antihistaminika ve formě ospalosti a letargie. Účinek léčiva začíná do hodiny po podání, maximální koncentrace účinné látky je dosaženo po šesti hodinách.

Fexofenadin, produkovaný ve dvou formách uvolňování, se týká antihistaminů, které blokují aktivitu receptorů H1, které jsou odpovědné za uvolňování histaminu z orgánů a za vývoj alergické reakce na toto pozadí. Účinnost trvá 24 hodin..

Po perorálním podání se fexofenadin rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu a proniká do systémového oběhu, více než 65% účinné látky se váže na plazmatické proteiny. Léčivo je zcela vyloučeno z těla po ukončení léčby po 13 až 15 hodinách.

Pouze asi pět procent počáteční dávky je metabolizováno, vylučování se provádí žlučí (více než 80%) a genitourinárním systémem (12%).

Indikace pro použití a pokyny

Fexofenadin se doporučuje pro alergickou rýmu a chronickou kopřivku. Pro každý typ onemocnění je vybrána individuální dávka..

Je vhodné užívat lék vzhledem ke zvláštním vlastnostem hydrochloridu fexofenadinu - před jídlem, po čekání na půlhodinový interval po opití tablety.

U pacientů trpících alergickou konjunktivitidou a rýmou se předepisuje dávka 120 mg jednou denně.

U chronické kopřivky je doporučená dávka 180 mg jednou denně před jídlem.

Fexofenadin v léčbě alergií

Pacient by neměl alergii ignorovat. Většina alergických reakcí vyžaduje okamžitou léčbu, aby se zabránilo zhoršujícím se příznakům, které mohou mít pro tělo dost závažné důsledky, včetně anafylaktického šoku nebo Quinckeho edému..

Alergie je výsledkem vstupu alergenu do těla, počínaje potravinami a končící domácími chemikáliemi, topickými léky / kosmetikou. Fexofenadin se vyrovnává s příznaky alergie, odstraňuje vyrážky na kůži, zmírňuje otoky tkání, svědění a pálení v ústech, nové dutiny a sliznice očí.

Funkce Fexofenadin při absenci negativních účinků na centrální nervový systém. Lék neproniká do mozkových buněk, proto nezpůsobuje strukturální a psychosomatické změny. K potírání alergií je nutná dávka 120 mg a jednorázové použití během dne. Cena fexofenadinu v této dávce kolísá od 204 do 261 rublů.

Fexofenadin v léčbě kopřivky

Fexofenadin je indikován k léčbě idiopatické chronické kopřivky. Tento lék je doporučován speciálně alergology a dermatology. Fexofenadin je podle recenzí silný, účinný, ale s delikátním účinkem antihistaminika s dlouhým uvolňováním účinné látky a jejich udržováním v buňkách těla po dobu nejméně 24 hodin.

Lék je ideální pro dlouhodobou terapii chronických stadií kopřivky, protože má minimum vedlejších účinků a kontraindikací, proto jej lze použít bez ohrožení zdraví. Důležitou vlastností léku je absence abstinenčního syndromu. Pro léčbu kopřivky je doporučená dávka 180 mg denně před jídlem po dobu 5-10 dnů.

Jak moc je. O nákladech na lék

Náklady na fexofenadin závisí primárně na dávce účinné látky (120 a 180 mg) a na prodejním regionu.

názevDávkováníPočet pilulekCena (rublů)
Fexofenadin-Akrikhin180 mgdeset288
Fexofenadin-Akrikhin120 mgdeset204-261
Fexadin180 mgdeset387-470
Fexadin120 mgdeset306-330
Allegra120 mgdeset457-507
Allegra180 mgdeset605

Stručný přehled analogů

V prodeji najdete alespoň tři analogy fexofenadinu, které lze zakoupit místo tohoto léku, pokud potřebujete naléhavě zahájit alergickou terapii. Analogy obsahují stejnou účinnou látku a náklady mezi 300-610 rublů, v závislosti na dávce.

Mezi analogy, kterým se doporučuje věnovat pozornost, patří Fexadin a Allegra. Není nutný předpis pro fexofenadin a jeho synonyma.

Kontraindikace

Fexofenadin má na rozdíl od jiných antihistaminik minimální seznam vedlejších účinků a kontraindikací. Mezi tyto patří:

  • individuální nesnášenlivost s fexofenadin hydrochloridem nebo dalšími složkami;
  • nedostatek laktázy;
  • laktózová intolerance;
  • věk pacienta až dvanáct let.

Při předepisování fexofenadinu je třeba postupovat opatrně i podle pokynů pro starší pacienty (úprava dávky není nutná), užívání léku by mělo být prováděno pouze se souhlasem lékaře a pod jeho dohledem. Pokud je v anamnéze renální / jaterní nedostatečnost, není nutná úprava dávky, je však nutná lékařská péče.

Neexistují žádné podrobné studie prokazující bezpečnost fexofenadinu pro ženy během kojení. V každém případě účinná látka léčiva vstupuje do systémového oběhu matky, a proto vstupuje do produkovaného mateřského mléka.

Vzhledem k tomu, že lék má dlouhodobý účinek a k uvolňování aktivního antihistaminika dochází během dne, měli byste buď odmítnout kojit během léčebného období, nebo si vybrat jiný (povolený během těhotenství a kojení) lék.

Vedlejší účinky, které jsou extrémně vzácné:

  • migréna;
  • narušená koordinace pohybu;
  • cardiopalmus;
  • problémy s močením;
  • Quinckeho edém;
  • hepatitida;
  • při dlouhodobé terapii - zvýšení tělesné hmotnosti;
  • potíže s pohybem končetin;
  • problémové spaní;
  • stavy doprovázené selháním paměti, halucinacemi;
  • poruchy práce chuťových pohárků v ústní dutině;
  • mdloby.

Příznaky předávkování

Pokud je dávka doporučená Fexofenadinem překročena, mohou se objevit příznaky předávkování, které se projevují jako sucho v ústech, závratě, slabost, ztráta vědomí a ospalost..

Aby se předešlo intoxikaci organismu, je třeba provést výplach žaludku, vypít laxativní lék a užívat aktivní uhlí nebo nějaký jiný absorbent..

Fexofenadin a jeho interakce s jinými léky

Při současném použití fexofenadinu a erythromycinu podle pokynů se koncentrace antihistaminového léčiva zvyšuje nejméně dvakrát. Totéž se stane, pokud užijete Fexofenadin s ketokonazolem..

Lék je vůči omeprazolu inertní.

Doporučení léčby

Pokud pacient v důsledku výskytu chronických onemocnění vyžaduje neustálý příjem antacidů obsahujících hořčík nebo hliník, měli byste mezi dávkami fexofenadinu a antacidy udržovat interval nejméně dvou až tří hodin..

V některých případech se u pacientů léčených fexofenadinem může objevit ospalost a závratě, takže během léčebného období byste měli omezit správu složitých mechanismů a vehikul a také provádět práci, která vyžaduje pozornost a koncentraci.

