Kapky Zodak pro orální podání 10 mg / ml, 20 ml

Kliniky

Než si koupíte Zodak kapky pro orální podání 10 mg / ml, 20 ml, zkontrolujte informace o něm s informacemi na oficiálních webových stránkách výrobce nebo specifikujte specifický model u manažera naší společnosti!

Informace uvedené na těchto stránkách nejsou veřejnou nabídkou. Výrobce si vyhrazuje právo na změny v designu, designu a balení zboží. Obrázky produktů na fotografiích uvedených v katalogu na webu se mohou lišit od originálů.

Informace o ceně zboží uvedené v katalogu na webu se mohou lišit od skutečné ceny v okamžiku objednání odpovídajícího produktu..

Návod k použití

Účinná látka

Léková forma

Výrobce

Složení

Účinná látka: cetirizin dihydrochlorid 10 mg;

Pomocné látky: methylparaben, propylparaben, glycerol, propylenglykol, sacharin sodný, octan sodný, ledová kyselina octová, čištěná voda

farmaceutický účinek

Cetirizin patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu, blokuje H1-histaminové receptory, prakticky nemá anticholinergní a antiserotoninové účinky. Má výrazný antialergický účinek, zabraňuje vývoji a usnadňuje průběh alergických reakcí. Má antipruritický a antiexudativní účinek. Ovlivňuje časné stádium alergických reakcí a také snižuje migraci zánětlivých buněk; inhibuje uvolňování mediátorů zapojených do pozdní alergické reakce. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje rozvoji otoku tkáně, uvolňuje křeče hladkých svalů. Eliminuje kožní reakci na zavedení alergenů specifických pro histamin, jakož i na chlazení (se studenou kopřivkou). V terapeutických dávkách nemá prakticky žádný sedativní účinek. Na pozadí správy kurzu se tolerance nevyvíjí.

Lék začíná po 20 minutách (u 50% pacientů), po 1 hodině (u 95% pacientů) a přetrvává 24 hodin.

Sání. Po perorálním podání se cetirizin rychle a dobře vstřebává z trávicího traktu. Tmax - asi 30-60 minut.

Jíst nemá významný vliv na množství absorpce, v tomto případě je však míra absorpce mírně snížena.

Rozdělení. Cetirizin se váže na plazmatické proteiny přibližně z 93%. Hodnota Vdnízká (0,5 l / kg), lék nepronikne do buňky. Droga nepronikne do BBB. Proniká do mateřského mléka.

Metabolismus. Cetirizin je špatně metabolizován v játrech za vzniku inaktivního metabolitu. Při 10denním použití v dávce 10 mg není akumulace léčiva pozorována.

Chov. Asi 70% ledvinami, většinou beze změny.

Systémová clearance je asi 54 ml / min..

Po jedné dávce T1/2 je asi 10 hodin. U dětí ve věku 2 až 12 let je hodnota T1/2 klesá na 5-6 hodin. Hemodialýza je neúčinná.

Farmakokinetika u zvláštních skupin pacientů

Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin. V případě zhoršené funkce ledvin (Cl kreatinin pod 11–31 ml / min) a u pacientů na hemodialýze (Cl kreatinin méně než 7 ml / min) je hodnota T1/2 zvyšuje se třikrát, Cl klesá o 70%.

Starší pacienti a pacienti s chronickými onemocněními. Na pozadí chronických onemocnění a u starších pacientů je nárůst T1/2 o 50% a snížení Cl o 40%

Dále pro potahované tablety

Pacienti s chronickými onemocněními jater (hepatocelulární, cholestatická a biliární cirhóza). U pacientů s cirhózou se zvyšuje T1/2 o 50% a snížení celkové clearance o 40% (korekce dávkovacího režimu je nutná pouze při současném snížení rychlosti glomerulární filtrace).

Indikace

  • sezónní a celoroční alergická rýma a zánět spojivek;
  • svědivé alergické dermatózy;
  • senná rýma (senná rýma);
  • kopřivka (včetně chronické idiopatické);
  • Quinckeho edém.

Kontraindikace

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • dětský věk do 6 let (pro tablety); až 1 rok (pro kapky).

S opatrností: chronické selhání ledvin střední a těžké závažnosti (je nutná úprava dávkovacího režimu), stáří (možné snížení glomerulární filtrace).

Vedlejší efekty

Z trávicí soustavy: sucho v ústech, dyspepsie.

Ze strany centrálního nervového systému: bolesti hlavy, ospalost, únava, závratě, agitace, migréna.

Alergické reakce: kožní vyrážka, angioedém, kopřivka, svědění.

Jak užívat, průběh podávání a dávkování

Zodak je předepsán uvnitř, bez ohledu na příjem potravy. Před užitím rozpusťte kapky ve vodě. Potahované tablety se polykají celé a zapíjejí se malým množstvím vody..

Dospělí a děti starší 12 let - 10 mg cetirizinu (1 tableta, 20 kapek nebo 2 kopečky sirupu).

Děti od 6 do 12 let - 10 mg cetirizinu (1 tableta, 20 kapek nebo 2 kopečky sirupu) 1krát denně nebo 5 mg cetirizinu (10 kapek nebo 1 odměřená lžíce sirupu) 2krát denně, ráno a večer.

Děti od 2 do 6 let - 5 mg cetirizinu (1/2 tablety, 10 kapek nebo 1 odměrka sirupu) 1krát denně nebo 2,5 mg cetirizinu (5 kapek nebo 1/2 odměrné lžičky sirupu) 2krát denně, ráno a večer.

Děti od 1 do 2 let - 2,5 mg (5 kapek) 2krát denně.

Předávkovat

Příznaky: ospalost, letargia, slabost, únava, bolest hlavy, tachykardie, zvýšená podrážděnost, retence moči, sucho v ústech, zácpa (nejčastěji při užívání 50 mg cetirizinu denně) jsou možné.

Léčba: symptomatická terapie. Výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí. Nebylo identifikováno žádné specifické antidotum. Hemodialýza je neúčinná.

Speciální instrukce

Pacienti se zhoršenou funkcí jater a / nebo ledvin a starší lidé by se měli před užitím léku poradit s lékařem (viz „Farmakokinetika“, „Dávkování a způsob podání“).

Vliv na schopnost řídit auto nebo vykonávat práci, která vyžaduje zvýšenou rychlost fyzických a duševních reakcí. Během období léčby je nutné zdržet se provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Současné užívání drog, tlumení centrálního nervového systému, alkoholu se nedoporučuje.

Kapky neobsahují cukr (sacharin se používá jako sladidlo), proto je lze předepsat lidem s cukrovkou.

Zodak. Pokyny pro použití kapek pro děti, kolik vzít z alergií. Cena, recenze, analogy

Kapky Zodak patří mezi deset nejúčinnějších alergických léků pro děti. Při dodržení návodu k použití se dokážou vyrovnat s příznaky alergií za den..

Chemické složení

Základem léčiva je cetirizin dihydrochlorid. 1 ml představuje 10 mg léku. Ničí dráždivé alergické reakce. Bojuje jak v počáteční formě projevu nemoci, tak s chronickým onemocněním.

Složení kapek obsahuje pomocné látky:

  • methyl-4-parahydroxybenzoát;
  • propylparahydroxybenzoát (sirup);
  • propylenglykol;
  • glycerol (85%);
  • sacharin;
  • sodná sůl kyseliny octové;
  • koncentrovaná kyselina octová;
  • voda bez nečistot.
Podrobné pokyny k použití kapek Zodak pro děti jsou uvedeny v článku.

S pomocí složek se zvyšuje účinek hlavní látky a doba fungování léku. Také zvýšili skladovací životnost..

Výrobní forma

Zodak je k dispozici ve formě:

Kapky jsou vydávány z lékáren ve skle, potemnělé lahvičky (obvykle nádoby tmavě hnědé barvy), objem 20 ml, jsou průhledné nebo se světle žlutým nádechem, bez zápachu.

