Claritin

Výživa

Claritin je antihistaminikum, selektivní blokátor periferních H1-histaminových receptorů. V klinických studiích bylo prokázáno, že zlepšení u většiny pacientů začalo během prvních 30 minut používání Claritinu. Antialergický účinek se vyvíjí během prvních 30 minut po užití léku, dosahuje maximum během 8-12 hodin a trvá 24 hodin. Loratadin a jeho metabolity nepronikají BBB. Claritin neovlivňuje centrální nervový systém, nevykazuje anticholinergní a sedativní účinky, neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí. Při provádění klinické studie, ve které byl Claritin používán po dobu 90 dnů v dávce, která byla čtyřikrát vyšší než terapeutická, nebylo na EKG zjištěno žádné klinicky významné prodloužení Q-T intervalu..

Indikace pro použití:
Droga Claritin je předepisována pro:
- sezónní (senná rýma) a celoroční alergická rýma a alergická konjunktivitida (k odstranění příznaků souvisejících s těmito chorobami - kýchání, svědění nosní sliznice, rýma průjem, pálení a svědění v očích, slzení);
- chronická idiopatická kopřivka;
- kožní onemocnění alergického původu.

Způsob aplikace:
Claritin se předepisuje perorálně, bez ohledu na příjem potravy.
Dospělým (včetně starších) a dospívajícím ve věku nad 12 let se doporučuje užívat Claritin v dávce 10 mg (1 tableta nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) 1krát denně.
U pacientů se zhoršenou funkcí jater nebo selháním ledvin by počáteční dávka měla být 10 mg (1 tableta nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den.
U dětí ve věku 2 až 12 let se doporučuje dávku Claritinu předepsat v závislosti na tělesné hmotnosti: s tělesnou hmotností nižší než 30 kg - 5 mg (1/2 tablety nebo 1 čajová lžička / 5 ml / sirup) 1 čas / den, s hmotností tělo 30 kg nebo více - 10 mg (1 tableta nebo 2 lžičky / 10 ml / sirup) 1 čas / den.

Vedlejší efekty:
Incidence nežádoucích účinků u Claritinu je přibližně stejná jako u placeba. Byly zaznamenány vedlejší účinky, jako je únava, bolest hlavy, ospalost, sucho v ústech, gastrointestinální poruchy (nauzea, gastritida) a alergická vyrážka. Během studií byly pozorovány izolované případy alopecie, anafylaxe, zhoršené funkce jater, tachykardie a pocit bušení srdce..

Kontraindikace:
Claritin je kontraindikován u:
- věk do 2 let;
- kojení (kojení);
- Přecitlivělost na loratadin nebo na jakoukoli jinou složku léku.
S opatrností by měl být lék předepsán během těhotenství, selhání jater..

Interakce s jinými léčivými přípravky:
Claritin nezvyšuje účinek ethanolu (alkoholu) na centrální nervový systém.
Při kombinovaném podávání přípravku Claritin s ketokonazolem, erytromycinem nebo cimetidinem bylo zaznamenáno zvýšení koncentrace loratadinu a jeho metabolitu v plazmě, ale toto zvýšení se klinicky neprojevilo, včetně.

Těhotenství:
Použití Claritinu během těhotenství je možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod..
Aktivní složky léku se vylučují do mateřského mléka, takže při předepisování léku během kojení byste se měli rozhodnout o ukončení kojení..

Předávkovat:
Příznaky: ospalost, tachykardie, bolesti hlavy.
Ošetření: výplach žaludku (nejlépe 0,9% roztok chloridu sodného), příjem adsorbentů (práškové aktivní uhlí s vodou), symptomatická činidla. Loratadin není vylučován hemodialýzou.

Podmínky skladování:
Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotách od 2 ° do 30 ° C. Doba použitelnosti tablet - 4 roky, sirup - 3 roky.

Formulář vydání:
Claritin tablety
10 mg tablety v balení po 7; 10 nebo 30 kusů (blistrové balení). Tablety jsou bílé nebo téměř bílé, na jedné straně označené číslem „10“ a na druhé straně jsou na jedné straně ohroženy ochranné známky výrobce (baňka a mísa)..
Claritin Sirup
Sirup v lahvích z tmavého skla o objemu 60 nebo 120 ml. Zahrnuta je dávkovací lžíce se značkami. Nažloutlý nebo bezbarvý sirup bez nečistot.

Složení:
Claritin tablety
Účinná látka (v 1 tabletě): loratadin (10 mg).
Pomocné látky: laktóza, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý.

Claritin Sirup
Účinná látka (v 5 ml sirupu): loratadin (5 mg).
Pomocné látky: glycerol, propylenglykol, benzoát sodný, kyselina citronová, granulovaná sacharóza, umělá příchuť (broskev), voda.

Dodatečně:
Aplikace pro zhoršenou funkci ledvin
U pacientů se selháním ledvin by počáteční dávka měla být 10 mg (1 tableta nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den.
Aplikace pro zhoršenou funkci jater
Používejte lék opatrně při selhání jater: počáteční dávka by měla být 10 mg (1 tab. Nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den..

Analogový:
Lorahexal, Lomilan, Lotharen, Clallergin, Clarisens, Claridol, Loratadin-Hemofarm.

Claritin

Claritin: návod k použití a recenze

Latinský název: Claritin

ATX kód: R06AX13

Účinná látka: loratadin (loratadin)

Výrobce: Schering-Plough Labo N. V. (Belgie)

Aktualizace popisu a fotografie: 16.8.2019

Ceny v lékárnách: od 139 rublů.

Claritin - antialergický, blokátor histaminu H1-receptory.

Uvolněte formu a složení

Dávkové formy Claritinu:

  • Tablety: oválného tvaru s homogenní strukturou bílé nebo téměř bílé, na straně s dělicí linií se nanáší číslo „10“ a ochranná známka „Pohár a baňka“, druhá strana je hladká (7, 10 nebo 15 kusů v blistrech, v lepenkové krabičce) 1, 2 nebo 3 blistry);
  • Sirup: čirá nažloutlá barva nebo bezbarvá kapalina bez viditelných částic (každá po 60 nebo 120 ml v lahvích z tmavého skla, v kartonovém svazku 1 láhev s plnící lžičkou nebo 5 ml odměrné stříkačky).