Recenze léků

Denis Klimov:

Opakovaně užíval fexofenadin k léčbě alergií na posekanou trávu. Nástroj je dobrý, bez vedlejších účinků. To bylo přijato tělem s ranou, necítil žádnou ospalost nebo malátnost, klidně řídil auto, nechtěl spát.

Jsem rád, že účinek léku začíná doslova ihned po podání. Neexistuje žádný pocit, jak si na to zvyknout. Pili kurz na doporučení dermatologa a alergii přežili v létě.

Anastasia Ivanchenko:

Použitý fexadin - analog fexofenadinu. Jak originál, tak analog se neliší v indikacích pro použití, jsou tělem dobře tolerovány, zejména při dlouhodobé terapii.

Lék také ošetřoval úly (pro nekvalitní barvivo na vlasy) a obvyklou alergii na seno (během období aktivního kvetení rostlin). V každém případě mi droga dokonale pomohla vyrovnat se s příznaky a odstranit bolest v krku, neustálý výtok z nosu, ucpání nosu a kýchání..

FEKSADIN

  • Farmakokinetika
  • Indikace pro použití
  • Způsob aplikace
  • Vedlejší efekty
  • Kontraindikace
  • Těhotenství
  • Předávkovat
  • Podmínky skladování
  • Formulář vydání
  • Složení
  • dodatečně

Fexadin - antialergikum, blokátor H1-histaminového receptoru.
Fexofenadin-hydrochlorid je blokátor H1-histaminových receptorů, téměř bez sedace. Fexofenadin je farmakologicky aktivní metabolit terfenadinu.
Antihistaminický účinek léčiva se objeví 1 hodinu po podání, dosahuje maximum po 6 hodinách a trvá 24 hodin. Po 28 dnech přijetí není tolerována tolerance. Při perorálních dávkách 10 mg až 130 mg existuje lineární vztah dávka-odpověď. Pro 24hodinovou účinnost léčiva (pro alergickou rinitidu) postačuje dávka 120 mg. Při dávce až 240 mg nezpůsobuje léčivo změny v intervalu QT.

Farmakokinetika

Fexofenadin-hydrochlorid se po perorálním podání rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu, doba k dosažení maximální koncentrace (TCmax) je 1-3 hodiny. Průměrná maximální koncentrace (Cmax) po dávce 120 mg je 289 ng / ml a po dávce 180 mg - přibližně 494 ng / ml. Komunikace s plazmatickými proteiny - 60–70% (hlavně s albuminem a alfa1-glykoproteinem). Nepřekračuje hematoencefalickou bariéru. Fexofenadin prochází částečným metabolismem (5% dávky).
Vylučování je dvoufázové. Eliminační poločas (T1 / 2) po opakovaném podání je od 11 do 15 hodin. U pacientů se středním (clearance kreatininu 41–80 ml / min) a závažným (11–40 ml / min) selháním ledvin se T1 / 2 zvyšuje o 59, resp. 72%; u pacientů na hemodialýze se T1 / 2 zvyšuje o 31%. Farmakokinetika s jednorázovým a vícenásobným použitím fexofenadinu (až do 120 mg dvakrát denně) je lineární.
Vylučuje se hlavně (80%) žlučí, až 10% podané dávky se vylučuje nezměněné močí.

Indikace pro použití

Indikace pro použití léku Fexadin jsou:
- Sezónní alergická rýma: kýchání, svědění, rýma, zarudnutí oční sliznice a další příznaky senné rýmy - tablety, 120 mg;
- Chronická idiopatická kopřivka: zarudnutí, svědění kůže a jiné příznaky kopřivky - tablety, 180 mg.

Způsob aplikace

Tablety Fexadinu jsou určeny k perorálnímu podání.
Doporučená dávka fexofenadinu pro sezónní alergickou rýmu pro dospělé a děti od 12 let je 120 mg jednou denně.
Doporučená dávka fexofenadinu u chronické kopřivky pro dospělé a děti ve věku 12 let a starší 180 mg 1krát denně.

Vedlejší efekty

Bolest hlavy, ospalost, nevolnost, dyspepsie, závratě.
Zřídka (méně než 1 případ na 1000 schůzek): pocit únavy, nespavost, nervozita, poruchy spánku.
V některých případech: kožní vyrážka, kopřivka, svědění, jiné reakce přecitlivělosti: angioedém, dušnost.

Kontraindikace

Kontraindikace při užívání léku Fexadin jsou: přecitlivělost na kteroukoli složku léku, těhotenství, kojení, věk dětí (do 12 let), chronické selhání ledvin.

Těhotenství

Během těhotenství je kontraindikováno užívat tablety fexadinu..

Interakce s jinými drogami:
Při kombinovaném použití fexadinu s erytromycinem nebo ketokonazolem se koncentrace fexofenadinu v plazmě zvyšuje 2-3krát.

Na prodloužení QT intervalu nemá významný vliv. Příjem antacid obsahujících hliník nebo hořčík 15 minut před užitím fexofenadinu vede ke snížení jeho biologické dostupnosti (časový interval mezi jejich příjmem by měl být alespoň 2 hodiny). Neinteraguje s omeprazolem.

Předávkovat

Příznaky předávkování Fexadinem: závratě, ospalost a sucho v ústech. V případě předávkování se doporučuje, aby byla přijata standardní opatření k odstranění neabsorbovaného léčiva z gastrointestinálního traktu. Doporučuje se symptomatická a podpůrná terapie. Hemodialýza je neúčinná.

Podmínky skladování

Na suchém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Udržujte mimo dosah dětí..

Formulář vydání

Fexadin - potahované tablety 120 mg, 180 mg;
Na 10 tabletách v blistrovém proužku baleném z hliníkové fólie potažené polymerem vinylchloridu;
1 nebo 2 blistrové balení s návodem k použití v krabici.

Fexadin

Fexadin - antialergikum, blokátor H1-histaminového receptoru.
Fexofenadin-hydrochlorid je blokátor H1-histaminových receptorů, téměř bez sedace. Fexofenadin je farmakologicky aktivní metabolit terfenadinu.
Antihistaminický účinek léčiva se objeví 1 hodinu po podání, dosahuje maximum po 6 hodinách a trvá 24 hodin. Po 28 dnech přijetí není tolerována tolerance. Při perorálních dávkách 10 mg až 130 mg existuje lineární vztah dávka-odpověď. Pro 24hodinovou účinnost léčiva (pro alergickou rinitidu) postačuje dávka 120 mg. Při dávce až 240 mg nezpůsobuje léčivo změny v intervalu QT.
Farmakokinetika
Fexofenadin-hydrochlorid se po perorálním podání rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu, doba k dosažení maximální koncentrace (TCmax) je 1-3 hodiny. Průměrná maximální koncentrace (Cmax) po dávce 120 mg je 289 ng / ml a po dávce 180 mg - přibližně 494 ng / ml. Komunikace s plazmatickými proteiny - 60–70% (hlavně s albuminem a alfa1-glykoproteinem). Nepřekračuje hematoencefalickou bariéru. Fexofenadin prochází částečným metabolismem (5% dávky).
Vylučování je dvoufázové. Eliminační poločas (T1 / 2) po opakovaném podání je od 11 do 15 hodin. U pacientů se středním (clearance kreatininu 41–80 ml / min) a závažným (11–40 ml / min) selháním ledvin se T1 / 2 zvyšuje o 59, resp. 72%; u pacientů na hemodialýze se T1 / 2 zvyšuje o 31%. Farmakokinetika s jednorázovým a vícenásobným použitím fexofenadinu (až do 120 mg dvakrát denně) je lineární.
Vylučuje se hlavně (80%) žlučí, až 10% podané dávky se vylučuje nezměněné močí.