Pod hlavním krytem je dávkovač kapek (pro usnadnění výpočtu kapek). Víčko je opatřeno ochranou proti otevření od dětí (bez stlačení uzávěru nelze lahev otevřít). Po stisknutí se kontejner otevře jako standard.

Farmakologické vlastnosti

Pokyny k použití kapek Zodak umožňují dětem je vzít, počínaje 1 rokem, ale pod dohledem pediatra můžete dříve. Tento antialergický farmaceutický přípravek patří do skupiny léčiv 2. generace. Kapky trvají déle než některé z jejich analogů.

Cetirizin potlačuje receptory H (jsou viníky alergií). Nemá žádné silné vedlejší účinky. Rychle zmírňuje zánět, otoky a svědění.

Kapky v počáteční fázi alergie okamžitě zmírňují příznaky. Nedovoluje zhoršení nemoci. Pomáhá zbavit se svalových křečí, posiluje kapiláry. Pro alergen je tedy obtížnější šířit se po celém těle a snižuje se riziko vzniku otoků. Nemá sedativní účinek a nezpůsobuje ospalost..

Kapky zmírňují kopřivku. Hrají pozitivní roli s rýmou nebo astmatem, protože zmírňují otoky. Účinnost léku je vysoká v každém věku. Zodak se dobře vyrovná i s chronickým typem alergie, můžete kapky užívat po celý rok (v intervalech dávkování předepisuje pediatr).

Alergická reakce začíná klesat po 20 minutách, maximálně po hodině (když byl lék spojen s jídlem). Akce může trvat jeden den.

Farmakodynamika

Hlavní látkou (cetirizin) je metabolit hydroxyzinu. Jeho hlavní vlastností je potlačení receptorů histaminu H1. Lék účinně eliminuje symptomy (otoky, vyrážky, rýmu atd.) A také zmírňuje a zabraňuje výskytu alergií.

Suspenze je rychle absorbována tělem a po vazbě na protein v plazmě se šíří po celém těle. Lék se vylučuje ledvinami, 10 po požití. Pokud se vyskytnou potíže s ledvinami (nejsou závažné), může být vysazení léku delší. Při běhu kapek (10 dní) se látka neukládá v krvi.

Pokud byl zodak užíván společně s jídlem, zvyšuje se čas asimilace a začátek práce farmaceutického přípravku. Nástroj bojuje nejen s alergickými vyrážkami a odstraňuje svědění, ale také pomáhá zmírnit otoky vnitřních orgánů (to je pro alergie nejnebezpečnější).

Testování léčiva ukázalo účinnost v různých věkových skupinách (u dětí) a při různých formách alergické reakce. Testů se nezúčastnily děti mladší než jeden rok. V takovém mladém věku je léčivo povoleno pít pod dohledem pediatra. Předepisuje počet kapek v závislosti na hmotnosti dítěte a závažnosti průběhu alergií.

Farmakokinetika

Lék se užívá orálně, dostává se do žaludku a poté proniká do krve. Po interakci s proteinem se šíří po celém těle. Nejvyšší obsah cetirizinu byl zaznamenán po 30–90 minutách. po konzumaci, ale pokud byly kapky přijaty s jídlem, absorpční doba se prodlouží. Účinek kapek to neovlivní.

Jednou v těle není hlavní látka metabolizována v játrech. Cetirizin se vylučuje ledvinami (v původní podobě). Cetirizin se v těle nehromadí.

Pokud však existují onemocnění ledvin, nemusí být účinná látka úplně vylučována a začne mít toxický účinek na všechny orgány a tkáně. Průměrná doba stažení léčiva z těla je od 3 hodin (u dětí) do 10 hodin (u dospělých). S mimořádnou opatrností by měla být přijata as problémy s játry. Povinná konzultace s gastroenterologem nebo pediatrem.

Indikace pro použití

Kapky Zodak (návod k použití pro děti obsahují seznam nemocí, pro které je léčivý přípravek účinný) se doporučuje pro použití s ​​následujícími alergickými jevy:

  • sezónní exacerbace nachlazení a hnisání očí;
  • vyrážky doprovázené svěděním;
  • senná rýma;
  • různé typy kopřivek;
  • Quinckeho edém;
  • otok sliznice;
  • kašel, kýchání;
  • bronchiální astma.

Klesne za 10-20 minut. zmírnit výše uvedené příznaky. Vstup je povolen od jednoho roku věku. U dětí mladších potřebujete konzultaci s pediatrem.

Kontraindikace

Kapky Zodak vynikají mimo jiné svou bezpečností, ale stále existuje řada případů, kdy může být kontraindikována.

Když jsou kapky kontraindikovány:

  1. Během těhotenství a kojení.
  2. Děti do 1 roku.
  3. Nesnášenlivost jedné ze složek léku.
  4. Problémy s ledvinami.
  5. V přítomnosti křeče v průduškách a těžkém kašli.
  6. Epilepsie a další nemoci doprovázené záchvaty.

Další pokyny pro užívání léku:

  1. Nedoporučuje se kombinovat příjem kapek se sedativy.
  2. Alkoholické nápoje jsou během léčebného období vyloučeny..
  3. Kapky si berte obzvláště pečlivě pro onemocnění spojená s močením.
  4. U starších lidí dávkování a děti do jednoho roku předepisuje lékař.
  5. Pouze pediatr může předepsat lék pro předčasně narozené děti (zejména dávku).
  6. Pokud matka kouří, pije, používá drogy, může užívání drogy poškodit tělo dítěte.
  7. Když je maminka mladší 19 let, vezměte si lék pod dohledem lékaře. U dětí z nezletilých matek je tělo mnohem slabší, mohou se objevit vedlejší účinky..

Lék je dovoleno užívat lidem s diabetem. Protože glukóza není zahrnuta v zodak, sacharin nahradí to..

Návod k použití, dávkování pro kojence, děti do jednoho roku

Děti od 2. roku života mohou užívat kapky Zodak. Návod k použití obsahuje informace o užívání léku pro děti od 6 měsíců, ale použití přípravku v tomto věku je možné pouze se souhlasem pediatra. Předepíše denní a jednorázové dávkování pro dítě.

Kapky by měly být podávány dětem pouze ve zředěné formě (voda nebo nějaký jiný nápoj). Množství kapaliny by mělo být v poměru 1: 1 (neméně, více je možné). Hlavní věc je, že dítě může vzít drogu najednou.

Připravený roztok vezměte okamžitě, neuchovávejte.

Jíst jídlo o účinnosti léku nehraje významnou roli. Pouze na vstřebávání léku (zvýší se). V průběhu léčby se doporučuje užívat kapky současně. Dávka a délka léčby závisí na: věku, zdravotním stavu a průběhu samotné choroby. Váha dítěte hraje také důležitou roli..

Dětský věkJedna dávka mg / kapkyKolikrát denněČas přijetí
6 až 12 měsíců2,5 / 51Ráno
Od 1 roku do 2 let2,5 / 52Ráno večer
2 až 6 let2,5 / 52Ráno večer
6 až 12 let5/102Ráno večer
Od 12 let a starší10/201Ráno

Někdy, po 2 letech, může být pro dítě dostačující pouze 5 mg / 10 kapek denně. Pokud je dosaženo požadovaného výsledku, není třeba zvyšovat dávku na dávku uvedenou v tabulce.

Pokud se vyskytnou problémy s ledvinami, pak se dávka sníží dvakrát. U jaterní dysfunkce nejsou vyžadovány speciální změny v užívání léků. Ale potřebujete konzultaci s pediatrem nebo gastroenterologem.

Pokud existují obě nemoci, je samo-podávání zakázáno. Nezapomeňte se poradit s odborníky. Po každé dávce musí být láhev pevně uzavřena. Děje se to pro bezpečnost dítěte (pokud se dostane, neotevře jej) a kapky si déle zachovají své léčivé vlastnosti.