Léčivou látkou je loratadin:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml sirupu - 1 mg.
  • Tablety: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý;
  • Sirup: glycerol, propylenglykol, umělá příchuť (broskev), monohydrát kyseliny citronové (nebo bezvodá kyselina citronová), sacharóza (zrnitá), benzoát sodný, čištěná voda.

Farmakologické vlastnosti

Claritin se vyznačuje antialergickými, antihistaminickými a antipruritickými vlastnostmi..

Farmakodynamika

Loratadin je tricyklická sloučenina s výrazným antihistaminickým účinkem a je selektivním blokátorem periferního H1-histaminové receptory. Antialergický účinek nastává krátce po podání a trvá dostatečně dlouho. Loratadin začne působit do 30 minut po perorálním podání léku. Vrcholová fáze antihistaminického účinku je pozorována 8 až 12 hodin po nástupu léku a trvá déle než 1 den.

Loratadin nepřekonává hematoencefalickou bariéru a neovlivňuje fungování centrálního nervového systému (centrální nervový systém). Během jeho podávání nebyl identifikován žádný sedativní nebo anticholinergní účinek klinického významu, proto léčivo nevyvolává ospalost a nesnižuje rychlost psychomotorických reakcí při použití v terapeutických dávkách. Příjem klaritinu nezpůsobuje prodloužení QT intervalu na EKG.

Dlouhodobá terapie nebyla doprovázena změnami životních funkcí, elektrokardiografií, laboratorními testy ani výsledky fyzikálních vyšetření klinického významu. Loratadin není charakterizován významnou selektivitou vůči H2-histaminové receptory. Látka není inhibitorem zpětného vychytávání norepinefrinu a nemá prakticky žádný účinek na funkci kardiostimulátoru ani na stav kardiovaskulárního systému..

Farmakokinetika

Loratadin se dobře a rychle vstřebává do zažívacího traktu. Jeho maximální koncentrace v krevní plazmě je stanovena 1–1,5 hodiny po podání a maximální koncentrace jeho farmakologicky aktivního metabolitu desloratadinu - po 1,5–3,7 hodinách. Při podávání Claritinu s jídlem se doba k dosažení maximální koncentrace loratadinu a jeho metabolitu zvyšuje přibližně o 1 hodinu, ale biologická dostupnost léčiva se nemění. Maximální hladina loratadinu a desloratadinu v krvi nezávisí na příjmu potravy.

U pacientů s chronickou renální dysfunkcí se plocha pod křivkou koncentrace-čas (AUC) a maximální koncentrace loratadinu a jeho hlavní metabolit ve srovnání s pacienty s normální funkcí ledvin zvyšují. Současně je poločas loratadinu a desloratadinu identický s poločasem u zdravých pacientů. U pacientů s alkoholickým poškozením jater jsou maximální koncentrace a AUC loratadinu a desloratadinu dvakrát vyšší než u pacientů s normální funkcí jater.

Loratadin se vyznačuje vysokým stupněm vazby na plazmatické proteiny (97–99%), zatímco jeho metabolit vykazuje střední stupeň vazby (73–76%)..

V procesu metabolismu loratadin přechází do desloratadinu pomocí systému cytochromu P450 3A4 a v menší míře systému cytochromu P450 2D6. Vylučování se provádí ledvinami (asi 40% dávky perorálně) a střevy (asi 42% dávky perorálně) po dobu delší než 10 dnů, zejména ve formě konjugovaných metabolitů. Asi 27% dávky loratadinu je vylučováno močí do 24 hodin po užití Claritinu. Méně než 1% loratadinu se vylučuje nezměněné močí do 24 hodin po užití léku.

Biologická dostupnost loratadinu a desloratadinu je přímo úměrná perorální dávce Claritinu. Jejich farmakokinetické profily u dospělých a starších dobrovolníků s dobrým zdravím byly téměř podobné.

Poločas loratadinu je 3–20 hodin (v průměru 8,4 hodin). Tento ukazatel pro desloratadin je 8,8–92 hodin (v průměru 28 hodin). U starších pacientů je poločas účinné látky Claritin a jeho metabolit 6,7–37 hodin (průměr 18,2 hodin) a 11–39 hodin (průměr 17,5 hodin). Tento ukazatel se zvyšuje s alkoholickým poškozením jater (určeno závažností onemocnění) a zůstává nezměněno u pacientů s chronickým selháním ledvin.

Procedura hemodialýzy, která se provádí u pacientů s renální dysfunkcí, neovlivňuje farmakokinetické parametry loratadinu a desloratadinu..

Indikace pro použití

  • Eliminace příznaků spojených s celoroční a sezónní alergickou rinokonjunktivitidou (svědění nosní sliznice, kýchání, rýma, slzení, pocit svědění a pálení v očích);
  • Kožní onemocnění alergického původu;
  • Chronická idiopatická kopřivka.

Kontraindikace

  • Období kojení;
  • Přecitlivělost na lék.

Kromě toho je použití Claritinu kontraindikováno:

  • Tablety: nedostatek laktázy nebo malabsorpce glukózy-galaktózy, poruchy tolerance k galaktóze; věk do 3 let;
  • Sirup: nedostatek sacharózy nebo isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy; věk do 2 let.

S opatrností se doporučuje předepsat lék pacientům během těhotenství a při závažném narušení funkce jater..

Návod k použití Claritinu: způsob a dávkování

Claritinový sirup a tablety se užívají perorálně 1krát denně v libovolném vhodném čase, bez ohledu na příjem potravy.

Doporučené dávkování má věková omezení a závisí na hmotnosti pacienta:

  • Pacienti starší 12 let: 10 mg (1 tableta nebo 10 ml sirupu);
  • Děti od 2 do 12 let: s hmotností do 30 kg - 5 mg každý (1/2 tablety nebo 5 ml sirupu), s hmotností 30 kg a vyšší - 10 mg.

Děti ve věku od 2 do 3 let se doporučuje používat Claritin ve formě sirupu.

U pacientů (dospělých a dětí) se závažnou poruchou funkce jater je lék předepisován každý druhý den v normálních dávkách.

U chronického selhání ledvin au starších pacientů není nutná úprava dávky Claritinu.