Indikace pro použití:
Indikace pro použití léku Fexadin jsou:
- Sezónní alergická rýma: kýchání, svědění, rýma, zarudnutí oční sliznice a další příznaky senné rýmy - tablety, 120 mg;
- Chronická idiopatická kopřivka: zarudnutí, svědění kůže a jiné příznaky kopřivky - tablety, 180 mg.

Způsob aplikace:
Tablety Fexadinu jsou určeny k perorálnímu podání.
Doporučená dávka fexofenadinu pro sezónní alergickou rýmu pro dospělé a děti od 12 let je 120 mg jednou denně.
Doporučená dávka fexofenadinu u chronické kopřivky pro dospělé a děti ve věku 12 let a starší 180 mg 1krát denně.

Vedlejší efekty:
Bolest hlavy, ospalost, nevolnost, dyspepsie, závratě.
Zřídka (méně než 1 případ na 1000 schůzek): pocit únavy, nespavost, nervozita, poruchy spánku.
V některých případech: kožní vyrážka, kopřivka, svědění, jiné reakce přecitlivělosti: angioedém, dušnost.

Kontraindikace:
Kontraindikace při užívání léku Fexadin jsou: přecitlivělost na kteroukoli složku léku, těhotenství, kojení, věk dětí (do 12 let), chronické selhání ledvin.

Těhotenství:
Během těhotenství je kontraindikováno užívat tablety fexadinu..

Interakce s jinými drogami:
Při kombinovaném použití fexadinu s erytromycinem nebo ketokonazolem se koncentrace fexofenadinu v plazmě zvyšuje 2-3krát.

Na prodloužení QT intervalu nemá významný vliv. Příjem antacid obsahujících hliník nebo hořčík 15 minut před užitím fexofenadinu vede ke snížení jeho biologické dostupnosti (časový interval mezi jejich příjmem by měl být alespoň 2 hodiny). Neinteraguje s omeprazolem.

Předávkovat:
Příznaky předávkování Fexadinem: závratě, ospalost a sucho v ústech. V případě předávkování se doporučuje, aby byla přijata standardní opatření k odstranění neabsorbovaného léčiva z gastrointestinálního traktu. Doporučuje se symptomatická a podpůrná terapie. Hemodialýza je neúčinná.

Podmínky skladování:
Na suchém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Udržujte mimo dosah dětí..

Formulář vydání:
Fexadin - potahované tablety 120 mg, 180 mg;
Na 10 tabletách v blistrovém proužku baleném z hliníkové fólie potažené polymerem vinylchloridu;
1 nebo 2 blistrové balení s návodem k použití v krabici.

Složení:
1 potahovaná tableta Fexadin obsahuje léčivou látku: hydrochlorid fexofenadinu 120 mg nebo 180 mg.
U tablet 120 mg - pomocné látky: sodná sůl kroskarmelosy - 20,00 mg, mikrokrystalická celulóza - 177,42 mg, želatinizovaný škrob - 58,00 mg, koloidní oxid křemičitý - 14,00 mg, povidon - 6,0 mg, stearát hořečnatý - 4,00 mg, čištěná voda * - až do 400,00 mg.
Potah filmu: Růžové barvivo Opadray (OY-54957) - 15,60 mg: (hypromelóza, oxid titaničitý, makrogol-400, červené barvivo oxidu železa (CI č. 77491), čištěná voda *.
Inkoust pro tisk: opacode S-I-17823 černý - q.s. Glazovaný šelak-45% (20% esterifikovaný) v ethanolu, barvivo černé oxidové železo, N-butylalkohol, propylenglykol, isopropanol, hydroxid amonný 28%.
(* - během výroby se odpařuje).
U tablet, 180 mg - pomocné látky: sodná sůl kroskarmelosy - 30,00 mg, mikrokrystalická celulóza - 266,13 mg, želatinizovaný škrob - 87,00 mg, koloidní oxid křemičitý - 21,00 mg, povidon - 9,0 mg, stearát hořečnatý - 6,00 mg, čištěná voda * - až do 600,00 mg.
Potah filmu: Růžové barvivo Opadray (OY-54957) - 23,40 mg: (hypromelóza, oxid titaničitý, makrogol-400, červené barvivo oxidu železa (CI č. 77491), čištěná voda *.
Inkoust pro tisk: opacode S-1-17823 černý - q.s.:
zasklený šelak-45% (20% etherifikovaný) v ethanolu, oxid železitý barvený černý, N-butylalkohol, propylenglykol, isopropanol, hydroxid amonný 28%.
(* - během výroby se odpařuje).

Dodatečně:
U starších pacientů nebo pacientů s jaterní nedostatečností by měl být fexofenadin používán s opatrností kvůli nedostatku údajů. Doporučuje se, aby časový interval mezi užíváním fexofenadin-hydrochloridu a antacidy obsahujícími hydroxid hlinitý nebo hořečnatý byl 2 hodiny.
Vliv na schopnost řídit auto a provádět práci vyžadující soustředění pozornosti
Při užívání přípravku Fexadin je možné provádět práci, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí (s výjimkou lidí, kteří mají nestandardní reakci na drogy). Před zahájením těchto prací (řízení vozidel, řízení strojů) je tedy třeba nejprve zkontrolovat individuální reakci na drogu.

FEKSADIN

Recenze

Fexadine jsem začal brát úplně náhodou. V lékárně nebyl můj obvyklý lék, a tak jsem musel vzít tenhle. A trochu nelitoval. Nezpůsobuje mi ospalost, ale pomáhá stejně efektivně. V létě, v roce, ve městě, beru jen půl tablety ze 180 mg, a už v zemi jen jeden celý den. A výsledek je dost. Pravda, bylo období, kdy zmizel z prodeje, ale pak se díky Bohu vrátil, i když už trochu za vyšší cenu - 450 rublů za 10 tablet.
Výhody:
Nezpůsobuje ospalost, je efektivní a užívá pouze jednu pilulku denně.
Nevýhody:
Není příliš levné.