Vedlejší efekty

Všechny níže uvedené nežádoucí účinky byly velmi vzácné. A nejčastěji byla příčinou předávkování lékem.

Možné nežádoucí účinky:

  • snížení počtu krevních destiček a koagulace krve;
  • vzrušený stav, agresivita;
  • deprese, zmatené vědomí;
  • nespavost nebo ospalost;
  • halucinace;
  • ztráta paměti;
  • křeče
  • změna chuti;
  • ztráta zrakové ostrosti, ztráta jasnosti obrázků;
  • bušení srdce;
  • volné stoličky;
  • nevolnost, zvracení je možné;
  • zvýšená chuť k jídlu;
  • kopřivka, lékový erytém;
  • problémy s močením;
  • přírůstek hmotnosti pacienta;
  • zvýšená koncentrace jaterních enzymů v krvi;
  • migréna, závratě.

Pokud se objeví vedlejší účinky, doporučuje se propláchnout žaludek aktivním uhlím. Poté vyhledejte pomoc v nejbližší nemocnici..

Léčivé interakce

Kapky jsou dobře kompatibilní s jinými léky. Pokud pacient pravidelně pije jiné léky, je nejlepší se poradit s pediatrem o jejich kompatibilitě. Je nežádoucí společně pít léky obsahující theofylin (lék k léčbě průdušek). Látka je schopna vyvolat vedlejší účinky..

Prášky na spaní a alkohol se nekombinují s cetirizinem.

Předávkovat

Kapky Zodak (návod k použití pro děti obsahují informace o dávce léku) by se měly používat podle anotace, aby nedošlo k předávkování.
Pokud jedna dávka přesáhne 100 kapek, můžete narazit na komplikace.

Odchylky v nervové soustavě:

  • dítě je ve vzrušeném stavu;
  • stává se slabým, neustále chce spát;
  • třes končetin;
  • zmatení vědomí;
  • zpomalení akcí;
  • bolesti hlavy, závratě;
  • může upadnout.

Abnormality v zažívacím traktu:

  • bolest v žaludku;
  • suchá ústa
  • průjem nebo zácpa.

Odchylky v práci srdce - rychlý puls. Abnormality v práci ledvin - zpožděný výdej moči. Ve vzácných případech bylo zaznamenáno svědění. Pokud dojde k předávkování lékem, doporučuje se žaludek okamžitě umýt a způsobit zvracení.

Po omytí se doporučuje podat aktivní uhlí tak, aby absorbovalo zbytky léčiva z trávicího traktu. Nejsou známy žádné léky, které neutralizují působení Zodakových kapek..

Podmínky prodeje

Droga je v prodeji. Není vyžadován žádný recept.

Úložný prostor

Kapky Zodak (návod k použití pro děti popsané výše) by měly být skladovány na tmavém místě. Expirovaný lék není vhodný k použití. Neexistují žádné zvláštní pokyny pro skladování kapek při teplotním režimu. Měli by však být daleko od dětí as pevně zašroubovaným uzávěrem. Kapky jsou vhodné k použití ne déle než 3 roky od data vydání léku.

Ceny v lékárnách v Moskvě, Petrohradu, regionech

Ve městech se cena drogy liší. A dokonce v jednom městě může být cena v různých lékárnách, jiná. Závisí na prémii za dodání léku. Níže je uvedena tabulka cen v různých městech. Kapky Zodac se prodávají ve standardním balení o objemu 20 ml. Výrobce je společnost v České republice.

MěstoCeny, rub.
Moskva170 - 210
Arkhangelsk140 - 180
Blagoveshchensk155 - 195
Vladivostok140 - 200
Volgograd140 - 200
Jekatěrinburg145 - 220
Krasnodar150 - 210
Novosibirsk160 - 220
Permian165 - 190
Petrohrad140 - 220
Soči140 - 215
Ufa160 - 200
Khabarovsk140 - 200

Průměrná cena za kapky se pohybuje od 180 do 195 rublů.

Analogy drogy

Analogy na zodakové kapky jsou 2 typů: přímé nebo nepřímé. Přímé analogy jsou léčiva obsahující cetirizin. Mohou mít jinou koncentraci účinné látky. Složení pomocných složek je také odlišné. Před užitím je nutné seznámit se s pokyny, zejména s dávkováním a použitím.

Název lékuV jaké formě se vyrábíVěková kategorieMnožství cetirizinu (mg)
LetizenPotahované tabletyOd 6 letdeset
ZirtekKapky kyselé vůněOd 6 měsícůdeset
ParpazinKapky s mírným octovým zápachemOd 1. rokudeset
CetrinPotahované tabletyOd 6 měsícůdeset
AllertecKapky, prášky, sirupOd 6 letdeset
ZinzetBílé potahované tabletyOd 2 letdeset
AlerzaBílé nebo krémově zbarvené tablety ve skořápceOd 6 letdeset

Jejich účinek na tělo se příliš neliší od kapek Zodak. Hlavním rozdílem je cena a věková kategorie, různé typy vydání. Nepřímé analogy jsou léčiva, ve kterých účinná látka není cetirizin, ale jejich účelem je zbavit pacienta alergie. Je také nutné seznámit se s pokyny.

Název lékuV jaké formě se vyrábíAktivní součástObecný účelVěková kategorieMnožství účinné látky
NazonexBílá suspenze ve sprejiMometasonfuroátZbavte se alergické rýmyOd 2 let50 mcg
TavegilBílé pilulkyClemastine HydrofumarateJakákoli alergická reakceOd 6 let1 mg
AvamisBílá suspenze ve sprejiFlutikazon furoátAlergická rýma a oční problémy s alergiemi (slzení, hnisání)Od 2 let27,50 μg
SuprastinBílé nebo šedé tabletyChloropyramin hydrochloridJakákoli alergická reakceOd 3 let25 mg
VibrocilPrůhledné kapky s vůní levanduleFenylefrin, dimethinden maleátAlergická rýmaOd 1. roku2,50 mg, 0,25 mg
GalazolinKapky / gelXylometazolin hydrochloridAlergická rýmaOd 2 let / od 3 let500 mcg
NazivinKapky / sprejOxymetazolin hydrochloridAlergická rýmaOd 1. měsíce500 mcg
TizinBílá suspenze ve sprejiLevocabastin hydrochloridAlergická rýmaOd 6 let500 mcg
EriusOranžový čirý sirupDesloratadin (mikronizovaný)Alergická rýma / vyrážkaOd 1. roku500 mcg
FenistilPrůhledné kapky bez zápachuDimetindena MaleateJakákoli alergická reakceOd 1. roku1 mg
ClaritinBílé pilulkyLoratadineJakákoli alergická reakceOd 2 let10 mg

Drogy mohou nahradit kapky zodak, pokud nejsou dostupné v lékárně nebo pokud existují kontraindikace na složky léku. Pediatr by měl nahradit zodac kapky jiným lékem. Vybere nástroj, který bude ve skladbě vhodnější. Předepište léčebný postup. Protože někdy byste se měli odchýlit od pokynů v závislosti na stavu a hmotnosti dítěte.

Recenze výkonu

Podle matek si zaslouží pozornost zodakové kapky. Mají rozumnou cenu. Děti neodmítají pít lék a nevyplivují ho. Dávka léku je minimální, dítě ji může dostat najednou. Je vhodné vypočítat požadovaný počet kapek pomocí kapátka (je utraceno ekonomicky).

Lék rychle eliminuje alergie jakéhokoli druhu. Zmírňuje svědění, otoky a vyrážky. Vedlejší účinky, jedná se o vzácný výskyt. Z těch, které byly pozorovány, to byly: ospalost, slabost nebo naopak vzrušený stav. Velmi zřídka bolest břicha.