Vedlejší efekty

Podle pokynů může Claritin způsobit nežádoucí účinky:

  • Z nervového systému: nervozita (u dětí), ospalost, bolesti hlavy, nespavost; velmi zřídka - únava, závratě;
  • Z kardiovaskulárního systému: velmi zřídka - tachykardie, palpitace;
  • Z trávicí soustavy: zvýšená chuť k jídlu (u dospělých); velmi zřídka - gastrointestinální poruchy (nauzea, gastritida), sucho v ústech, zhoršená funkce jater;
  • Z kůže: velmi zřídka - alopecie;
  • Alergické reakce: velmi zřídka - anafylaxe, vyrážka.

Předávkovat

Předávkování Claritinem lze očekávat podle příznaků, jako je bolest hlavy, tachykardie, ospalost. V takovém případě byste měli okamžitě vyhledat lékaře. Jako léčba je obvykle předepsána podpůrná a symptomatická terapie. Výplach žaludku a příjem adsorbentu jsou povoleny (aktivní uhlí v drcené formě je smícháno s vodou).

Loratadin není vylučován hemodialýzou. Po nouzové péči je nutné sledovat stav pacienta.

speciální instrukce

Antihistaminika mohou zkreslit výsledky kožních testů, proto se doporučuje zastavit užívání Claritinu 48 hodin před diagnostickými testy kůže.

Protože u některých pacientů může účinek léku způsobit ospalost, doporučuje se být při léčbě vehikulů a mechanismů opatrný.

Těhotenství a kojení

Bezpečnost loratadinu během těhotenství nebyla dosud konkrétně potvrzena. Použití Claritinu je proto možné pouze tehdy, pokud pravděpodobný přínos léčby pro matku převáží možná rizika pro plod..

Loratadin a desloratadin přecházejí do mateřského mléka, proto je třeba při předepisování léku během kojení ukončit kojení.

V případě poruchy funkce ledvin

U pacientů se selháním ledvin by počáteční dávka měla být 10 mg [1 tableta Claritinu nebo 10 ml (2 čajové lžičky) sirupu] každý druhý den.

S poškozenou funkcí jater

U pacientů se selháním jater by počáteční dávka neměla překročit 10 mg [1 tableta nebo 10 ml (2 čajové lžičky) sirupu] každý druhý den.

Léková interakce

Při současném použití účinek Claritinu nezvyšuje účinek alkoholu na nervový systém.

Pokud je přípravek Claritin kombinován s erytromycinem, ketokonazolem nebo cimetidinem, dochází k mírnému zvýšení koncentrace loratadinu v krevní plazmě, ale nemá to klinické důsledky, včetně údajů o elektrokardiografii..

Analogy

Claritinovy ​​analogy jsou: Loratadin, Loratadin-Akrikhin, Lorahexal, Lomilan, Clarotadin, Claridol, Lotharen, Clarisens, Clarifer, Clarfast, Clarifarm, Clallergin, Clargotil, Alerpriv, Erolin, Erius.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách do 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí..

Doba použitelnosti: tablety - 4 roky, sirup - 3 roky.

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

Recenze Claritin

Recenze Claritinu se často vyskytují na internetu jak ve formě tablet, tak ve formě sirupu, ale jsou docela kontroverzní. Mnoho pacientů uvádí, že léčba lékem byla docela účinná. Někteří pacienti však museli léčbu přerušit, protože jejich alergické symptomy zůstaly výrazné. Alergisté to vysvětlují rozdílem v příčinách a projevech alergických onemocnění u různých lidí. Claritin jako prostředek monoterapie se s takovými podmínkami nemůže vždy vyrovnat.

Je třeba poznamenat, že i přes velkou popularitu Claritinu nejsou tablety ani sirup charakterizovány tak širokým spektrem účinku, aby okamžitě odstranily všechny příznaky alergií. Někteří pacienti hlásí vývoj nežádoucích účinků, například kožní vyrážky, bolesti hlavy, ospalost. Pokud k nim dojde, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka. Je přísně kontraindikováno brát Claritin samotný bez konzultace s lékařem, protože samoléčení může vyvolat zhoršení příznaků.

Cena Claritinu v lékárnách

Cena claritinu v tabletách se v zásadě pohybuje od 186 do 233 rublů (za balení obsahující 10 ks) nebo od 503 do 623 rublů (za balení obsahující 30 ks). Můžete si objednat lék ve formě sirupu na 220 - 268 rublů (na 60 ml lahvičku).

Claritin - indikace pro použití a návod

Claritin je alergický lék. Jeho hlavní funkcí je bojovat s příznaky. Indikace k použití Claritinu jsou následující příznaky: kongesce a rýma, svědění v očích a slzení, vyrážka a pálení na kůži, kýchání a bronchospasmus, otok sliznice.

Pokud neberete lék na alergie, mohou se tyto stavy objevit:

  • Rýma: sezónní (Pollionis) a alergická (celoročně)
  • Kopřivka
  • Onemocnění kůže: ekzém a dermatitida
  • Alergická reakce na potraviny (čokoláda, laktóza, jahody atd.)
  • Reakce lidského těla na kousnutí hmyzem
  • Quinckeho edém

Claritin tablety: návod k použití

Claritin - sirup a tablety se užívají bez ohledu na denní dobu nebo jídlo. Po použití léku musíte pít vodu. Dávkování závisí na věku osoby. U dětí mladších tří let se Claritin podává nejlépe ve formě sirupu, a pokud je dítě starší tří let, můžete použít tablety.

V období dospívání (od 12 let) a dospělí by měli Claritin užívat v tabletách. Dávka je ve výši jedné tablety jednou denně. Použití sirupu by mělo být prováděno v dávce 10 ml (2 odměrky) jednou denně. Pro onemocnění jater by měl být Claritin užíván v dávce 1 tableta po dobu dvou dnů nebo půl tablety jednou denně.

U dětí (věková skupina od 2 do 12 let) by se měl Claritin užívat v osobní dávce, která závisí na hmotnosti pacienta. U dítěte s hmotností do 30 kg se vyplatí použít dávku 5 mg (půl tablety nebo jednu odměrku sirupu) jednou denně. V takových podmínkách je lepší používat sirup, protože dávka bude správná. Je-li hmotnost pacienta vyšší než 30 kg, je vhodná dávka 1 tableta (10 mg), pokud je sirup Claritin, pak 2 polévkové lžíce (10 ml) jednou denně.