Ahoj. Fexadin jsem potkal kvůli své alergii. Lék mi předepsal lékař, lék má řadu kontraindikací, doporučuji vám studovat a je lepší to udělat sami.
Jak již bylo napsáno, měl jsem alergii, nejprve ve formě svědění, pálení a když jsem ji začal, objevily se malebné plakety. Moje léčba byla deset dnů ze dvou drog.
Na konci prvního dne užívání drog jsem cítil v těle slabost, ale nepřikládal jsem mu příliš velký význam. Na konci třetího dne jsem se sotva mohl plazit na postel, hlava mi moc hučela a ruce se chvěly, jako by se po opití velkého množství alkoholu. Opravdu jsem chtěl spát, když jsem vzal v úvahu skutečnost, že jsem v noci bral fexadin, ráno jsem vstal s obrovskými obtížemi.
Přes vedlejší účinek a právě to jsem nepřestal brát fexadin a dokončil jsem kurz, z jediného důvodu alergické plaky, během této doby začalo procházet svědění a na konci kurzu úplně zmizel.
Výhody:
Účinný lék na dermatitidu.
Nevýhody:
Vedlejší účinek, byl jsem ospalý.

Neexistuje žádný alergik, který by nesnil o nalezení velmi magického léčiva, které by odstranilo všechny příznaky alergií, a zároveň by nebyl příliš drahý a nezpůsobil ospalost. Ale zdá se, že jsem pro sebe našel! A teď ti to řeknu.
Jedná se o tablety FEKSADIN. Produkce Indie, společnost SUN PHARMA. Dávkování 180 mg, v balení 10 tablet, cena je až 500 rublů, v závislosti na lékárně. Užívejte jednu tabletu denně, nejlépe ráno..
Jsou úžasní! Pomáhají velmi rychle, jen jsem to vypil a po hodině, nebo možná méně, opuchnutí klesne přímo před mé oči, moje oči přestanou zalévat a vytékat z nosu. A co je nejdůležitější, jejich důstojnost - nedělají vás ospalou! A i když ve večerních hodinách účinek ranní pilulky začíná oslabovat a piju další polovinu, pořád nechci spát.
Je pravda, že v poslední době to nemohou najít všechny lékárny, musíte cestovat a hledat. A co dělat, protože jsem zatím nenašel analogy za cenu a akci pro sebe.
Výhody:
Odstraňuje otoky, zmírňuje příznaky alergie, je levný.
Nevýhody:
Je těžké najít v bezplatném prodeji.

Fexadin

Hodnocení 4,6 / 5
Účinnost
Cena kvalita
Vedlejší efekty

Fexadin (Fexadin): 1 lékařský posudek, 1 pacientský posudek, návod k použití, analogy, infografika, 1 uvolňovací formulář.

Recenze lékařů o fexadinu

Hodnocení 4,6 / 5
Účinnost
Cena kvalita
Vedlejší efekty

Fexadin je volně prodejný antihistaminik druhé generace používaný k léčbě různých alergických symptomů. Fexadin má silnou a selektivní afinitu k receptorům H1 a neexistuje důkaz, že má antidopaminergní, antiserotonergní, anticholinergní, sedativní nebo adrenergní blokující aktivitu..

Recenze pacientů s Fexadinem

Vzal jsem si tento lék rok. Když se objevily první příznaky alergie, poraďte se s lékařem. Po dlouhou dobu nemohli pochopit, o co přesně jde, protože kvůli symptomům byla jen svědění. Nebylo pozorováno žádné kýchání ani slzení. Na nohou, krku, žaludku se však objevily červené skvrny. Zatímco vyšetření trvalo, nemohl jsem spát. Ukázalo se na potravinovou alergii. Fexadin mi byl předepsán jako adjuvans (v mém případě hlavní léčba pochází od probiotik) a všechny mé příznaky zmizely za jednu noc.

Uvolněte formuláře

DávkováníBaleníÚložný prostorProdejSkladovatelnost
deset; 20

Návod k použití fexadinu

Farmakologie

Histamin H Blocker1-receptory. Fexofenadin je farmakologicky aktivní metabolit terfenadinu. Žádný sedativní účinek.

Antihistaminický účinek se projevuje po 1 h, dosahuje maxima po 6 hodinách a trvá 24 hodin. Po 28 dnech přijetí nebyla závislost pozorována.

Bylo zjištěno, že při perorálním podání v rozmezí dávek od 10 mg do 130 mg je účinnost fexofenadinu závislá na dávce.

Farmakokinetika

Formulář vydání

Potahované tablety1 karta.
fexofenadin hydrochlorid120 mg

10 kusů. - blistrové obaly (1) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (10) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.

Dávkování

Interakce

Fexofenadin není biotransformován v játrech, a proto neinteraguje s jinými léky podléhajícími jaternímu metabolismu..

Ukázalo se, že při současném použití fexofenadinu s erytromycinem nebo ketokonazolem se koncentrace fexofenadinu v plazmě zvýší 2-3krát, což je zjevně spojeno se zvýšením absorpce z gastrointestinálního traktu a se snížením buď vylučování žluči nebo gastrointestinální sekrece. Nebyly pozorovány žádné změny intervalu QT..

Při užívání antacidů obsahujících hliník nebo hořčík 15 minut před užitím fexofenadinu bylo pozorováno snížení jeho biologické dostupnosti, pravděpodobně v důsledku vazby v zažívacím traktu. Doporučený časový interval mezi užíváním fexofenadinu a antacidů obsahujících hydroxid hlinitý nebo hořečnatý je 2 hodiny.

Neinteraguje s omeprazolem, s léčivy metabolizovanými v játrech.

Vedlejší efekty

Indikace

Kontraindikace

Funkce aplikace

Těhotenství a kojení

Fexofenadin je kontraindikován v těhotenství a kojení (kojení).

Fexofenadin přechází do mateřského mléka. V případě potřeby by o ukončení kojení mělo být rozhodnuto o použití fexofenadinu během kojení.

Používejte pro zhoršenou funkci jater

Použití pro zhoršenou funkci ledvin

Používejte opatrně u pacientů se selháním ledvin..

Použití u dětí

Užívání této drogy u dětí do 6 let se nedoporučuje.

Použití u starších pacientů

Používejte opatrně u starších pacientů.

speciální instrukce

Používejte opatrně u starších pacientů, u pacientů s renální nebo jaterní nedostatečností.

Účinnost a bezpečnost fexofenadinu u dětí mladších 6 let nebyla studována..

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

Na základě farmakodynamického profilu a známých vedlejších účinků lze předpokládat, že účinek fexofenadinu na schopnost řídit vozidla a činnosti, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti, je nepravděpodobný. Při provádění objektivních studií bylo prokázáno, že fexofenadin významně neovlivňuje funkce centrálního nervového systému. Doporučujeme však, abyste si před pokračováním v řízení vozidla nebo jinými potenciálně nebezpečnými činnostmi zkontrolovali svou individuální reakci..