Dlouhý příjem léčiva je možný, až rok, v krátkých intervalech. Je vhodné mít vždy s sebou, protože nevyžaduje zvláštní skladování s teplotními podmínkami. Vzhledem k vysoké koncentraci v krvi není třeba lék měnit.

Můžete si koupit v lékárnách bez lékařského předpisu, téměř vždy k dispozici. Jednoduchá a pohodlná výuka. Jako matky a ochrana před dětmi v láhvi. Dítě nemůže otevřít speciální kryt..

Podle lékařů tento lék opravdu neubližuje dítěti, podléhá všem pravidlům pro přijímání a dávkování. Užívání léku dává rychlý výsledek. A pokud alergická svědění způsobila špatný spánek, dítě po 30 minutách už bude klidně spát.

Není třeba čekat na kapky. Je-li zjištěna alergie, lze ji okamžitě vzít. Je dovoleno pít produkt s jídlem a na lačný žaludek. Dávkování kapek je snadné s víčkem. Je zcela vylučován z těla, nehromadí se (testováno ve studiích).

Nežádoucí účinky byly častěji pozorovány vinou rodičů. Buď došlo k předávkování lékem denně, nebo k nesnášenlivosti jedné ze složek. Tělo lze snadno očistit od kapek (je-li to nutné) mytím žaludku. Následky po postupech nejsou dodržovány.

Hlavní věcí, kterou byste si měli pečlivě přečíst při nákupu Zodakových kapek, je návod k použití pro děti. Na drogy reaguje ostřeji tělo dítěte, protože jejich imunita je stále slabá.

Autor: Kotlyachkova Svetlana

Kapky pro děti Zodak: jak brát

Kapky Zodak jsou běžným způsobem, jak bojovat s příznaky alergických reakcí u dospělých a dětí. Zvládne svědění, otoky a podráždění kůže a alergickou rýmu, sezónní i celoroční. Lék je účinný po 30, někdy 40 minutách.

Uvolněte formu a složení

Aktivní složkou Zodakových kapek je cetirizin ve formě dihydrochloridu. Další látky:

  • čištěná voda;
  • octan sodný trihydrát;
  • methylparahydroxybenzoát;
  • propylparahydroxybenzoát;
  • ledová kyselina octová;
  • dehydrát sacharínu sodného;
  • glycerol;
  • propylenglykol.

Další složky léku zvyšují účinek hlavní látky a zachovávají skladovatelnost produktu. Množství cetirizinu v kapkách - 10 mg / ml.

Farmakokinetika

Zodak se užívá ústně. Poté, co pronikne do žaludeční dutiny, dochází k absorpci v obecném krevním řečišti, kde složky léku interagují s proteiny, které mají transportní funkci a transportní funkci. Maximální koncentrace léčiva v plazmě je pozorována po 35 - 80 minutách. Potravinářské výrobky ovlivňují rychlost absorpce složek Zodak. Pokud používáte lék ve spojení s jídlem, pak se jeho absorpční rychlost zpomaluje, ale jeho konečná koncentrace v krvi se nemění.

Aktivní složka léčiva je méně metabolizována játry. Většina léku je vylučována ledvinami močí. Cetirizin nemá kumulativní vlastnosti a je zcela vylučován. V případě zhoršené funkce ledvin se však může změnit farmakokinetika - lék se začne hromadit a má toxický účinek. Poločas léku z těla dospělého je asi 10 hodin, z těla dětí je Zodak vylučován rychleji, v průměru za 3 hodiny.

Indikace pro použití

Kapky se používají pro alergické reakce sezónní (alergie na kvetoucí rostliny) a přetrvávající (celoroční interakce s alergenem) povahy, jejichž příznaky jsou:

  • rýma;
  • Quinckeho edém;
  • zánět spojivek;
  • vyrážka (kopřivka, ekzém, dermatitida);
  • idiopatická kopřivka;
  • bronchiální astma.

Indikace jsou stejné pro dospělé i pro děti.

Kontraindikace

Podle pokynů jsou kontraindikace pro použití netolerancí ke složkám obsaženým v medikaci a také:

  • věk do 1 roku;
  • dítě;
  • období laktace;
  • nedostatek laktázy;
  • nesnášenlivost galaktosy.

Návod k použití

K dosažení terapeutického účinku potřebují dospělí 20 kapek denně, délka kurzu není delší než 10 dnů. Kapky se rozpustí ve vodě, množství kapaliny je úměrné počtu kapek.

Použití u dětí od 1 roku

Droga je zakázána pro děti do 1 roku, ale v některých případech ji pediatři předepisují od 6 měsíců, je zakázáno dávat kojencům kapky bez předchozího jmenování. U dětí od 1 roku se lék podává ve zředěné formě se šťávou nebo vodou. Poměr kapek a kapaliny je 1: 1, kapalina může být více. Hlavní věc je, že dítě může drogu spolknout 1krát. U starších dětí se kapky rozpustí ve třetině sklenice tekutiny.

Od 12 let dávají 20 kapek jednou denně, od 6 do 12 let, 10 kapek 2krát denně, od 2 do 6 let, 5 kapek 2krát denně, pro děti od 1 roku do 2 let, 5 kapek 1krát ve dne. Při jedné dávce je léčivo podáváno ráno, s dvojitou dávkou ráno a večer. Délka přijímacího řízení je od 7 do 10 dnů.

Použití u kojenců do 1 roku

Ve vzácných případech pediatrové předepisují lék pro novorozence. Lék může inhibovat centrální nervový systém a způsobit dýchací potíže, ale riziko vzniku těchto účinků je extrémně malé. Při použití u kojenců je nutné neustále sledovat jeho reakci na léčivo (dýchání a palpitace). V případě vedlejších účinků je léčivo zastaveno.

U novorozenců do 3 měsíců postačují 2 kapky denně, od 3 do 6 měsíců, 3-4 kapky jednou denně, od 6 do 12 měsíců, 5 kapek 1krát denně. Zodak smíchaný s malou částí kojenecké výživy nebo exprimovaného mateřského mléka.

Recenze použití dětí

Předávkovat

Pokud se lék používá déle, než se očekávalo, nebo překračuje přípustné dávkování, jsou možné následující příznaky:

  • otupělost;
  • bolest hlavy;
  • třes;
  • ospalost;
  • průjem;
  • křeče v břiše;
  • suchá ústa
  • Tepová frekvence.

S rozvojem těchto příznaků je nutné zavolat sanitku. Vezměte enterosorbent před jejím příjezdem. Pokud byl lék náhodně opilý, vyvolejte zvracení a potom vezměte sorbent.

Interakce s jinými prostředky, skladování

Negativní interakce léku Zodak s jinými léky nebyla detekována. Lékaři však nedoporučují používat současně s jinými antialergickými léky bez indikací.

Kapka je uložena na místě chráněném před slunečním světlem, mimo dosah dětí (ochranný mechanismus na víku musí být zavřený, dokud nezaklapne). Optimální teplota skladování je 20 C. Doba použitelnosti léčebného účinku léčiva je 3 roky od data uvolnění uvedeného na obalu.

Analogy

Není-li lék v těle tolerován nebo došlo k vedlejším účinkům, může být Zodak nahrazen podobnými léky. Analogy s obsahem cetirizinu:

  1. Zirtek - je určen k léčbě onemocnění alergické povahy při exacerbacích s výskytem: kopřivky, zánět spojivek, výtok z nosu, svědění kůže. Průměrné náklady 330 rublů.
  2. Cetrin je antihistaminikum se systémovým účinkem. Je indikován na alergické dermatózy, rýmu, zánět spojivek, sennou rýmu, Quinckeho edém, kopřivku. Cena od 180 rublů.
  3. Alerza - indikována na alergie, doprovázená rýmou, vyrážkami, slzením. Průměrná cena je 125 rublů.
  4. Parlazin - používá se k úlevě od alergických příznaků u dětí a dospělých. Cena tablet je od 83 rublů (cena závisí na množství v balení), kapky z 250 rublů.