Při sběru testů (testy na kožní alergii) musíte přestat užívat Claritin nejméně dva dny před studií. Jinak bude výsledek analýzy nesprávný..

Během těhotenství

Terapeuti předepisují Claritin těhotným ženám pouze v nezbytných případech, kdy není možné žít bez alergie. V pokusech na zvířatech nebyly nalezeny žádné špatné výsledky. Použití tohoto léčiva však nebylo testováno na těhotných ženách, a proto neexistuje 100% záruka, že tento lék neovlivní těhotenství samotné a dítě. Pokud používáte Claritin během těhotenství a po něm, mléko ho bude obsahovat stejně jako vstupuje do krevního řečiště. Pokud je tedy lék životně důležitý, stojí za to, aby se dítě převedlo do suchého mléka, aby se zabránilo možným vedlejším účinkům.

Příznaky předávkování

K předávkování Claritinem může dojít, když užijete více než 40 mg za 1 den. Příznaky předávkování vypadají jako: ospalost, bolesti hlavy, arytmie. Děti vážící méně než 30 kg reagují na vysokou dávku Claritinu třesem, škubáním rtů, bušení srdce. V případě předávkování je naléhavé propláchnout žaludek, tj. Odstranit léčivo z těla, je také nutné vzít absorpční drogy (aktivní uhlí, filtr).

Možné nežádoucí účinky

Lék má málo vedlejších účinků. Pro děti je to letargie, bolesti hlavy a nervozita. Dospělí mohou mít nežádoucí účinky, jako je únava, sucho v ústech, bolesti hlavy, tachykardie, nauzea, poruchy funkce jater a plešatost.

Claritin sirup: návod k použití

Claritin pro děti se vyrábí ve formě sirupu., Vzhledem k tomu, že sirup je snadněji stravitelný a snadněji se používá. U dětí mladších tří let lze Claritin používat pouze ve formě sirupu (z tohoto důvodu se sirup nazývá dětský sirup). Po třech letech můžete použít jakoukoli formu léku. Hmotnost dítěte je hlavním kritériem pro dávkování Claritinu. Použití Claritinu v jakékoli dávce je možné pouze jednou denně. Samotné dávkování je rozděleno do pozic podle hmotnosti dítěte. Pokud je hmotnost dítěte do 30 kg, pak se dávka aplikuje v 5 ml (1 odměřená lžíce). U dítěte vážícího více než 30 kg se používá dávka 10 ml (2 polévkové lžíce).

Trvání průběhu Claritinu závisí na tom, jaká alergie byla. Předepište lék od dvou dnů do dvou týdnů. Jako profylaxe by se měl sirup nebo tablety Claritinu užívat delší dobu.

Podle pokynů k použití a ke jmenování pediatrů se Claritin používá také v raném věku dítěte. Kojencům do jednoho roku je předepsána dávka nejvýše 1,5 ml. Dítě ve věku od jednoho do dvou je předepsáno 3 ml denně.

Claritinova účinnost

Claritin začíná působit do 30 minut po aplikaci a jeho účinek trvá jeden den. Droga pomáhá eliminovat účinky alergenů blokováním histaminových receptorů.

Alergická reakce se projevuje díky látce histamin, která je obsažena v našem těle. Když se objeví alergie, vyvolá histamin v lidském těle různé reakce: výtok sliznice (rýma, slzy), vyrážka, svědění, kýchání atd. Lék blokuje působení histaminu a všechny alergické symptomy se zastaví. A v budoucnu byste měli pokračovat v užívání Claritinu, aby se reakce histaminu znovu neobjevila.

V jaké formě jsou Claritin uvolňovány a co je součástí drogy?

Podle pokynů pro použití Claritinu dochází k uvolňování léčiva ve dvou formách: sirup a tablety. Claritin produkuje farmu. organizace SCHERING-PLOW LABO N.V.

Sirup vypadá jako čirý roztok, bez použití barviv, někdy má nažloutlý odstín. V sirupu by neměla být žádná sraženina ani nečistoty. Objem Claritinu ve formě sirupu je k dispozici ve dvou skleněných lahvičkách o objemu 120 ml a 60 ml. Měřicí lžíce je nutně součástí soupravy pro sirup.

Claritin v tabletách je ve formě oválu bílé barvy. Na jedné straně existuje riziko na tabletu, na druhé straně značka výrobce s označením 10 mg. Claritin je dostupný v různých baleních po 30, 20, 10 a 7 tabletách..

Claritin v kompozici obsahuje hlavní účinnou látku - loratadin. Jeho objem je 1 ml v 1 ml sirupu a 10 mg v jedné tabletě Claritinu. Pomocnými látkami v tabletách jsou laktóza, kukuřičný škrob a stearát hořečnatý a Claritin sirup zahrnuje kyselinu citronovou, propylenglykol, glycerin, sacharózu, broskvovou příchuť, benzoát sodný.

Analogy Claritinu

Tablety Claritinu mají mnoho analogů, protože v naší zemi trpí alergií mnoho lidí. Zde jsou hlavní, které jsou k dispozici ve formě sirupu a tablet:

  • Loratadine
  • Erolin
  • Clarinex
  • Loratadin Hemofarm
  • Clarotadine
  • Ketotifen
  • Peritrol
  • Erius

Analogy léčiv, které se vyrábějí pouze ve formě tablet:

  • Clallergin
  • Clarifer
  • Alepriv
  • LauraHexal
  • Histafen
  • Diacin
  • Dimetrohin
  • Diazolin
  • Zodak
  • Fexofenadin
  • Fexofast

Recenze použití Claritinu

Podle mnoha lidí trpících alergiemi je Claritin dobrým rychle působícím lékem. Používejte jej nejčastěji k úlevě od ostře projevených příznaků alergií. Mnozí si to uchovávají v kabinetu urgentní medicíny..

Cena tohoto léku je poměrně vysoká. Z tohoto důvodu existují negativní recenze. Stále negativní hodnocení může být způsobeno užíváním Claritinu bez lékařského předpisu. Droga pomůže s alergiemi, ale vyrážka, svědění, rýma atd. Mohou být příznaky jiných nemocí. Pokud se ukáže, že osoba netrpí alergií, ale jiným onemocněním, pak v tomto případě po užití léku příznaky nezmizí. Proto byste před použitím jakéhokoli léku měli určitě kontaktovat odborníky a užívat lék pouze k zamýšlenému účelu.