Žádné alergie!

lékařské reference

Recenze Fexofenadine

Fexofenadin (lat. Fexofenadine) je dnes jedním z nejpopulárnějších antihistaminik. Tajemství popularity při absenci většiny vedlejších účinků při léčbě a účinku na srdce

Metoda naší doby se často nazývá alergie. Její formy jsou velmi rozmanité, doslova cokoli se může stát původcem a v nejhorších případech se alergie vyvíjí bez vnějšího vlivu. Fexofenadin - jeden z mnoha léků určených k řešení této katastrofy.

Léčivou látkou léčiva je metabolit terfendinu. Jakmile je v těle, je látka úplně metabolizována na fexofenadin, nebo, pokud je uveden úplný chemický vzorec, na kyselinu 4-alfa, alfa-dimethylbenzenoctovou..

Hlavním rozdílem mezi látkou a mnoha dalšími antihistaminiky je nedostatek kardiotoxických vlastností, což umožňuje vzít lék do mnohem širšího okruhu pacientů.

Látka byla nejprve syntetizována v laboratořích Sepracor a později byla práva na lék převedena na Hoechst Marion Roussel. Droga je dnes jedním z nejprodávanějších antihistaminů..

Fexofenadin-hydrochlorid je krystalický prášek, bílý nebo bezbarvý. Lék se prodává ve 2 různých formách:

  • pilulky jsou nejvhodnější formou pro dospělé. Dávka látky v tabletách může být 120 nebo 180 mg. Blistr obsahuje 10 tablet. Generika, která obsahují látku v kompozici, mohou mít odlišné dávkování - 30, 60, 120 a 180 mg;
  • pozastavení - prakticky se nevyskytuje na ruském trhu, určené hlavně pro děti. K dispozici ve 30 a 300 ml lahvičkách, obsahuje 6 mg fexofenadinu na ml suspenze.

Složení léku - ve formě tablet, je následující:

S výjimkou fexofenadinu jsou zbývající látky pomocné a neovlivňují účinek léku. Kompozice by měla věnovat pozornost pacientům trpícím intolerancí laktózy: při vysoké citlivosti mohou i malá množství způsobit nežádoucí reakci.

Droga je jedním z nejpopulárnějších antihistaminik, kvůli nedostatečné expozici srdce. Ochranné známky, které lze nalézt na ruském trhu, jsou telfast, fexofast, fexadine. Jeho cena je určena dávkou účinné látky, obalem a zemí původu.

  • Telfast - blistr s 10 tabletami v dávce 120 mg stojí od 359 do 410 p. V dávce 180 mg - od 579 do 659 r.
  • Fexofast - v dávce 120 mg stojí blistr od 195 s. 180 mg tablety - od 244 do 349 r.
  • Fexadin - 10 ks tablet, včetně 120 mg fexofenadinu, cena od 245 do 278 s. V dávce 180 mg - od 383 do 530 r.

Účinek léku na průběh alergií je založen na blokování periferních H1-histaminových receptorů. Buněčná membrána je tedy stabilizována a nedochází k uvolňování histaminu, který ve skutečnosti vytváří alergickou reakci.

Lék se vyznačuje následujícími účinky na lidské tělo:

Alergická reakce je spojena s poruchou imunitního systému. Určitá oblast tkáně je najednou vnímána jako cizí a je napadena velkým počtem bílých krvinek. Ta způsobuje zánět orgánu nebo tkáně, který se projevuje jako příznaky zánětu - kýchání, svědění, podráždění.

  • Fexofenadin ovlivňuje bazální expresi adhezních molekul, to znamená, že neumožňuje bílým krvinkám přejít k údajnému zaměření zánětu. Látka také inhibuje uvolňování interleukinu-6, interleukinu-8 a adhezních molekul, které způsobují sezónní alergickou rinitidu..
  • Lék je zcela absorbován střevy. Maximální koncentrace v krvi je pozorována 2,5 hodiny po požití. Při jednorázovém použití je plazmatický obsah látky 209 ng / ml, rovnovážná hladina během léčby dosahuje 286 ng / ml. Maximální možná koncentrace při velké dávce je 494 ng / ml.
  • Eliminační poločas látky je 14,4 hodin, clearance je 3,4 ml / min / kg.
  • Samotný fexofenadin je metabolizován pouze 5% a vylučován v nezměněné podobě - ​​11% močí a 80% stolicí.
  • I při hemodialýze a při akutním selhání ledvin se farmakokinetika léčiva prakticky nemění, poločas je jen mírně prodloužen, což ukazuje na jeho úplnou bezpečnost. U onemocnění jater zůstávají parametry rovněž nezměněny..
  • Bylo zjištěno, že fexofenadin se vylučuje do mateřského mléka, takže použití během krmení je nežádoucí.

Lék se používá k odstranění příznaků alergie. Látka nemá žádný vliv na individuální citlivost na jakýkoli dráždivý faktor a ještě více na autoimunitní poruchy..

Mezi příznaky, kdy je fexofenadin předepsán, patří:

  • sezónní a celoroční rýma;
  • charakteristická červená vyrážka na různých částech těla, která je označena jako kopřivka, včetně obří kopřivky, dermografické, nachlazení, akutní, Quinckeho edém,
  • svědění, lokalizované svědění kůže, podráždění kůže, slzení;
  • otok sliznice;
  • rubromykóza;
  • nodulární svrab;
  • housenková dermatitida;
  • chronická onemocnění alergického původu.

Fexofenadin je k dispozici bez lékařského předpisu. Ale navzdory velmi malému počtu omezení a jeho bezpečnosti pro ledviny a játra, měl bych se před použitím drogy poradit s lékařem.

Standardní balení léčiva obsahuje pokyny podrobně vysvětlující princip účinku látky, způsoby použití, kontraindikace atd..

U pacientů po 12 letech je lék předepsán v závislosti na diagnóze:

  • s sennou rýmou nebo rýmou - 120 mg jednou klepáním;
  • s kopřivkou - 180 mg jednou denně.

Pokud je práce pacienta spojena s vysokým nervovým napětím a vyžaduje zvýšenou koncentraci, dávka se volí individuálně tak, aby léčivo neovlivnilo pracovní kapacitu.

Lék se konzumuje bez ohledu na jídlo. Tableta se omyje vodou - džusy a kompoty jsou zakázány. Před použitím protřepejte..

Pacientům ve věku od 6 do 11 let jsou předepsány následující dávky:

  • s rýmou a kopřivkou - 30 mg dvakrát denně;
  • s onemocněním na pozadí chronického selhání ledvin - 30 mg jednou denně.

Děti do 6 let by neměly být předepisovány.

Dávka během těhotenství a během krmení se volí individuálně. Droga je předepsána v případech, kdy přínos jejího působení je objektivně vyšší než potenciální riziko pro dítě.

Vzhledem k vysoké bezpečnosti látky a jednoduchosti závěru jsou omezení jejího použití minimální:

  • věk do 6 let;
  • individuální citlivost na fexofenadin;
  • těhotenství, kojení, pokud podle objektivních údajů může látka nepříznivě ovlivnit dítě.