Analogy, které neobsahují cetirizin, mají antialergické účinky:

  1. Tavegil je antialergický a antipruritický lék obsahující klemastin, který je zodpovědný za hlavní účinky léku. Vyznačuje se dlouhou a rychlou akcí. Indikace: dermatitida, ekzém, kopřivka, kousnutí hmyzem. Cena od 150 rublů.
  2. Erius je dlouhodobě působící antihistaminikum. Léčivou látkou je desloratadin. Má antipruritický, dekongestivní a antiexudativní účinek. Průměrné náklady 300 rublů.
  3. Claritin je antialergické léčivo obsahující loratadin. Pomáhá s kousnutím hmyzem, sezónními a celoročními alergiemi. Cena od 200 rublů.
  4. Fenistil je antipruritické a antialergické léčivo ve formě gelu, tablet a kapek. Působení léku poskytuje - dimethinden maleát. Cena od 350 rublů.
  5. Nazivin - uvolňuje se ve formě spreje a klesá do nosu. Používá se na rýmu, sinusitidu alergické a bakteriální povahy. Cena od 140 rublů.
  6. Tizin - nosní kapky s vazokonstrikčním, dekongestantním účinkem. Určeno pro otok sliznic nosu. Účinný na alergickou rýmu. Cena od 100 rublů.

Podobný lék pro děti by měl předepisovat pediatr, protože za určitých podmínek je možné odchýlit se od pravidel uvedených v pokynech.

Recenze použití drogy u dospělých

Zodak Drops je moderní a účinný lék s antihistaminickým účinkem. Kromě kapek se Zodak uvolňuje ve formě tablet a sirupu, ale účinná látka je pro ně stejná. Proto si člověk může vybrat nejvhodnější formu pro něj. Kapky můžete aplikovat, jakmile je dítě 1 rok staré, ale jak je předepsáno lékařem, mohou být použity dříve.

Kapky Zodak: návod k použití pro děti a proč je to nutné, recenze, dávkování, cena

Je to možné pro děti Zodak?

Farmaceutické kapky Zodak je antihistaminikum, které lze zakoupit také ve formě tablet nebo sirupu. Zodak ve formě kapek lze užívat u dětí starších než 1 rok, takový lék je pro děti snadno dávkovat. V některých případech lékaři předepisují kapky pro děti, Zodak i pro novorozence - a to je běžná praxe..

Kapky Zodak pro děti do jednoho roku jsou předepisovány s opatrností - droga vyžaduje kontrolu nad dýcháním dítěte, může se objevit apnoe. Dojde-li k problémům (výskyt otoků, zhoršení stavu), lék se zruší.

Drops Zodak - složení

Antihistaminikum Zodak ve formě tablet, kapek a sirupu má jednu účinnou látku - cetirizin digodrochlorid. Pomocné složky kapek (voda, glycerol a další) jsou nezbytné pouze k vytvoření vhodné formy pro použití léčiva.

Cetirizin digodrochlorid je účinnější a bezpečnější než látky, které jsou součástí léků první generace.

Jakmile se lék dostane dovnitř, cetirizin digodrochlorid se vstřebává do žaludku a vstupuje do krevního řečiště a váže se na krevní proteiny. Látka dosáhne nejvyšší koncentrace v krvi za hodinu a půl (přítomnost potravy v žaludku zvyšuje čas průniku do krve, ale neovlivňuje koncentraci).

V případě zhoršené funkce ledvin může mít cetirizin digodrochlorid toxický účinek.

Jak dát dítě zodak?

  1. Před použitím přípravku Zodak pro děti je třeba přesně změřit požadovanou dávku.
  2. Ve velké většině případů lékaři doporučují podávat lék jednou denně - večer, ale v případě potřeby lze denní dávku rozdělit na dvě dávky a užít ráno a večer.
  3. Po změření požadovaného počtu kapek se lék smíchá s malým množstvím studené vody a podá se dítěti lžičkou nebo malou sklenicí.
na obsah ↑

Princip činnosti a účinná látka Zodak

Alergie je reakce těla na různé podněty. Když alergen vstoupí do krve, začnou se vytvářet speciální látky - histaminy.

Léčivou látkou drogy Zodak je cetirizin. Zastavuje spojení histaminů s buňkami, čímž blokuje vývoj alergií a snižuje jeho příznaky. Jakmile je v těle, cetirizin je schopen zmírnit otoky a křeče, eliminuje výtok z nosu a svědění. Zodak je v kontaktu s nervovými buňkami a receptory trávicího systému..

Zodak je droga nové generace, která má následující výhody:

  • doba trvání akce (asi den);
  • léčba kurzu pomáhá udržovat účinek po dobu jednoho týdne;
  • není návykový;
  • možnost využití kurzu (asi měsíc);
  • neovlivňuje nervové buňky;
  • dostupná cena;
  • nezpůsobuje ospalost;
  • aplikováno bez ohledu na příjem potravy.

Terapeutický účinek léčiva:

  • účinně eliminuje příznaky nemoci (silný výtok z nosu, kašel, svědění, otok);
  • používá se jako profylaktika před očkováním;
  • zmírňuje svědění s planými neštovicemi, ekzémem, kopřivkou;
  • eliminuje otok sliznice hrtanu;
  • snižuje bronchospasmus.
na obsah ↑

Indikace a kontraindikace užívání drogy

  • alergická rýma způsobená pylem, vlasy, prachem;
  • alergická konjunktivitida;
  • senná rýma;
  • bronchiální kontrakce (používá se jako součást komplexní terapie);
  • svědění a skvrny s planými neštovicemi, kopřivkou a jinými typy dermatitidy;
  • alergické kožní vyrážky: diatéza, ekzém;
  • otok nosní sliznice;
  • Quinckeho edém.
  • věk méně než 12 měsíců;
  • individuální nesnášenlivost jednotlivých složek léčiva;
  • diabetes;
  • selhání jater a ledvin.

Zodak by neměl být používán s expektorantními drogami. Lék je u dětí dobře snášen a nezpůsobuje nežádoucí účinky..

Uvolněte formuláře

Zodak je k dispozici ve 3 lékových formách:

To umožňuje použít lék v jakémkoli věku. Pro děti starší 6 let se často předepisují dražé, od 1 roku - kapky, od 3 let je vhodnější používat Zodak ve formě sirupu. Každá forma vydání má své výhody. Lék předepisuje pediatr nebo alergik v závislosti na povaze onemocnění.

Drops Zodak - složení

Antihistaminikum Zodak ve formě tablet, kapek a sirupu má jednu účinnou látku - cetirizin digodrochlorid. Pomocné složky kapek (voda, glycerol a další) jsou nezbytné pouze k vytvoření vhodné formy pro použití léčiva.

Cetirizin digodrochlorid je účinnější a bezpečnější než látky, které jsou součástí léků první generace.

Jakmile se lék dostane dovnitř, cetirizin digodrochlorid se vstřebává do žaludku a vstupuje do krevního řečiště a váže se na krevní proteiny. Látka dosáhne nejvyšší koncentrace v krvi za hodinu a půl (přítomnost potravy v žaludku zvyšuje čas průniku do krve, ale neovlivňuje koncentraci).

V těle blokuje cetirizin digodrochlorid periferní H1-histaminové receptory, což snižuje alergickou reakci. Látka je vylučována ledvinami..

V případě zhoršené funkce ledvin může mít cetirizin digodrochlorid toxický účinek.

Sirup

Zodak sirup je k dispozici v lahvích z tmavého skla o objemu 100 ml. Má vůni žlutou barvu a příjemnou chuť banánů. Každá krabička léku má odměrku. 5 ml přípravku (objem lžíce) obsahuje 5 mg cetirizinu a dalších složek.