Sirup má také mnoho pozitivních recenzí. Sirup se pohodlně používá a stejně jako tablety rychle pomáhá dětem a způsobuje ospalost. Existují také negativní recenze na sirup Claritin, ale většinou všechny z důvodu ceny zboží.

Ceny claritinových léčiv: sirup a tablety

Po prostudování návodu k použití Claritinu je cena pro mnohé stejně důležitá. Vyjasňujeme průměrnou cenu tohoto produktu. Zde jsou příklady cen Claritinu v různých regionech. 10 tablet stálo v průměru 250 rublů v Moskvě, 230 rublů v Petrohradě, 220 rublů v Krasnodaru, 220 rublů v Samaře, 220 rublů v Jekatěrinburgu, 210 rublů v Tyumen.

30 tablet mají průměrnou cenu v Moskvě 530r. v Petrohradě 600 rublů, v Krasnodaru 570 rublů, v Samara 230 rublů, v Jekatěrinburgu 560 rublů, v Tyumen 560 rublů.

Průměrná cena claritinového sirupu v Moskvě činí 250 rublů, v Petrohradě 270 rublů, v Krasnodoru 260 rublů, v Samara 260 rublů, v Jekatěrinburgu 260 rublů, v Tyumen 250 rublů.

Claritin - recenze, cena, analogy, forma vydání

Uvolněte formu a složení

  • Tablety: oválného tvaru s homogenní strukturou bílé nebo téměř bílé, na straně s dělicí linií se nanáší číslo „10“ a ochranná známka „Pohár a baňka“, druhá strana je hladká (7, 10 nebo 15 kusů v blistrech, v lepenkové krabičce) 1, 2 nebo 3 blistry);
  • Sirup: čirá nažloutlá barva nebo bezbarvá kapalina bez viditelných částic (každá po 60 nebo 120 ml v lahvích z tmavého skla, v kartonovém svazku 1 láhev s plnící lžičkou nebo 5 ml odměrné stříkačky).
  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml sirupu - 1 mg.
  • Tablety: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý;
  • Sirup: glycerol, propylenglykol, umělá příchuť (broskev), monohydrát kyseliny citronové (nebo bezvodá kyselina citronová), sacharóza (zrnitá), benzoát sodný, čištěná voda.
na obsah ↑

Farmakologické vlastnosti

Claritin se vyznačuje antialergickými, antihistaminickými a antipruritickými vlastnostmi..

Farmakodynamika

Loratadin je tricyklická sloučenina s výrazným antihistaminickým účinkem a je selektivním blokátorem periferního H1-histaminové receptory. Antialergický účinek nastává krátce po podání a trvá dostatečně dlouho.

Loratadin začne působit do 30 minut po perorálním podání léku. Vrcholová fáze antihistaminického účinku je pozorována 8 až 12 hodin po nástupu léku a trvá déle než 1 den.

Loratadin nepřekonává hematoencefalickou bariéru a neovlivňuje fungování centrálního nervového systému (centrální nervový systém). Během jeho podávání nebyl identifikován žádný sedativní nebo anticholinergní účinek klinického významu, proto léčivo nevyvolává ospalost a nesnižuje rychlost psychomotorických reakcí při použití v terapeutických dávkách.

Příjem klaritinu nezpůsobuje prodloužení QT intervalu na EKG.

Dlouhodobá terapie nebyla doprovázena změnami životních funkcí, elektrokardiografií, laboratorními testy ani výsledky fyzikálních vyšetření klinického významu. Loratadin není charakterizován významnou selektivitou vůči H2-histaminové receptory.

Indikace pro použití

  • Eliminace příznaků spojených s celoroční a sezónní alergickou rinokonjunktivitidou (svědění nosní sliznice, kýchání, rýma, slzení, pocit svědění a pálení v očích);
  • Kožní onemocnění alergického původu;
  • Chronická idiopatická kopřivka.

Kontraindikace

  • Období kojení;
  • Přecitlivělost na lék.

Kromě toho je použití Claritinu kontraindikováno:

  • Tablety: nedostatek laktázy nebo malabsorpce glukózy-galaktózy, poruchy tolerance k galaktóze; věk do 3 let;
  • Sirup: nedostatek sacharózy nebo isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy; věk do 2 let.

S opatrností se doporučuje předepsat lék pacientům během těhotenství a při závažném narušení funkce jater..

Návod k použití Claritinu: způsob a dávkování

Claritinový sirup a tablety se užívají perorálně 1krát denně v libovolném vhodném čase, bez ohledu na příjem potravy.

Doporučené dávkování má věková omezení a závisí na hmotnosti pacienta:

  • Pacienti starší 12 let: 10 mg (1 tableta nebo 10 ml sirupu);
  • Děti od 2 do 12 let: s hmotností do 30 kg - 5 mg každý (1/2 tablety nebo 5 ml sirupu), s hmotností 30 kg a vyšší - 10 mg.

Děti ve věku od 2 do 3 let se doporučuje používat Claritin ve formě sirupu.

U pacientů (dospělých a dětí) se závažnou poruchou funkce jater je lék předepisován každý druhý den v normálních dávkách.

U chronického selhání ledvin au starších pacientů není nutná úprava dávky Claritinu.

Vedlejší efekty

Podle pokynů může Claritin způsobit nežádoucí účinky:

  • Z nervového systému: nervozita (u dětí), ospalost, bolesti hlavy, nespavost; velmi zřídka - únava, závratě;
  • Z kardiovaskulárního systému: velmi zřídka - tachykardie, palpitace;
  • Z trávicí soustavy: zvýšená chuť k jídlu (u dospělých); velmi zřídka - gastrointestinální poruchy (nauzea, gastritida), sucho v ústech, zhoršená funkce jater;
  • Z kůže: velmi zřídka - alopecie;
  • Alergické reakce: velmi zřídka - anafylaxe, vyrážka.
na obsah ↑

Předávkovat

Předávkování Claritinem lze očekávat podle příznaků, jako je bolest hlavy, tachykardie, ospalost. V takovém případě byste měli okamžitě vyhledat lékaře.