V některých případech může působení antihistaminika způsobit následující nežádoucí účinky:

  • může se objevit nespavost nebo naopak ospalost, závratě, únava;
  • nevolnost do zvracení, zácpa, zažívací potíže. V těchto případech by léčivo mělo být přerušeno;
  • je možná bolest na hrudníku a krku, zvýšení citlivosti horních cest dýchacích na infekce a nachlazení;
  • zřídka se ale může vyskytnout anémie;
  • může být pozorována bolest zad a dolní části zad.

Údaje o předávkování nejsou k dispozici, protože se látka nehromadí. Při použití velmi vysoké dávky se mohou objevit závratě, ospalost, v těchto případech jsou indikovány enterosorbenty a plicní projímadla, aby bylo možné léčivo stáhnout co nejdříve..

Interakce s jinými léčivými přípravky

Pokud je lék předepsán na pozadí probíhající léčby, musí být zvážena jeho kompatibilita s jinými léky.

  • Koncentrace fexofenadinu v plazmě se zvyšuje, pokud se používá spolu s erytromycinem a ketokonazolem. To obvykle nezpůsobuje vedlejší účinky. Ale pokud jsou pozorovány, dávka léčiva je snížena.
  • Látka je dokonale kompatibilní s omeprazolem a jeho analogy.
  • Trávitelnost a antihistaminický účinek látky je snížen při užívání léků, včetně například hydroxidů hořečnatých a hlinitých - antacid. V tomto případě by měla mezi dávkami projít alespoň 2 hodiny.
  • Alkohol neovlivňuje biologickou dostupnost fexofenadinu a ten nezvyšuje intoxikaci.
  • Chronická kopřivka nebo chronická alergická rýma vyžadují individuální přístup. Lékař při předepisování léku bere v úvahu jeho kompatibilitu s jinými léky a také si vybírá individuální stravu. Ta je zvláště důležitá v případech, kdy je jakýkoli potravinový produkt alergen..
  • Je důležité omezit kontakt s domácími chemikáliemi, protože tyto látky jsou v každém případě nepříjemným faktorem..
    Fexofenadin je způsob, jak se zbavit příznaků alergie - svědění, vyrážky, podráždění, trhání. Důvod alergie spočívá jinak, takže léčivo je předepsáno jen zřídka, ale pouze v kombinaci s léčivem určeným k odstranění příčiny reakce.
  • Pacienti zaznamenávají rychlost eliminace symptomů, takže svědění a trhání může zmizet doslova po 2 dávkách léku. Vyrážka je o něco později. Pokud kurz zahrnuje i sorbenty, je nutné dodržet časový interval mezi dávkami léků - nejméně 2 hodiny.

Přípravky obsahující fexofenadin jako aktivní účinnou látku zahrnují:

  • telfast - v USA a Evropě se nazývá allegro, výroba - Francie;
  • fexofast - produkce Indie;
  • fexadin - produkce Indie;
  • Fexofen-Sanovel - produkce Turecko;
  • GIFAST;
  • fexofenadin hydrochlorid.

Účinek léku je stejný, liší se pouze dávka látky v tabletách. Existuje celá řada dalších antihistaminik, ale jejich účinky se mohou výrazně lišit..

Fexofenadin je účinný antihistaminikum, které je navíc vysoce bezpečné. Tento léčivý přípravek nemá vliv na fungování srdce, ledvin a jater, což umožňuje jeho použití při léčbě širšího okruhu pacientů.

Kyselina (±) -4 - alfa, alfa-dimethylbenzenctová (a jako hydrochlorid)

Tato látka je antihistaminikum, které nemá kardiotoxické vlastnosti, patří k blokátorům histaminových H1 receptorů, třetí a druhé generace. Lék byl syntetizován ve Spojených státech v roce 1993 ve městě Massachusetts společností Sepracor. V roce 2011 byla látka přidána na seznam léků bez předpisu (v USA).

Přípravky obsahující hydrochlorid fexofenadinu jsou dostupné v různých lékových formách: tablety, v dávkách 30, 60, 120 nebo 180 mg; suspenze, dávka 6 mg na ml.

Látka je krystalický prášek bílé barvy. Je rozpustný v ethanolu a methanolu, špatně ve vodě a chloroformu, nerozpustný v hexanu. Molekulová hmotnost sloučeniny = 501,6 gramů na mol.

Fexofenadin je selektivní inhibitor histaminových H1 receptorů. Tato látka má vlastnost, že stabilizuje membrány žírných buněk odpovědné za produkci a uvolňování histaminu. Přípravky na bázi této sloučeniny eliminují svědění a kýchání, trhání a zarudnutí očí, rinorrhea, bronchospasmus. Výrobek nemá adrenolytický, anticholinergní ani sedativní účinek, neovlivňuje činnost draslíkových nebo vápníkových kanálů, srdeční sval.

Během laboratorních studií bylo zjištěno, že fexofenadin inhibuje proces migrace leukocytů do místa zánětu, snižuje intenzitu bazální exprese spojivových epiteliálních adhezních molekul. Látka inhibuje uvolňování specifických zánětlivých mediátorů (interleukin-6, interleukin-8, faktor stimulující kolonie granulocytů a makrofágů) v nosních epiteliálních buňkách.

Tento léčivý přípravek nemá karcinogenní, teratogenní a mutagenní vlastnosti. Při použití velkých dávek, více než 150 ml na kg tělesné hmotnosti, bylo však v experimentech na potkanech zaznamenáno zvýšení frekvence úmrtí plodu závislé na dávce, snížení tělesné hmotnosti potomstva a snížení počtu implantátů..

Účinek užívání léku se projeví 60 minut po užití pilulky nebo suspenze, dosažení maximální hodnoty během 2-3 hodin, zbývající do 12. Po 28 dnech každodenního užívání se vynoří tolerance vůči působení látky.

Po perorálním podání je látka dobře a rychle absorbována tělem. Maximální koncentrace účinné látky v krevní plazmě je pozorována po 2,6 hodinách. Asi 60-70% léčiva se váže na plazmatické proteiny, zejména s alfa1-glykoproteiny a albuminem. Farmakokinetické parametry závisejí na lineární dávce. Lék nepřekonává hematoencefalickou bariéru, ale je vylučován během kojení mlékem.

Méně než 5% látky podléhá metabolickým reakcím v játrech, léčivo se vylučuje stolicí a močí. Poločas je asi 14,5 hodiny.

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin, kteří podstupují hemodialýzu, se zvyšuje plazmatická koncentrace a prodlužuje se poločas léčiva.

Tento nástroj se používá k léčbě a eliminaci příznaků sezónních alergií (rýma), senné rýmy, vazomotorické rýmy, idiopatické chronické kopřivky.

Lék není předepsán:

  • těhotná žena
  • se zvýšenou citlivostí na účinnou látku;
  • děti do 6 let;
  • při kojení.