Sirup se předepisuje dětem od 24 měsíců. Před použitím nemusí být léčivo zředěno vodou, musíte změřit potřebné množství léku odměrnou lžičkou a pitím. Není nutné pít, protože Zodak chutná dobře.

Tablety

Tablety Zodak se používají k léčbě dětí starších 6 let. Jedna oválná bílá tableta obsahuje 10 mg účinné látky. Jako pomocná složka je přítomen monohydrát laktózy, proto léčivo nelze použít u pacientů s deficitem laktázy.

Jak vypočítat dávku?

Pravidla pro užívání přípravku Zodak jsou stejná pro všechny lékové formy:

  1. používá se bez ohledu na příjem potravy, nejlépe ve stejnou dobu;
  2. když vynecháte vstup, musíte vzít lék v nejbližší budoucnosti;
  3. tablety by měly být spolknuty úplně bez žvýkání;
  4. kapky se nechají kapat do úst, aniž by se šířily ve vodě.

Dávku léku předepisuje pediatr nebo alergista v závislosti na závažnosti alergie a věku dítěte. Nezvyšujte ani nesnižujte dávku bez konzultace s lékařem. Je nutné sledovat maximální přípustnou dávku léku za den a ne dávat více než předepsaný počet zodak.

  • děti od 1 roku do 2 let - 5 kapek (2,5 ml) jednou denně;
  • děti od 2 do 6 let - 10 kapek (5 ml) 2krát denně;
  • děti od 6 do 12 let - 10 kapek (5 ml) 2krát denně nebo 20 kapek (10 mg) 1krát denně.
  • od 2 do 6 let - 1 odměrka (5 ml);
  • od 6 do 12 let - 2 odměrky (10 ml);
  • nad 12 let - 2 kopečky.

Dávkování tablet je předepsáno v závislosti na úrovni clearance kreatininu v krvi, bez ohledu na věk pacienta:

  • více než 80 ml / min - 1 tableta denně;
  • 50-80 ml / min - 1/2 tablety 2krát denně;
  • 30-50 ml / min - 1/2 tablety 1krát denně;
  • 10-30 ml / min - 1/2 tablety každý druhý den;
  • méně než 10 ml / min - zakázáno.
na obsah ↑

Mnohonásobnost příjmu a doba používání

Kolik, jak dlouho a v jakém věku se má lék podávat, byste měli zkontrolovat u svého lékaře, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte. Zpravidla užívejte Zodak 1 nebo 2krát denně.

Aby se zabránilo Zodak vzít do týdne. Při jediném kontaktu s alergenem je terapie 7 dnů.

Je možné předávkování?

K předávkování dochází po jedné dávce 50 mg léčiva. Je třeba udržovat Zodak mimo dosah dětí. Příznaky předávkování:

  • porucha řeči;
  • inhibice reflexů;
  • narušená koordinace pohybů;
  • slabost nebo rozruch;
  • suchá orální sliznice;
  • bezpříčinný pocit úzkosti a strachu;
  • zácpa a zadržování moči;
  • bušení srdce;
  • zvracení a průjem.

Pokud omylem použijete velkou dávku léku, dejte dítěti adsorbent, například aktivní uhlí. Pak musíte zavolat sanitku. Po lékařském vyšetření je dítě umístěno do nemocnice na nezbytné postupy zaměřené na odstranění toxinů z těla v důsledku předávkování.

Analogy drogy

  1. Zirtek. K dispozici ve formě kapek a tablet. Pomáhá při alergických dermatózách, výtoku z nosu a dalších příznacích. Zyrtec ve formě kapek se předepisuje dětem od 6 měsíců, ve formě tablet - od 6 let. Možné samozřejmě užívání drogy.
  2. Tsetrin. Je to antihistaminikum na bázi cetirizinu. Používá se k odstranění alergických příznaků: rýma, slzení, otok, vyrážka. Lze použít k léčbě dětí starších než jeden rok. Stojí víc než Zodak.
  3. Parlazin. Léčivou látkou je cetirizin. Účinně potlačuje příznaky patologie, usnadňuje její průběh. Má antipruritický účinek. Snižuje svalové křeče. Je předepsán k léčbě dětí starších než jeden rok.
  4. Letizen. Antihistaminikum, jehož účinek je zaměřen na blokování reakce během interakce buněčných receptorů s krevními hormony. Výsledkem je snížení alergických příznaků. Může být použit k léčbě dětí starších 12 měsíců pod dohledem lékařů.
  5. Zinzet. K dispozici ve formě tablet, kapek a sirupu. Předepisuje se dětem starším než 12 měsíců ke snížení a odstranění alergických příznaků. Jsou možné nežádoucí reakce ve formě ospalosti a suchosti ústní sliznice.
  6. Suprastin (více v článku: jak dát Suprastin dětem: pokyny a dávkování). Antihistaminikum, hlavní aktivní složkou je chloropyramin. Je k dispozici ve formě tablet a roztoku pro intramuskulární podání. Účinně bojuje s různými typy alergické dermatitidy, netolerancí na určité potravinové výrobky, reakcemi na kousnutí hmyzem. Suprastin je předepsán pro děti od 3 let. Možné projevy nežádoucích účinků - letargie a ospalost. Je to levnější než Zodak.
  7. Fenistil (doporučujeme přečíst: Fenistil kapky pro děti do jednoho roku: návod k použití). Vyrábí se ve formě kapek, gelu a emulze. Kapky fenistilu se používají k eliminaci nepříjemných příznaků u novorozenců od 0 let a dětí do 12 let. Účinný pro prevenci při přípravě na očkování. Gel Finistil se používá k odstranění svědění po kousnutí hmyzem.
  8. Claritin. Loratadin antihistaminikum. Rychle se vyrovná s alergickou rýmou a kopřivkou. Používá se k léčbě dětí od 2 let.

Zodak Drops je alergický lék, který je vhodný pro děti od prvního roku života. Droga účinně zmírňuje svědění, podráždění a otoky, nehromadí se v těle.

O drogě

Složení

Hlavní účinnou látkou je cetirizin dihydrochlorid, který je blokátorem histaminových H1 receptorů druhé generace. Díky použití této látky je léčivo pro děti účinnější a bezpečnější než antihistaminika 1. generace.

  • glycerol;
  • propylenglykol;
  • dihydrát sacharidu sodného;
  • methylparahydroxybenzoát;
  • propylparahydroxybenzoát;
  • ledová kyselina octová;
  • čištěná voda.

Pomocné léčivé látky pomáhají prodloužit dobu použitelnosti, zvyšují účinnost účinné látky a vytvářejí vhodnou lékovou formu ve formě kapek.

Kontraindikace

Návod k použití přípravku „Zodak“ pro děti obsahuje následující kontraindikace k použití:

  • dětský věk do 1 roku;
  • závažné selhání ledvin;
  • nesnášenlivost galaktosy;
  • nedostatek laktázy;
  • citlivost na určité složky léčiva;
  • bronchospasmus doprovázený kašlem;
  • těhotenství;
  • kojení.
na obsah ↑

Podrobný návod k použití Zodak pro děti

Kapky pro děti „Zodak“ lze užít v kteroukoli vhodnou dobu, ale při jednorázovém použití během dne dětští lékaři doporučují dítěti kapky večer. Pokud se kapky užijí dvakrát během dne, pak je čas vzít lék ráno a večer.

Dávkování závisí na věku:

DětstvíDávkování v kapkáchKolikrát denně vzít
1-2 rokyPět2
2-6 letdeset1
6-12 let201
Více než 12 let201

Kapky musí být rozpuštěny v malém množství vody, které dítě může vypít najednou. Pro nejmenší pacienty je lék rozpuštěn v lžíci.

Kapky "Zodak" pro děti až rok

Výrobce nedoporučuje používat tento lék pro děti do jednoho roku věku. Není divu, že věk 1 roku je uveden v seznamu kontraindikací.