Loratadin není vylučován hemodialýzou. Po nouzové péči je nutné sledovat stav pacienta.

speciální instrukce

Antihistaminika mohou zkreslit výsledky kožních testů, proto se doporučuje zastavit užívání Claritinu 48 hodin před diagnostickými testy kůže.

Těhotenství a kojení

Bezpečnost loratadinu během těhotenství nebyla dosud konkrétně potvrzena. Použití Claritinu je proto možné pouze tehdy, pokud pravděpodobný přínos léčby pro matku převáží možná rizika pro plod..

V případě poruchy funkce ledvin

U pacientů se selháním ledvin by počáteční dávka měla být 10 mg [1 tableta Claritinu nebo 10 ml (2 čajové lžičky) sirupu] každý druhý den.

Léková interakce

Při současném použití účinek Claritinu nezvyšuje účinek alkoholu na nervový systém.

Analogy

Claritinovy ​​analogy jsou: Loratadin, Loratadin-Akrikhin, Lorahexal, Lomilan, Clarotadin, Claridol, Lotharen, Clarisens, Clarifer, Clarfast, Clarifarm, Clallergin, Clargotil, Alerpriv, Erolin, Erius.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách do 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí..

Doba použitelnosti: tablety - 4 roky, sirup - 3 roky.

Podmínky lékárny

Cena Claritinu v lékárnách

Cena claritinu v tabletách se v zásadě pohybuje od 186 do 233 rublů (za balení obsahující 10 ks) nebo od 503 do 623 rublů (za balení obsahující 30 ks). Můžete si objednat lék ve formě sirupu na 220 - 268 rublů (na 60 ml lahvičku).

Podmínky prodeje

Skladovatelnost

Tablety si uchovávají skladovatelnost 4 roky a sirup 3 roky.

Claritin nebo Erius - což je lepší?

Na internetu se často ptá, který z těchto léků je lepší? Každý z nich je anti-alergický antihistaminik nové generace. Proto se vyznačují téměř stejnou silou terapeutického účinku a minimem vedlejších účinků.

Můžete však najít mnoho recenzí, když pacienti hlásí, že droga, kterou jim Erius nepomůže a začali brát Claritin nebo naopak. Otázka výběru drogy tedy závisí na individuálních charakteristikách každého člověka.

Kompatibilita s alkoholem

Na různých lékařských fórech často vyvstává otázka: Je léčba alkoholu a Claritinu kompatibilní? Podle odborníků nemá užívání alkoholu zvláštní účinek na účinnost tohoto léku, ale není vyloučena pravděpodobnost nežádoucích účinků. Z tohoto důvodu se užívání alkoholu současně s přípravkem nedoporučuje..

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrázky

Výrobce

Schering-Plough Labo N.V., Heist-op-den-Berg, Belgie.

Držitel osvědčení o registraci: Schering-Plough Labo N.V., Heist-op-den-Berg, Belgie.

Základní fyzikálně-chemické vlastnosti

Farmakoterapeutická skupina

Antihistaminikum (antialergikum) pro systémové použití. KÓD ATC: R06AX13.

Loratadin (aktivní složka léčiva Claritin®) je tricyklický antihistaminikum se selektivní aktivitou proti periferním receptorům H1.

Při dlouhodobé léčbě nedošlo k žádným klinicky významným změnám hlavních ukazatelů životních funkcí, laboratorních testů, fyzického vyšetření nebo EKG.

Studie s kožními testy na histamin po aplikaci jedné dávky 10 mg ukázaly, že antihistaminický účinek nastává po 1-3 hodinách, dosahuje vrcholu po 8-12 hodinách a trvá déle než 24 hodin. Po 28 dnech loratadinu nedošlo k rozvoji rezistence na léky.

Z účastníků těchto studií (ve věku 12 a více let) bylo v placebem kontrolovaných studiích registrováno 1 000 lidí s chronickou idiopatickou kopřivkou. Loratadin v dávce 10 mg jednou denně byl při léčbě chronické idiopatické kopřivky účinnější než placebo, což dokládá oslabení svědění, erytému a alergické vyrážky..

V těchto studiích byla frekvence ospalosti u loratadinu podobná jako u placeba..

Přibližně 200 dětí (ve věku 6 až 12) se sezónní alergickou rýmou dostalo loratidin (sirup) v dávkách až 10 mg jednou denně v kontrolovaných klinických studiích. V jiné studii dostalo 60 dětí (ve věku 2 až 5 let) loratadin (sirup) v dávce 5 mg jednou denně.

Byly pozorovány nezamýšlené nežádoucí účinky. Účinnost u dětí byla podobná jako u dospělých.

Loratadin se rychle a dobře vstřebává. Užívání léku s jídlem může trochu oddálit absorpci loratadinu, ale to nemá žádný vliv na klinický účinek. Biologická dostupnost loratadinu a jeho aktivního metabolitu je úměrná dávce.

Loratadin se aktivně váže (od 97% do 99%) s plazmatickými proteiny a jeho aktivním metabolitem se střední aktivitou (od 73% do 76%).

Po perorálním podání se loratadin rychle a dobře vstřebává a během prvního průchodu játry, zejména prostřednictvím CYP3A4 a CYP2D6, podléhá rozsáhlému metabolismu. Hlavní metabolit desloratadin je farmakologicky aktivní a je zodpovědnější za klinický účinek..

Loratadin a desloratadin dosahují své maximální plazmatické koncentrace (Tmax) 1-1,5 hodiny a 1,5-3,7 hodiny po použití, resp..

Přibližně 40% dávky se vylučuje močí a 42% stolicí po dobu 10 dnů, hlavně ve formě konjugovaných metabolitů. Přibližně 27% dávky se vylučuje močí během prvních 24 hodin. Méně než 1% účinné látky se vylučuje v nezměněné účinné formě - jako loratadin nebo desloratadin.

U pacientů s chronickou poruchou funkce ledvin byly AUC a maximální plazmatické koncentrace (Cmax) loratadinu a jeho aktivního metabolitu zvýšeny ve srovnání s pacienty s normální funkcí ledvin. Průměrný poločas loratadinu a jeho aktivního metabolitu se významně nelišil od poločasu u zdravých lidí..

U pacientů s chronickým poškozením ledvin hemodialýza neovlivňuje farmakokinetiku loratadinu a jeho aktivního metabolitu.