Léky na bázi fexofenadinu jsou pacienty obecně dobře snášeny..

Mohou se vyvinout následující nežádoucí účinky:

  • bolesti hlavy, nevolnost, zažívací potíže, zácpa;
  • bolest v zádech a dolní části zad, myalgie, hyperlipidémie;
  • celková slabost a únava;
  • hyperbilirubinémie, zvýšené hladiny enzymu aspartátaminotransferázy.
  • poruchy spánku, závratě;
  • vývoj virových infekcí dýchacích cest;
  • rinorrhea, bolesti na hrudi a krku;
  • anémie, dysmenorea, leukopenie.

Režim dávkování a délka léčby určuje odborník.

Tablety se omyjí vodou, nemůžete použít džus ani mléko.

Suspenze před použitím musí být dobře promíchána (protřepána).

Dospělým a dětem starším 12 let se zpravidla předepisuje 120 mg (senná rýma, rýma) -180 mg (kopřivka) denně, jednou.

Ve věku 6 až 11 let se doporučuje rozdělit denní dávku na 2 dávky. Maximální denní dávka pro děti je 60 mg..

U pacientů s chronickým selháním ledvin se doporučuje užívat 30 mg léku denně..

V případě předávkování, ospalosti, suchosti sliznic se mohou objevit závratě:.

Jako léčba se žaludek omývá, předepisují se enterosorbenty, projímadla. fondy, provádějí podpůrnou a symptomatickou terapii. Hemodialýza v případě předávkování je neúčinná.

Látka má schopnost v trávicím traktu vázat se na přípravky hořčíku nebo hliníku. V důsledku toho je jeho biologická dostupnost výrazně snížena. V tomto ohledu se doporučuje dodržovat dvouhodinový interval mezi dávkami tohoto druhu léku.

Fexofenadin neovlivňuje činnost léků, které podléhají metabolismu v játrech.

Při kombinovaném použití léku s ketokonazolem nebo erytromycinem se jeho plazmatická koncentrace zvyšuje 2-3krát. Léky však neovlivňují QT interval..

Nástroj lze kombinovat s omeprazolem.

Není vyžadován žádný recept.

Během léčby lékem by měli být starší pacienti se selháním jater nebo ledvin zvláště opatrní.

Pokud pacient po užití léku nemá žádné nežádoucí nežádoucí účinky, může řídit auto a provádět práci vyžadující vysokou rychlost a koncentraci.

Nedoporučuje se předepisovat tuto látku dětem mladším 6 let z důvodu nedostatečného počtu klinických hodnocení.

U dětí ve věku 6 až 12 let je nutná úprava dávkování.

Lék nezvyšuje účinek alkoholu na centrální nervový systém.

Lék by neměl být předepisován těhotným a kojícím ženám.

Pokud je to nutné, použijte během kojení, doporučuje se kojení ukončit.

Přípravky obsahující fexofenadin: Telfast, Allegra, Bexist-Sanovel, Dinoks, Feksadin, Feksofenadina Hydrochloride, Gifast, Telfadin, Feksofast, Allerfeks.

Recenze Fexofenadine jsou dobré. Na pozadí vysoké účinnosti látky se vzácně vyskytují nežádoucí vedlejší reakce.

Některé recenze na lék Telfast:

  • "... Jakmile začne léto, začnu brát tablety Telfastu na alergie." Vyzkoušel jsem mnoho antihistaminik, ale tento lék se mi líbí nejvíc, nezpůsobuje ospalost a pomáhá dobře “;
  • "... Jsem alergická osoba se zkušeností 15 let." Jakmile začne léto, heřmánek, pelyněk, březové květy - cítím se velmi špatně, moje oči jsou vodnaté, nos je dusný, není tu žádná porucha. Tyto prášky se mi líbí nejvíce, pijete jednu ráno a celý den, pak normálně necítíte ani ospalost, ani bolesti hlavy. “;
  • "... Použijte Telfast k léčbě kopřivky." Podle mých pozorování začíná tento lék působit po několika dnech podávání, nejúčinněji v kombinaci s jinými alergiemi. Droga je docela bezpečná a kvalitní, nikdy jsem nepozorovala žádné nežádoucí účinky. “.

Cena Telfastu je asi 450 rublů na 10 tablet, s dávkou 120 mg.

Můžete si koupit Allerfex, 180 mg, 20 kusů za 405 rublů.

Fexadin je léčivo určené k léčbě různých projevů alergické reakce. Hlavní složkou tohoto nástroje je fexofenadin. V tomto článku se budeme zabývat návodem k použití Fexadinu, jeho cenou a analogy ve složení a působení a také podáme recenze alergiků a lékařů.

Antihistaminikum třetí generace. Není to hormon a nevztahuje se na antibiotika..

Fexadin je generický indický lék Telfast (Allegra).

Název značky: Fexadine®

Latinský název: Fexadin®

Výrobce: Ranbaxy (Indie)

Oficiální stránka drogy: fexadin.ru

Po použití Fexadinu jsou první příznaky odstraněny po hodině. Po 2-3 hodinách účinek léku dosáhne maxima a přetrvává 12 hodin.

Fexadin je potahovaná tableta nahoře. Tento léčivý přípravek obsahuje 120 mg nebo 180 mg účinné látky fexofenadin-hydrochlorid..

Balení obsahuje 1–2 blistrů s léky a návod k použití.

Formulář vydáníSloženíFotografie
120 mg tabletyÚčinná látka:
  • fexofenadin - 120 mg
  • čištěná voda,
  • želatinizovaný škrob,
  • sodná sůl kroskarmelosy,
  • mikrokrystalická celulóza,
  • koloidní oxid křemičitý,
  • povidone,
  • stearát hořečnatý.
Zadní strana balení

Vzhled tablety

180 mg tabletyÚčinná látka:
  • fexofenadin - 180 mg
  • sodná sůl kroskarmelosy,
  • želatinizovaný škrob,
  • mikrokrystalická celulóza,
  • čištěná voda,
  • koloidní oxid křemičitý,
  • povidone,
  • stearát hořečnatý,

Hlavní indikace pro použití léku Fexadin návod k použití volá:

  • symptomatická léčba chronických nebo sezónních alergií (senná rýma) - kýchání, svědění, kašel, zarudnutí a otok sliznic, rýma;
  • kopřivka, svědění kůže.

Zvláštní případy fexadinu:

  • droga je schopna zmírnit otoky, takže se používá pro alergický kašel.
  • pomáhá při svědění kůže, takže je vhodný pro zmírnění příznaků alergií na slunce, růžových lišejníků atd..

Fexadin pro psoriázu se používá ke snížení zánětlivých procesů. Studie prokázaly, že fexadin má terapeutický účinek u pacientů s exsudativní a běžnou psoriázou, což 2-3krát snižuje hlavní příznaky:

Individuální schéma a jak dlouho lze Fexadin užívat, by měl být stanoven alergologem nebo alespoň terapeutem.