Tento lék může potlačit centrální nervový systém, což způsobuje potíže s dýcháním dítěte. Riziko negativních účinků na nervový systém je však velmi malé, takže dětští lékaři často předepisují tyto kapky dětem za předpokladu, že potenciální přínos užívání léku převyšuje možné poškození..

Při použití u kojenců je léčivý přípravek buď smíchán s první porcí dětské výživy, nebo pohřben v nosních pasážích. Kolik kapek přípravku „Zodak“ by mělo být dáno dítěti do jednoho roku:

DětstvíDávkování v kapkáchKolikrát denně vzít
Až 3 měsíce21
3 až 6 měsíců3-41
6 až 12 měsícůPět1

Předávkovat

Při významném překročení dávky léčiva (5krát nebo více) dochází k klinicky významnému předávkování. Proto je důležité pečlivě prostudovat pokyny a napsat doporučení lékaře, abyste věděli, kolik kapek dětí „Zodak“ může brát bezpečně. Příznaky předávkování jsou následující.

  • ospalost;
  • otupělost;
  • třes;
  • bolest hlavy;
  • zmatek.

Z orgánů gastrointestinálního traktu:

  • křeče v břiše;
  • suchá ústa
  • průjem.

K dispozici je také tachykardie (zvýšená srdeční frekvence) a retence moči.

Podmínky skladování

Lék je nutné skladovat na tmavém, chladném místě chráněném před dětmi při teplotě nejvýše 20 stupňů. Skladovatelnost je 3 roky od data výroby. Po uplynutí doby použitelnosti musí být léčivý přípravek zlikvidován, jeho použití není bezpečné.

Náklady

Cena léku se pohybuje od 180 do 250 rublů. Průměrná cena je 205 rublů.

Kapky proti alergii založené na cetirizinu. Dětská forma propuštění umožňuje používat Zodak od 2 let věku.

Při správném použití jsou nežádoucí účinky velmi vzácné. Lék účinně zmírňuje svědění a otoky..

Může způsobit nežádoucí účinky jiných orgánů a systémů.

Farmakologická skupina

Kapky pro děti Zodak patří do antihistaminové skupiny drog druhé generace.

Dávkování a podávání

Kapky Zodak se používají k eliminaci alergických reakcí v těle. U dětí starších 12 let a dospělých pacientů je předepsáno 20 kapek léku (10 mg) jednou denně, pro děti od 6 do 12 let - 10 kapek (5 mg) dvakrát denně, pro děti od 2 do 6 let - 5 kapek (2, 5 mg) dvakrát denně; děti od 1 do 2 let - 5 kapek (2,5 mg) jednou.

Kapky při vysokých dávkách se rozpustí ve třetině sklenice vařené vody. V malých dávkách jsou kapky pro děti do 6 let rozpuštěny v lžičce nebo lžičce vařené vody, v závislosti na tom, kolik může dítě jednou vypít.

Pravidla prodeje

Suprastin nebo Zodak?

Lék je kontraindikován pro jeho nesnášenlivost, atak bronchiálního astmatu. Jeho hlavní rozdíl od Zodak je v tom, že Suprastin velmi často způsobuje výrazný sedativní účinek.

Fenistil nebo Zodak: což je lepší pro děti?

Fenistil obsahuje dimetinden jako terapeutickou složku. V prodeji je to v kapkách, emulzích a gelu pro vnější použití.

Uvnitř se doporučuje pít, aby se zabránilo příznakům alergií, svědění kůže různého původu, včetně těch, které jsou způsobeny ekzémem, spalničkami, planými neštovicemi, zarděnkami a kousnutím hmyzem. Může se také podávat v kapkách, aby se zabránilo výskytu alergií po očkování..

Názor rodičů

Na internetu najdete mnoho pozitivních recenzí matek a otců o drogě Zodak. Rodiče o něm mají rádi následující:

  • frekvence vstupu 1krát denně;
  • příjemná chuť v kapkách;
  • levnější cena ve srovnání s původní drogou Zirtek.

Negativní recenze souvisejí se skutečností, že Zodak může způsobit alergie.

Stanovisko Dr. Komarovského

S vývojem alergií Evgeny Olegovich doporučuje vyloučit kontakt dítěte s alergenem. Pokud to není možné, pak k zastavení alergické reakce doporučuje užívat antihistaminika, která by měla vybírat pouze lékař.

Název: Huseynova Natalya Aleksandrovna. Vystudovala farmaceutickou fakultu KSMU. Praxe v lékárně 13 let.

Zodak® Drops jsou k dispozici jako orální roztok. Roztok je transparentní, bezbarvý, může mít světle žlutý odstín. Baleno v lahvích z tmavého skla s pevně zašroubovaným uzávěrem kapátka.

Diagnóza je stanovena

Pokud dítě odmítne vzít lék z lžíce, pak můžete nalít do sklenice vody v takovém množství, aby dítě vypilo najednou, a kapat do této vody požadovaný počet kapek Zodak®.

Poté, co je lék připraven k použití, musí být okamžitě opilý. Je nemožné přenést naměřené kapky zpět do láhve, aby se zabránilo znečištění kapek.

Často kladené otázky o užívání zodak pro děti

Užitečné video o alergických lécích

  • Balabolkin I. I. Aktuální problémy dětské alergologie v současné fázi // Pediatrie. - 2012. - T. 91, č. 3 - S. 69–75.
  • Kondyurina E.G., Zelenskaya V.V. Antihistaminika při kontrole atopických onemocnění u dětí // Rakovina prsu. - 2012. - T. 20, č. 2 - S. 56–57.
  • Gushchin I. S. Vyhlídky na zlepšení antialergického účinku H1 - antihistaminů // Ošetřující lékař. - 2009. - Ne. 5.
  • Emelyanov A.V., Kochergin N.G., Goryachkina L.A. Historie a moderní přístupy ke klinickému použití antihistaminik // // Klinická dermatologie a venereologie. - 2010. - Ne. 4. - S. 62–70.
  • Tuzlukova E. B., Iljaina N. I., Luss L. V. Antihistaminika // Russian Medical Journal. - 2002. - T. 10, No. 5 - S. 269-272.
  • Church M., Maurer M., Simons F. a kol. Riziko H1 - antihistaminů první generace: poziční dokument GA2LEN // Alergie. 2010. Č. 65. S. 459–466.

Pokyny pro Zodakovy kapky ukazují, že tento lék pomáhá vyrovnat se se zvýšeným obsahem hormonů, které způsobují nepříjemné příznaky.

V případě alergií se u oběti objeví rýma, kašel, dermatitida, potíže s dýcháním, zalévání očí a svědění, otok.

Pomáhá také zlepšovat pohodu pacienta..

Dávkování a rady

Průběh Zodaku předepisuje terapeut, endokrinolog nebo alergista. Lékaři nedoporučují užívání léku bez lékařského předpisu. Léčebný režim a dávkování se volí na základě diagnózy pacienta a průvodních onemocnění. Před užitím kapky se rozpustí v půl sklenici vody.

Jak brát zodac v kapkách pro děti (pro novorozence)?

Obecné schéma a dávkování pro děti (od jakého věku):

  • dítě od 12 měsíců - vezměte 5 kapek denně;
  • dítě od jednoho do šesti let - 5 kapek dvakrát denně nebo 10 kapek v jedné dávce;
  • dítě od 6 do 12 let - 20 kapek v jedné dávce nebo 10 kapek ve dvou dávkách denně;
  • od dvanácti let - 20 kapek v jedné dávce.

Osoby s onemocněním ledvin používají polovinu uvedené dávky. Pacientům s onemocněním jater je předepsáno 10 kapek denně..

Kapky Zodak se používají v kurzech trvajících 1 týden pod dohledem odborníka. Standardní kurz pro dospělé a děti od 6 let trvá 3–6 týdnů, děti mladší než tento věk užívají lék 2–4 týdny. V případě jediného kontaktu s alergenem vypijte Zodak po dobu jednoho týdne. Preventivní přijetí trvá 1 týden.