U pacientů s chronickým alkoholickým poškozením jater byly AUC a Cmax loratadinu dvakrát vyšší a jeho aktivní metabolit se významně nezměnil ve srovnání s pacienty s normální funkcí jater. Poločas loratadinu a jeho aktivního metabolitu je 24, respektive 37 hodin, a zvyšuje se v závislosti na závažnosti onemocnění jater.

Farmakokinetika loratadinu a jeho aktivního metabolitu byla podobná u zdravých dospělých dobrovolníků středního věku a zdravých starších dobrovolníků.

Farmakokinetika u dětí, pacientů se zhoršenou kardiovaskulární funkcí nebyla zkoumána a údaje nejsou k dispozici.

Předklinické údaje o bezpečnosti

Údaje z preklinických studií naznačují neexistenci specifického poškození člověka, které je založeno na obecně přijímaných studiích bezpečnosti, farmakologie, toxicity opakovaných dávek, genotoxicity a karcinogenního potenciálu.

Ve studiích reprodukční toxicity nebyly pozorovány žádné teratogenní účinky. U potkanů ​​však bylo zaznamenáno dlouhodobé narození a snížení přežití potomstva při plazmatických hladinách (AUC) léčiva, desetkrát vyšší než při použití klinických dávek..

Plán přijímání

Jednou z výhod léku je, že jeho použití je nezávislé na příjmu potravy..

Při výběru dávky je třeba vzít v úvahu věk osoby a závažnost alergické reakce. Pro děti do tří let je nejlepší užívat sirup. Od věku tří let jsou povoleny tablety.

Užívejte lék jednou denně. Maximální denní dávka jsou dvě polévkové lžíce sirupu nebo jedna tableta. V případech, kdy je přípravek užíván dětmi mladšími dvanácti let, by měla být dávka vypočtena na základě hmotnosti.

Proto s hmotností menší než třicet kilogramů se doporučuje používat půl tablety nebo jednu lžičku sirupu jednou denně. V takových situacích je nejlepší použít sirup, protože podobná forma vám umožňuje přesněji určit požadovanou dávku..

Tento nástroj používejte s velkou opatrností, porušení doporučeného dávkování může vést k vedlejším účinkům. Předávkování se obvykle projevuje příznaky, jako jsou: záchvaty migrény, slabost a palpitace.

V situaci, kdy byla dávka překročena, se u dítěte mohou objevit extrapyramidové příznaky. Mezi příznaky patří třes, nedobrovolné pohyby končetin, svalové křeče, zkroucená tvář a škubání rtů..

Generics

Claritinovy ​​analogy jsou rozděleny do dvou kategorií. První kategorie zahrnuje léčiva, která mají ve svém složení stejnou účinnou látku. Druhá kategorie léčiva může mít odlišné složení, ale podobný terapeutický účinek.

  1. Mezi léky první skupiny patří léky jako: Alerpriv, Lomilan, Clargotil, Clarifer, Loratadin, Lotharen a Erolin.
  2. Druhou kategorií drog jsou Zodak, Diazolin, Kestin, Ketotifen, Suprastin, Erius, Telfast a Dinoks..
na obsah ↑

Srovnání s jinými populárními léky

Jak používat pro dospělé

Dospělým se doporučuje užívat tento lék současně, 1 tableta denně.

Pozornost! Pokud dojde k poškození jater nebo ledvin, měli byste zachovat pauzu mezi dávkami léku po 48 hodinách.

Před užitím léku byste si měli být vědomi možných vedlejších účinků a zdravotních stavů, pokud je tento lék kontraindikován..

Claritin

Ceny v online lékárnách:

Claritin - lék s antialergickými, antipruritickými a antihistaminickými účinky, určený k systémovému použití.

Uvolněte formu a složení

Claritin se uvolňuje v následujících formách:

  • Tablety jsou oválné bílé nebo téměř bílé bez cizích látek, s rizikem, ochrannou známkou „Pohár a baňka“ a číslem „10“ na jedné straně, druhá strana je hladká (v blistrech po 7, 10 nebo 15 ks., 1, 2 nebo 3 blistry v lepenkovém balíčku);
  • Sirup - transparentní nažloutlé nebo bezbarvé bez viditelných částic (v lahvích z tmavého skla po 60 a 120 ml, 1 láhev v kartonové krabičce s odměrnou stříkačkou 5 ml nebo výdejní lžičkou).

Účinná látka: loratadin, v 1 tabletě - 0,01 g, v 1 ml sirupu - 0,001 g.

  • Tablety - stearát hořečnatý - 0,0007 g, kukuřičný škrob - 0,018 g, monohydrát laktózy - 0,0713 g;
  • Sirup - sacharóza (zrnitá) - 0,6 g, propylenglykol - 0,1 g, monohydrát kyseliny citronové - 0,0096 g (nebo bezvodá kyselina citronová - 0,00878 g), glycerol - 0,1 g, benzoát sodný - 1 mg, umělá příchuť (broskev) - 0,0025 g, čištěná voda - qs do 1 ml.

Indikace pro použití

  • Chronická idiopatická kopřivka;
  • Kožní onemocnění alergického původu;
  • Sezónní (senná rýma) a celoroční alergická rýma a alergická konjunktivitida (k odstranění příznaků těchto chorob - svědění nosní sliznice, pocit pálení a svědění v očích, rinorea, kýchání, slzení).

Kontraindikace

  • Věk do 2 let (sirup);
  • Věk do 3 let (tablety);
  • Vzácná dědičná onemocnění (nedostatek lapase laktázy nebo malabsorpce glukózy-galaktózy, poruchy tolerance galaktózy) - v důsledku přítomnosti laktózy v tabletách;
  • Deficit sacharózy / isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy - v důsledku přítomnosti sacharózy v sirupu;
  • Období kojení;
  • Přecitlivělost na léčivou látku nebo pomocné složky léčiva.
  • Těhotenství;
  • Těžká dysfunkce jater.

Dávkování a podávání

Sirup a tablety se užívají perorálně, bez ohledu na jídlo. Dávka Claritinu pro dospívající nad 12 let a dospělé je 10 mg 1krát denně (10 ml sirupu nebo 1 tableta).

Dávka léku pro děti ve věku 2-12 let se stanoví na základě tělesné hmotnosti:

  • Méně než 30 kg - 5 mg jednou denně (5 ml sirupu nebo polopenze);
  • Více než 30 kg - 10 mg jednou denně (10 ml sirupu nebo 1 tableta).

Počáteční dávka léku pro děti a dospělé s těžce narušenou funkcí jater závisí na tělesné hmotnosti:

  • Méně než 30 kg - 5 mg jednou za 2 dny (5 ml sirupu nebo polopenze);
  • Více než 30 kg - 10 mg jednou za 2 dny (10 ml sirupu nebo 1 tableta).

U pacientů s chronickým selháním ledvin a starších pacientů není nutná úprava dávky.

Vedlejší efekty

  • Nervový systém: u dětí ve věku 2–12 let - únava (1%), nervozita (2,3%), bolesti hlavy (2,7%); u dospělých - nespavost (0,1%), ospalost (1,2%), bolest hlavy (0,6%);
  • Trávicí systém: u dospělých - zvýšená chuť k jídlu (0,5%).

Podle výsledků post-marketingového výzkumu je velmi zřídka pozorováno:

  • Trávicí systém - gastrointestinální poruchy (gastritida, nauzea), sucho v ústech, zhoršená funkce jater;
  • Kůže - alopecie;
  • Nervový systém - únava, závratě;
  • Kardiovaskulární systém - palpitace, tachykardie;
  • Alergické reakce - anafylaxe, vyrážka.

speciální instrukce

Vzhledem k tomu, že antihistaminika mohou zkreslit výsledky kožních testů, je nutné zastavit užívání Claritinu 48 hodin před údajným diagnostickým testem..

U dětí ve věku 2–3 roky se doporučuje použít lék ve formě sirupu.

Negativní účinek léku na schopnost pacientů provádět potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí, nebyl identifikován. Je však třeba mít na paměti, že ve velmi vzácných případech při užívání léku dochází k ospalosti, což může nepříznivě ovlivnit schopnost řídit vozidla nebo složité mechanismy..

Léková interakce

Lék nezvyšuje účinek alkoholu (ethanolu) na centrální nervový systém. Jíst nemá vliv na účinnost léku.

Při užívání Claritinu s erytromycinem, cimetidinem nebo ketokonazolem bylo zaznamenáno zvýšení koncentrace loratadinu v plazmě, avšak toto zvýšení nebylo klinicky významné, včetně podle elektrokardiogramu.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C na tmavém místě, na suchu a mimo dosah dětí..

Skladovatelnost sirupu - 3 roky, tablety - 4 roky.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Claritin tablety: co pomáhá a jak brát dospělé?

Droga "Claritin" vyrobená v Belgii. Toto je jedno z nejúčinnějších léků v léčbě a prevenci alergií dnes..

Je docela populární. Pomáhá eliminovat alergické symptomy v nejkratším možném čase. Vedlejší účinky jsou minimalizovány. Další informace o Claritinu naleznete na adrese https://moezrenie.com/lechenie/tabletki/klaritin-antigistaminnyj-preparat-novogo-pokoleniya.html.

Vlastnosti a indikace k použití

Lék je k dispozici ve dvou formách:

  • pilulky;
  • sladký sirup.

Složení musí obsahovat podrobné pokyny k použití.

Hlavní účinnou látkou, loratadin, je tricyklická sloučenina. Rychlá eliminace alergických symptomů nastává díky její přítomnosti ve složení léčiva.

Užívání léku v přesné dávce indikuje velmi rychlou absorpci účinné látky a téměř absolutní metabolismus v těle.

Po čtvrt hodině, jak ukazují klinické studie, lze v krevní plazmě zjistit obsah loratadinu. To vysvětluje rychlé odstranění alergických projevů po užití léku..

V důsledku studií bylo také zjištěno, že ve většině případů došlo ke zlepšení do půl hodiny.

Indikace pro použití Claritinu

Nejdůležitější indikací je alergická reakce. Tento lék zvyšuje schopnost těla odolávat alergiím a zvyšuje jeho ochranné vlastnosti.

Seznam indikací pro použití léčiva:

  • Zčervenání, svědění, pálení v očích;
  • Zánět víček, zánět spojivek;
  • Vzhled opuchy;
  • Lakrimace
  • Výskyt rýmy;
  • Svědění a vyrážka;
  • Lupénka;
  • Dermatitida;
  • Quinckeho edém;
  • Alergické reakce na kousnutí hmyzem;
  • Zánět sliznic dýchacího systému;
  • Alergie na jídlo.

Toto je hlavní (ne vyčerpávající) seznam indikací pro použití Claritinu.

Kromě toho se tento lék používá také při komplexní léčbě gastritidy, angíny, adenoidů, tracheitidy způsobené alergiemi.

Jak používat pro dospělé

Dospělým se doporučuje užívat tento lék současně, 1 tableta denně.

Pozornost! Pokud dojde k poškození jater nebo ledvin, měli byste zachovat pauzu mezi dávkami léku po 48 hodinách.

Před užitím léku byste si měli být vědomi možných vedlejších účinků a zdravotních stavů, pokud je tento lék kontraindikován..

Vedlejší účinek

Stejně jako každé léky má i Claritin nežádoucí účinky. Mezi ně patří:

  • Nepříjemný pocit sucha v ústní dutině, možná nevolnost, zánět žaludeční sliznice. Mnohem méně časté jsou dysfunkce z jater.
  • Mohou se objevit příznaky z centrálního nervového systému. Patří mezi ně bolest hlavy, stav nervozity, úzkost. Uklidňující, možný relaxační efekt.
  • Existují projevy alergie na užívání léku ve formě vyrážky na kůži. Mnohem méně - dochází k anafylaktickému šoku.
  • Dermatologické poruchy, zejména alopecie.

Kontraindikace pro použití u dospělých:

  • Laktační období.
  • Nemoci související s dědičností, například neschopnost těla absorbovat laktózu.
  • Nedostatek sacharózy v těle, nesnášenlivost fruktózy.
  • Individuální nesnášenlivost látek, které tvoří léčivo.

Obzvláště pečlivě a pouze se svolením ošetřujícího lékaře stojí za to vzít Claritin těhotným ženám i těm, které mají vážné jaterní dysfunkce..

Claritin je vynikající lék pro prevenci a léčbu alergií. Usnadňuje stav v krátkém čase..