Lék může být užíván kdykoli během dne. Avšak před odpovědí na otázku, před jídlem nebo po jídle, vezměte Fexadine - je třeba mít na paměti, že stravování zpomaluje účinek drogy v průměru o 60 minut.

S intenzivnějšími příznaky a pokud to nepomůže v dávce 120 mg.

S pollinózou se Fexadin zahajuje předem, 2 týdny před květem.

Začněte dávkou 120 mg (vhodné k léčbě respiračních alergií).

Při absenci účinku můžete jít do dávky 180 mg nebo vyzkoušet antihistaminika s jinou účinnou látkou.

Užívání léku ve zvýšené dávce (například 2krát denně) - pouze na doporučení ošetřujícího lékaře. Maximální doporučená dávka léčiva je 180 mg / den..

Bez lékařského předpisu by nemělo být dítěti podáván lék.

Pokud jde o děti do 6 let, neměly by tento lék užívat.

Pokud Fexadin nedal během dne žádný výsledek a alergická reakce nezmizela, měli byste přestat užívat lék a konzultovat odborníka, který upraví předepsanou léčbu.

Kolik dní můžu pít Fexadine bez přestávky?

Délka léku závisí na závažnosti onemocnění a je stanovena ošetřujícím lékařem. Průměrný kurz je 7-10 dní.

Fexadin nemá kumulativní účinek.

Foto návod k použití (abstrakt)

Předávkovat

Při předávkování tímto lékem se mohou objevit následující příznaky:

  • ospalost;
  • suchá ústa
  • silné závratě.

V případě, že se tyto příznaky objeví, musíte vyhledat lékaře. Jako první pomoc můžete použít jakýkoli sorbent, například Polysorb nebo aktivní uhlí.

Tento lék má málo vedlejších účinků a objevují se jen zřídka. Jsou však. Nejběžnější z nich:

  • bolest hlavy;
  • nevolnost;
  • závrať;
  • těžkost v žaludku.

Jak se může zdát paradoxní, alergické léky samotné mohou vyvolat alergickou reakci a Fexadin není výjimkou. Pokud jste přecitlivělí na své složky, může se objevit dušnost a vyrážka..

Někteří lékaři zaznamenají alergii pravděpodobně na složky filmového povlaku během přechodu z Allegra (Telfast) na Fexadin.

Pokyny také naznačují, že fexadin může snížit psychomotorickou reakci. Pokud tedy řídíte nebo pracujete v nebezpečných zařízeních, měli byste se pokusit omezit svoji činnost nebo na chvíli úplně odmítnout.

Nejprve si přečtěte složení léku, abyste se ujistili, že nejste alergičtí na žádnou složku, Fexadin.

  • Stojí za to odmítnout vzít tento lék během kojení (laktace), těhotenství.
  • Nepoužívejte pro děti do 6 let.

Používejte opatrně u starších pacientů iu pacientů s renální a jaterní nedostatečností (úprava dávky však není nutná).

Před použitím se poraďte s odborným lékařem.

Pokud musíte kromě Fexadinu užívat i další léky, přečtěte si podrobně návod a je lepší se poradit s lékařem.

Faktem je, že při užívání léků obsahujících hořčík nebo hliník s fexadinem se biologická dostupnost těchto látek snižuje.

Pokud ale nemáte čas jít k lékaři a potřebujete kombinovat léky, zkuste užívat léky v intervalu 2 hodin.

Rovněž při současném používání fexadinu a ketokonazolu nebo erytromycinu se hladina fexofenadinu v krevní plazmě několikrát zvyšuje..

Fexadin nezvyšuje účinek alkoholu na centrální nervový systém. Stejně jako jakýkoli jiný lék je však i Fexadin lepší nemísit se s ním..

Fexadin se nejlépe uchovává na suchém a tmavém místě, kde se děti nemohou dostat..

Skladovací teplota by neměla přesáhnout 20 stupňů.

Cena léku závisí na regionu bydliště a formě uvolnění.

Příznaky nemociJak se přihlásit
Pokud průběh alergie není závažný (sezónní alergická rýma).Dospělí a děti starší 12 let:
  • 1 tableta (120 mg) jednou denně
Dospělí a děti starší 12 let:
  • 1 tableta (180 mg) denně.
Senná rýma
Formulář vydáníCena
120 mg tablety (10 ks)280 rub
180 mg tablety (10 ks)380 rub

Ceny se mohou lišit kolem 50 - 100 rublů.

Pro srovnání, cena některých analogů Fexadinu (na základě fexofenadinu), včetně těch analogických:

Micro Labs Ltd., Indie

Analog120 mg, 10 ks180 mg, 10 ks
190 rub260 rub
680 rub980 rub

Co může nahradit fexadin? V současné době na ruském trhu není mnoho přípravků založených na fexofenadinu. Na prodej můžete volně najít:

  • Allegra (Telfas) - původní lék,
  • Fexofast.

Ruským analogem Fexadinu je Allerfex, ale v prodeji se téměř nenachází.

Navíc existují takové analogy: Gifast, Allerfex, Feksofenadin, Beksist-Sanovel, Dinoks, Rapido, Telfadin - v Rusku je těžší koupit, ale lze je najít i v zahraničí..

Obchodní jména v zahraničí (do zahraničí): Allegra, Allerfen, Allerfexo, Allerstat, Altiva, Dinox, Fexidin, Fexigra, Fexotrol, Fexova, Fastofen, Histaloc, Kalicet, Tilfur, Telfexo, Torfast, Vifas, Zafil.

Při výběru toho, co je lepší - Fexadin nebo Fexofast nebo Allegra, stojí za zvážení, že první dva jsou generiky Allegra (Telfast), ale nejsou o moc nižší než účinnost původního léku a za cenu - mnohem levnější.

Kromě toho cena ovlivňuje kvalitu suroviny a její čištění, respektive frekvenci vedlejších účinků.

V tabulce níže najdete srovnávací popis populárních antihistaminik různých generací.

Většina recenzí na tento lék je pozitivní, je to asi 90%. Droga ve velmi vzácných případech způsobila alespoň některé vedlejší účinky.

Soudě podle recenzí alergiků většina lidí používá Fexadine už roky. Nejčastěji je droga nakupována lidmi se sezónní alergickou reakcí (asi 80%), zbývajících 20% s chronickými alergiemi.

U některých lidí tento lék nepomáhá zmírnit všechny příznaky alergií, proto existují negativní recenze. Žádný z pacientů však nezaznamenal naprostý nedostatek pozitivního účinku, který prokazuje nepochybnou účinnost Fexadinu.

Před použitím Fexadinu se kromě přečtení pokynů poraďte s lékařem. Přestože na nákup tohoto produktu není nutný předpis, měli byste zjistit názor odborníka.

Fexadin je tedy antihistaminikem s prokázanou účinností a bezpečností. Jeho nekontrolované použití v nevhodných dávkách však může mít nejen požadovaný účinek, ale také poškodit.