Pokud zapomenete užít tento lék, vypijte jednu dávku nebo počkejte na plánovaný příjem. V žádném případě byste neměli zdvojnásobit dávku. Pokud lékař předepsal testy na alergii, přerušte kurs zvědavosti 4-5 dní před analýzou, aby se látka vylučovala.

Pokud překročíte terapeutické dávkování nebo zjistíte reakci na cetirizin, vyhledejte lékařskou pomoc. Jediným způsobem, jak stáhnout léčivo, je provést výplach žaludku a vypít adsorbent (aktivní uhlí, polysorb, enterosgel).

Kombinace s theofylinem snižuje rychlost absorpce účinné látky a proces vylučování z těla. Kurz v kombinaci s antibiotiky a ketokonazolem nezpůsobuje změny v práci srdce.

Batole do jednoho roku

Kojenci jsou náchylnější k léčivým látkám této drogy. Antihistaminikum, kromě receptorů H1, blokuje cholinergní receptory a adrenergní receptory, což způsobuje vedlejší účinky - nevolnost, letargii, ospalost, zhoršenou koordinaci pohybů, změny nálady, migrény, tachykardie, snížený tlak, příznaky otravy léky.

Lékař doporučuje Zodak dětem mladším než jeden rok v naléhavých případech, kdy dávka převyšuje poškození. U kojenců je lék předepisován 3-5 kapek denně, v závislosti na věku a hmotnosti dítěte.

Pediatrové předepisují Zodak ve formě kapek pro děti s bronchiálním astmatem alergického původu. Reakce na alergen byla snížena na polovinu u dětí s sennou rýmou, u dětí s alergiemi na domácí prach a knižní prach - o 40%.

Recenze pacientů

Aplikační forma vám umožňuje dávat Zodak dětem, mají rádi chuť kapek. Podle rodičů je dítě aktivní, nestěžuje si na pohodu a ospalost.

Podle pediatrů je Zodak vhodný pro profylaktické použití při intenzivní léčbě. Pokud lékař předepsal komplexní léčbu, existuje riziko reakce na složku léčiv. Antihistaminikum je zahrnuto v seznamu receptů, aby se odstranila možnost alergie na léky.

Hlavní látka v Zodak - cetirizin - jediná sloučenina, která je vhodná pro prevenci alergických příznaků. Studie prokázaly, že cetirizin zabraňuje nebo snižuje uvolňování histaminů při kontaktu s patogenem..

K přípravě těla na období květu nebo nucený kontakt se Zodak používá v týdenním kurzu ve standardní dávce.

Populární analogy tohoto nástroje

  1. Zirtek. Výrobce: Itálie. Antialergikum, složení se shoduje se Zodakem. Drogy jsou zaměnitelné. Liší se rychlou absorpcí a vylučováním z těla. Lékař předepisuje Zirtek dětem od 6 měsíců. K dispozici ve formě tablet a kapek. Používejte opatrně v kombinaci s jinými léky..
  2. Cetirizin HEXAL. Výrobce: Germany. Ve srovnání se Zodakem je doba vylučování léku z těla delší 2-3 hodiny. Ukazatel biologické dostupnosti na úrovni jiných proprietárních léků. Vedlejší účinek - způsobit průjem, asténie, vyrážku, otupělost jazyka.
  3. Letizen. Výrobce: Slovinsko. Účinnost léčby je nižší než účinnost přípravku Zodak. Začne působit 20 minut po požití, účinek trvá 24 hodin. Přiřazeno dětem od 6 let.
  4. Tsetrin. Výrobce: India. Indexy biologické dostupnosti jsou nižší než indexy Zirteku. Začíná 1 hodinu po odběru. Po užití v 10% případů se objeví ospalost, pravděpodobnost dalších vedlejších účinků - 2%. K dispozici ve formě sirupu a tablet. Sirup se předepisuje od 2 let, tablety - od 6 let.
  5. Cetirinax. Výrobce: Island. Biologická dostupnost Cetirinaxu je nižší než u Zodak. Akce začíná po 1 hodině a trvá jeden den. K dispozici ve formě tablet a kapek. Není určeno pro děti do 6 let.
na obsah ↑

Vyberte nejlepší nástroj

Zyrtec a Zodak jsou zaměnitelné drogy. Jsou k dispozici ve formě tablet, sirupu a kapek. U léčiv je stejnou účinnou látkou cetirizin. Léky mají stejné důvody pro zahájení kurzu, varování, jednorázová dávka a vedlejší účinky..

Zodak je tedy úplným analogem Zirtek. Oba léky mají stejný účinek, pomáhají zbavit se příznaků alergie..

Jako rozdíly bereme v úvahu pomocné komponenty, místo výroby a ziskovost.

Se stejnou biologickou dostupností je Zodak levnější než Zirtek.

Oba léky jsou vhodné k léčbě dětí starších než jeden rok. Pediatr předepíše dítě starší 6 měsíců Zirtek, Zodak je kontraindikován až jeden rok.

Zodak je rychle působící antihistaminikum, které nezpůsobuje vedlejší účinky. To vám umožní zbavit se příznaků alergie po 15 minutách. Lékař předepisuje Zodak pro dospělé a děti od 1 roku. Průměrný průběh léku je 3-6 týdnů, pro děti 2-4 týdny. Prevence začíná jeden týden před kontaktem s patogenem..

Vývoj léčiv proti dětským alergiím hraje ve farmaceutickém průmyslu důležitou roli: pravidelně se objevují nové, vyspělejší produkty..

Zodak v kapkách je jednou z nové generace drog. Budeme přijít na to, jak přijmout tento lék pro děti..

Dávkování v různých věcích, přijatelná frekvence podávání

Lék není určen pro pacienty mladší než 1 rok..

Kolik kapek zodak by mělo dítě dát? Pro děti různého věku se dávka vypočítá přesně:

    od roku do šesti se doporučuje podávat 2,5 mg dvakrát denně (pět kapek);

pro děti starší dvanácti let je dávka dvacet kapek, doporučuje se dávku nerozdělit na dvě dávky, ale použít ji jednou denně, nejlépe před spaním.

Zvláštní pokyny, interakce

Bez ohledu na to, jak je Zodak kombinován s jinými drogami, nekombinujte sami sebe bez konzultace s lékařem. Můžete snadno udělat chybu a poškodit své dítě.

Zodak se nedoporučuje kombinovat s drogami, jako je Theofylin, Warfarin a řada sedativ, ale můžete se setkat s některými novými (například poradili v lékárně nebo někteří z vašich přátel je vzali), což se také ukáže jako „nežádoucí sousedé“. Nechte svého lékaře činit odpovědná rozhodnutí.

Průměrné ceny v Ruské federaci

Kolik je kapek pro Zodakovy děti v lékárnách v zemi? Průměrná cena je 200 rublů za 20 ml láhev.

Jaký analog Zodakových kapek je vhodný pro děti?

Při výběru analogu k nástroji Zodak je důležité si uvědomit, že nejpodobnější náhradou bude lék, který má stejnou účinnou látku. V případě alergií se někdy vybírají také fondy s podobným účinkem. Levnější drogy jsou nejčastěji drogami volby. Strukturální analogy "Zodak" v kapkách zahrnují:

  • Zirtek - cena je od 260 do 390 rublů;
  • "Parlazin" - cena je od 100 do 313 rublů;
  • „Zincet“ - uveďte dostupnost v lékárnách.
  • Cetirinax - zkontrolujte dostupnost.

Zirtek je nejpopulárnějším analogem Zodaku, přestože jeho cena je o něco vyšší. Také široce používané antialergické kapky "Fenistil" a "Claritin".

Analog pro dítě vybírá pouze ošetřující lékař.

Následující léky jsou také nejúčinnější pro léčbu rýmy: